Ushqimi qitros dhe Veza


Kjo metodë e humbjes së peshës është klasifikuar si mono-dietë me kombinimin klasik. Në këtë rast, vezë, dhe agrume. Ulur në këtë dietë gjatë ditës duhet të hani shtatë vezë të ziera, grejpfrut dhe 7. Në disa raste, në vend të këtyre frutave mund të jetë portokall. Hani të gjithë të jenë në intervale prej gjysmë ore.

Sipas njerëzve të cilët ishin të ulur në një dietë " Grejpfrut dhe Veza "Ju mund të humbni peshë në një javë me një mesatare prej shtatë paund.

A nuk të kalojë afati i fundit i rekomanduar këtë metodë e humbjes së peshës. Mos harroni për të lëngshme. Gjatë ditës duhet të pini 2 deri në 3 litra ujë.

Për efekt më të madh, kjo dietë duhet të shoqërohet me stërvitje dhe aktivitete aktive.

Pesha humbje metodë bazohet në vezë dhe grejpfrut është konsideruar shumë të ulët kalori. Për disa njerëz kjo mund të duket dietë monoton. Vezë janë burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve, aminoacidet dhe yndyrna.

Shumica e pronave të dobishme është të përfshira në verdhë veze. Për të plotësoj mangësi ushqyese është e rekomanduar gjatë ditës për të marrë një pak të verdhat e papërpunuara. Sa për kolesterolit, në një vezë e tij ka 300 mg. Për një njeri të kursit të tij të përditshme prej 500 mg.


Mos harroni që trupi mund të thithin vetëm dy për qind të sendit të dëshiruar. Pra, a yolks pak të marra gjatë ditës, nuk mund të rrisë nivelet e kolesterolit në trup. Sa për grejpfrut, atëherë ky fryt ndihmon në procesin e djegies yndyrë. Kjo është për shkak të faktit se përbërja e frutave është enzima specifike.

Grejpfrut gjithashtu shërben të shkëlqyer burim ulët-kalori të vitaminës C. Kujtojnë se në vezë aktualisht asnjë vitaminë. Ajo rezulton se kur një dietë e vezëve dhe grejpfrut përzierje për të krijuar komplekse të bukur natyror-vitaminë që është krejtësisht e natyrshme.

Gjithashtu, ky kompleks ka kalori të ulët dhe përmbajtje yndyrë.

Menu e kësaj metode të humbjes së peshës është mjaft e kënaqshme. Por nuk do të ulem në këtë dietë për një kohë të gjatë. Kjo është për shkak të faktit se dietë nuk ka një shumë të carbs, kalorive, yndyrna dhe sende të tjera ushqimore të nevojshme nga trupi i njeriut.

Zgjidhja më e mirë në këtë rast është një dietë normale dhe të zëvendësojë një vakt gjatë ditës në një pjatë të përbërë nga vezët dhe grejpfrut.