Ushqimi geisha


Ushqimi geisha emri i saj i vetëm tërheq njerëzit që duan të humbin peshë. Emri i metodës për të luftuar mbipeshë tërheq fantazitë tona të vajzave të bukura që kanë shifrën e saktë. Por në çdo geisha efektiv dietë të vërtetë? Një nga produktet kryesore të kësaj metode e humbje peshe është oriz ngjyrë kafe, e cila është një pjesë e fibra, vitamina B, E, magnez, zink, kalium, fosfor.

Me këtë produkt ju mund të kënaqë urinë tuaj, njom trupin për vakt tjetër. Ushqimi geisha ndihmon pastruar trupin, duke hequr prej saj lëngun e tepërt, toksina. Por këto akumulim i dëmshëm dhe përbëjnë një nga pjesët kryesore mbipeshë.

Si të filloni një dietë Geisha


Para se të përdorni këtë metodë e humbjes së peshës, ju duhet të përgatiten për këtë test, si dietë geisha përfshin përdorimin e dietë modeste. Nuk rekomandohet për të zvogëluar numrin e kalorive të përdorura. Kjo mund të shkaktojë trupin në një gjendje shoku dhe stresi.

Provoni për një javë para se të humbje peshe për të reduktuar oreksin. Gjatë gjithë ditës paraprin dietë Geisha, duhet të hani supë perimesh dhe sallatë me lëng limoni. Në dietë gjithashtu mund të filloni të shkruani një qull ligët me oriz ngjyrë kafe.

Dietë Duration geisha është pesë ditë, pas së cilës ju mund të humbni 5-7 paund.

Përsëriteni këtë metodë e humbjes së peshës mund të jetë jo më parë se një muaj. Nga menuja duhet të eliminojë plotësisht sheqer dhe kripë. Gjatë ditës ju duhet të pini të paktën dy litra lëng.

Ushqimi Menu geisha

- Në mëngjes duhet të pini 500 ml të çajit të gjelbër me qumësht të ulët yndyrë. Përqindja është 1 deri 1.
- Në përgatitjen darkë pjesë të oriz ngjyrë kafe 250ml qumësht të ulët yndyrë në formën e nxehtësisë.
- Darka do të keni për të ngrënë një shërbyer të oriz ngjyrë kafe dhe pije 250 ml të çajit të gjelbër me qumësht të ulët yndyrë.

Përveç çaj për të pirë jo-gazuara mineral apo tavolinë ujë. Ushqimi geisha është mënyrë mjaft e vështirë për të humbur peshë, të cilat mund të përdorin njerëzit vetëm krejtësisht të shëndetshme.

Në asnjë rast nuk duhet të kalojë afatet në këtë dietë. Përndryshe, rezultatet që ju të mos jetë i lumtur. Dhe në vend të humbjes së peshës të tepërt ju vetëm të dëmtojë trupin tuaj.