Ushqimi Dr. kovalkova


Ushqimi Dr. Kovalkova Metoda Konsiderohen humbje peshe, në bazë të përdorur një fazë përgatitore dhe tre të madh.

Autori, i cili krijoi metodën e që kanë të bëjnë me peshë të tepërt është dietist Alex Kovalkov që ndihmon njerëzit që aplikohen vetë korrigjimin e tij peshe klinikë. Avantazhi kryesor i dietës zhvilluar është se ajo ka për qëllim jo vetëm për të luftuar trashje, por edhe për normalizimin e trupit në tërësi.

Ushqimi Kovalkova - fazë përgatitore

Klinikë Designed Alexis Kovalkova humbje peshe metodë është mjaft e rëndë. Kjo është për shkak të faktit se dietë përjashton produkte të ndryshme, të cilat kanë pasur për të marrë të përdoret për njerëzit.


Po, bie nën ndalim ëmbëlsirat dhe karbohidratet të këqija mund të rritet insulinë.

Kjo karamele, akullore, lëngje frutash, çokollatë, sheqer të bardhë, pije të gazuara. Pastaj eliminohen ato ushqime që janë të përpunuara industrialisht. Për shembull, oriz të bardhë. Ndalim i rreptë vendosur në misër, patate dhe alkoolit, të cilat zbatohet gjithashtu për birrë.

Në të njëjtën kohë, dietë duhet të përfshijë një numër të produkteve të tjera të cilat rrallë është shfaqen në menynë. Kjo është një drithëra drithrave, thjerrëzat, fasulet. Gjithashtu vlen të shtuar perime dhe fruta. Ndërkohë që kjo metodë e humbjes së peshës mund të marrë një sasi të vogël të verës të thatë.

Sipas Dr. Kovalkova dietë gjatë ditë duhet të pini të paktën dhjetë gota ujë. Kjo sasi e lëngut të nevojshme për të gjëndra veshkave filluan të sekretojnë hormonet që djeg yndyrë.

Ushqimi Kovalkova - faza e parë

Gjatë kësaj faze të pastrimin e microflora zorrëve dhe të rivendosur atë. Ajo duhet të jetë agjërimi pini një gotë me ujë. Menu mostër Faza e parë e dietës është si vijon:

- Mëngjesi do të përbëhet nga 200 gram. djathë yndyrë të ulët, një krunde pak, një grusht arra të ndryshme. Në drekë, nëpërmjet 02:00 duhet të hani një mollë. Darka do të jetë një sallatë greke ose një sallatë, e cila përmban të gjithë përbërësit e përfshira në kursin e parë.

Sam sallatë duhet të kalitur me një lugë çaji vaj ulliri. Koha e gjumit duhet të pini një gotë qumësht të ngrohtë apo dy vezë të bardhë.

Për të shmangur urinë të rënda gjatë ditës gjithashtu mund të pini tri gota të çajit të gjelbër dhe të hani tre mollë. Megjithatë, kjo duhet të bëhet në mënyrë strikte në një orë ose një orë pas ngrënies. Ju mund të hani grejpfrut.

Ushqime të ndaluara të tilla si panxhar, karrota, peshk, mish, karrota. Respektimi i duhur i kësaj faze do të lejojë dy javë për të humbur rreth 7 £. Kohëzgjatja e kësaj faze është 10 ditë.

Ushqimi Kovalkova - faza e dytë

Objektivi kryesor i kësaj faze është të reduktuar peshën.

Kohëzgjatja e kësaj faze do të jetë aq e gjatë deri sa të arrijë në një gjendje optimale. Në dietë kufizimet do të jetë më e lehtë. Po, menu mund të përfshijnë pjesë të vogla të mishit të pulës, djathë të ulët yndyrë, ushqim deti.

Enët duhet të steamed ose kuzhinier. Gjatë ditës, duhet të organizohet 5-6 vakte. Mundohuni të hani ushqime të ndryshme. Perimet mund të hahet ose, me përjashtim të atyre që janë ndaluar në fazën përgatitore. Problemi kryesor i kësaj faze është se procesi i humbjes së peshës është më i ngadalshëm. Kohëzgjatja e fazës - nga 1 në 7 muaj.

Ushqimi Kovalkova - faza e tretë

Konsolidimi i rezultateve është në këtë fazë.

Në dietë duhet të administrohet grupe me indeks të ulët apo të mesme glycemic. Ky grup i takon hikërror, oriz kafe, elb, grurë.

Patate të pjekura dhe bukë kafe mund të hahet në një kohë që shërbejnë në tre ditë. Me ëmbëlsirat e errët çokollatë të lejuara. Për t'u kthyer asnjë peshë duhet të pasohet sistemit të furnizimit Kovalkova në të ardhmen.