Ushqimi për shëndetësi


Në ditët tona Dietë për meshkujt Nuk do të konsiderohet i rrallë, si të thuash.

E djemve pas grave filloi të ndjekë figura, përgatitjen paradhënie për verë, kur ju mund të tregojnë trupin tuaj të përsosur përmban yndyrë të tepërt trupore. Dallimi kryesor në mes dietat për burrat nga mënyrat e grave të humbjes së peshës është rritur kalorive.

Gjatë ditës, njerëz të ulur në këtë metodë e luftimit të formacioneve yndyrë duhet të marrin 1700 kalori. Për të arritur këto numra në dietë duhet të përfshijnë karbohidratet që trupi mashkull pak të kthehet në yndyrë.

Sistemi i furnizimit me energji elektrike në dietë për meshkujt


Ulur në këtë metodë e humbjes së peshës gjatë ditës së lejuar për të pirë ujë jo të gazuara, çaj ose kafe pa sheqer. Gjatë përgatitjes së perimeve mund të shtohet në një pjatë majonezë ose vaj. Leja për përdorim uthull sallatë salcë, lëng limoni.

Ju gjithashtu mund të shtoni herbs, hudhër dhe erëza. Nëse ju dëshironi, menu ushqimi i përditshëm mund të përfshijnë një fryt të mesme. Rezultatet e kërkuara dietë në meshkuj mund të vërehet brenda dy muajve pas humbje peshe.

Menu dietë për meshkujt

Ne paraqesim disa dieta, nga të cilat ju duhet të zgjidhni një që është më shumë si ajo.

Mëngjesi:

- Një fruta dhe bollgur pa sheqer
- Një vezë, një gjysmë grejpfrut, një fetë e bukës,
- Një çift i teaspoons e mjaltë, një fetë e bukës me kos dhe xhami,
- Një pjesë e vogël e mishit të pjekur pa vaj, një çift i bukë dhe një domate,
- Apple, një gotë me lëng frutash dhe dolli sheqerit.
- Makarona gatuar me perime të gjelbra.

Në drekë do të jenë:

- 125 gram. bërxolla derri ligët, 125 gram. patate të ziera në lëkurat e tyre,
- 75 oz. mish ligët, 200 gram. patate të ziera dhe 40 gr. djathë integruar
- 100 gr. veshkave, një fetë e proshutë, 1 lugë gjelle bizele të njoma, domate, një fryt,

- 150 gr. peshk, 75 oz. bizele të njoma, disa patate të ziera, filxhan kos,
- 100 gr. pjekur me mëlçi viçi kërpudha dhe nja dy domate.

Në drekë ju mund të hani:

- 200 gram. patate në lëkurat e tyre, 125 gr. fasule gatuar,
- Omëletë me dy vezë, herbs dhe domate, si dhe disa feta buke
- 100 gr. bukë të thata, perime turshi dhe 50 gram. djathë,
- Perime sallatë, një gotë kos pa sheqer, një çift i rrotullon të vogla, një fetë e proshutë.

Evening menu ushqimi do të përfshijnë:

- Një disa feta buke, 50 oz. proshutë ligët,
- 125 gr. fasule gatuar, 12 oz. djathë integruar, një dolli, një mollë dhe një gotë kos pa sheqer,

- 150 gr. peshk dhe një gjysmë grejpfrut,
- Një makarona pak, supë, perime,
- Rolls dhe biftek.