Ushqimi Angelina Jolie


Kur 33-vjeçarja Angelina Jolie vendosi për të humbur peshë, natyrisht, ai tërhoqi vëmendjen jo vetëm tifozët e saj, por edhe gratë që duan të humbin peshë. Artikuj bujshme në revistat e grave dhe internet vetëm ushqyer interes. Kjo është e kuptueshme - i cili nuk dëshiron të jetë aq i bukur si një yll i famshëm? Dhe tani atje peshë "dietat Angelina Jolie" i projektuar për të ndihmuar zonjat urryer për të humbur peshë.

Një shumë interesante nga ato dietat që premtojnë humbur 12 kg në një kohë të shkurtër. Përbërë kryesisht nga prodhimet e detit, ajo përfshin shumë ushqime të lartë kalori. Kaq të çuditshme të mjaftueshme ajo përfshin në kërkim aperitivë janë të njohura për të rritur oreksin, patate, proshutë, bare "Mars", buns dhe biskota.

A nuk duan të duhet të mbani mend se produktet që përbëjnë një pjesë të shëndetshme të dietës në drejtim të është e vështirë. Megjithatë, kjo dietë është e mirë sepse ajo përqendrohet në prodhimet e detit, të cilat janë shumë të dobishme, sepse ato përmbajnë sasi të mëdha të jodit, të cilat vuajnë nga mungesa e pothuajse të gjithë banorët e qendrore dhe veri-perëndim, dhe ajo përmban minerale shumë të ndryshme dhe elementët gjurmë.

Angelina Jolie është një tifoz i madh i dietës nga sistemi Dr Atkins. Kjo është dietë më të famshme në botë në bazë të reduktuar përmbajtjen e karbohidrateve. Atkins pretendon se mund të përdoret për ndonjë numër të ushqimeve të pasura me proteina dhe yndyrna.


Problemi i obezitetit qëndron në karbohidratet, dhe kjo është përmbajtja e tyre duhet të kufizohet. Kjo dietë është konsideruar si një nga më të efektshme. Por gjërat nuk janë kaq të thjeshta - dhe për të ndaluar të hahet ëmbëlsirat dhe miell. Faza e parë përfshin dietë për të reduktuar futje e përditshme karbohidrate për 20 m. Besohet se gjatë kësaj kohe trupi ka për të rindërtuar metabolizmin tuaj për të djegur yndyrë është si një burim të energjisë.

E ndjekur nga një fazë të dytë, e cila lejoi një rritje të vogël graduale të numrit të karbohidrateve, pastaj duke shtuar 5 gram karbohidrate në ditë, ju ktheheni në tuaj normale karbohidrate normal.

Atkins dietë lejon ndonjë mishit dhe produkteve të pulave, megjithëse i gatuar.

Peshku - vetëm të lartë në acide yndyrore. A lejohet ndonjë perimet dhe frutat janë të ulëta në karbohidratet - radishes, spinaq, marule, mollë. Si rekomanduar erëza hudhër, kopër, borzilok dhe piper. Salads duhet të plotësoni Mosley me lëng limoni, në rastin më të keq - uthull. Në asnjë mënyrë në këtë dietë nuk mund të hani ndonjë produkt miell, duke përfshirë bukë dhe drithëra, fruta dhe perime që janë të larta në karbohidratet, dhe sidomos sheqer. Këtu është një menu përafërt, ofroi këtë dietë:

  • Mëngjesi - kastravec, 300 g peshk, çaj pa sheqer
  • Për drekë - 2 vezë, djathë, kërpudha, sallatë e gjelbër
  • Darka - lulelakër dhe 200 g të çdo mishi.

  • Por ajo duhet të shtohet se kjo dietë shumë contraindications të tilla si diabeti, kardiovaskulare kronike dhe sistemeve të tretjes, dhe natyrisht, dietë është e kundërindikuar në nënat shtatzëna dhe pleqsh. Në mënyrë ideale, para se të ulen në këtë lloj dietë jo vetëm duhet të këshillohen me mjekun, por një test të gjakut për të kolesterolit, insulinës dhe glukozës nivelet. Përveç kësaj, studime mbi efektivitetin e kësaj diete kanë qenë pothuajse të papërfillshme, dhe ka prova se pesha e humbur nga të tillë një eksperiment të rrezikshëm nuk do të kthehen përsëri. Sa për humbje peshe shpejtë yjet e Hollivudit, ekspert mjekësor Hollywood, Dr. Caroline Kostner, tha se shumica e të famshëm në sasi të konsiderueshme të konsumuar mjekim i fuqishëm do të thotë oreksin e madh, jo vetëm duke marrë pilula brenda, por inhalatore kokainës si për të siguruar depërtimin më të mirë trupi.

    Pas të ndaluar marrjen e ilaçeve, peshë përsëri ashpër. Costin thotë se goditës shembull të kësaj - Britney Spears.

    Sa për Angelina Jolie, me të vërtetë, për të shtënat e filmit «Salt», aktorja ka humbur peshë në mënyrë dramatike, duke rënë 12 kg në tre javë. Për ta bërë këtë, ajo u ul në një dietë uria, duke përdorur vetëm pije të energjisë dhe lëngje. Tifozët e Angelina hodhi letrat e saj në të cilat dietë kërkuar lëmoshë për të ndaluar, nga frika për shëndetin dhe jetën e idhullit të tyre.