Ushqimi për puçrra fytyre


Në një numër të madh të njerëzve në adoleshencë e tyre Body shfaq nxituar keqe të lëkurës të quajtur pimples ose puçrra fytyre. Ky fenomen është mjaft e zakonshme dhe për shkak të faktit se kur trupi fillon procesin e maturimit të metabolizmit të ristrukturimit. Nëse puçrra fytyre, kruajtje dhe djersitja janë raportuar në njeriun kur ai është pjekur, ky problem duhet të i kushtoj vëmendje.

Sipas ekspertëve mjekësor, dukuri e problemeve të lëkurës pas adoleshencës sugjeron se trupi është duke u përpjekur për të na paralajmërojnë për diçka. Para se të ndërmarrë ndonjë masë drastike, të ulen në një dietë për fytyre, para-nevojën për të bërë një studim të plotë të trupit, në të cilën do të krijojë rrënjë të shkaktojë këtyre lezioneve.

Po, sëmundjet purulent dhe abrasions ndodhin në sheqerit të lartë të gjakut. Sëmundjet e sistemit nervor, alergji dhe stresi janë banues kryesore përkeqësimin e lëkurës. Një tjetër burim i zakonshëm i puçrra fytyre dhe pimples është sistemi i tretjes.

Në rast të një mosfunksionim të traktit gastrointestinal mund të lehtësimit funksionin motorik zorreve. Nga ana tjetër, ky problem do të çojë në përfundimin e gabuar nga trupi i substancave të dëmshme. Për të përkeqësojnë problemin, gjë që çoi në shfaqjen e skuqje të lëkurës, ajo është e detyrueshme për të kryer punën në rregullimin e procesit të ushqimit.


Zgjedhur siç duhet Ushqimi për puçrra fytyre normalizes gjëndra dhjamor dhe ndihmon poret pastra lëkurës. Megjithatë, për të luftuar puçrra fytyre duhet të trajtohet seriozisht. Faza përgatitore e kësaj teknike shërben purgation. Kjo procedurë mund të bëhet kurs propyvshy Linex ose Bifidumbacterin. Siç e kemi thënë, dietë puçrra fytyre është zgjedhur siç duhet dietë.

Rregullorja e gjëndra dhjamor të përfshira në zink. Për lëkurë bë më miqësore, menu duhet të përfshijë ushqime të tilla si mëlçi viçi, krunde gruri, merak viçi, asparagus. Si pjesë e këtyre produkteve zinkut i pranishëm.

Në një përpjekje për të luftuar eruptions lëkurës përfshira drejtpërdrejt dhe vitaminë A.

Pra dietë në dietë puçrra fytyre duhet të përfshijnë karrota, rose e egër, misrit, kalë dori, vaj peshku, fruta të malit hirit, perime me gjethe jeshile, spinaq.

Për të marrë kërkesat e nevojshme ditore të vitaminës B në dietë duhet të jetë soje, gruri dhe hikërror, djathë, fasule, fasule, mëlçi. Vitamina E është e përfaqësuar në hips, det-buckthorn, bajame, arra.

Siç mund ta shikoni, dietë nuk shkakton puçrra të heqin dorë ushqim të mirë. Barazim kryesor dietë korrekte. Ajo është e mjaftueshme për të kujtuar rregullin themelor të dietës për puçrra fytyre, e cila tregon se produktet duhet të përmbajë sasinë minimale të yndyrës në gatim e tyre dhe ju nuk mund të përdorni erëza dhe kripë.

Ju duhet të hyjë në supave tuaja të përditshme dietë. Enët e nxehtë të japë një efekt pozitiv në stomak. Në asnjë mënyrë në dietë për puçrra fytyre nuk mund të pini alkool, e ëmbël dhe miell. Për gatim është më i mirë i përdorur Multicookings.