Ushqimi angel


Ushqimi Angel duke lënë të kuptohet në rrjedhën e 13 ditë, gjatë të cilit trupi i njeriut të normalizuar metabolizmin, dhe rënë në peshë. Në praktikë, dietë Angela lejon mesataren shpëtoj prej 7-8 paund. E pra, thonë shumë fjalë për normalizimin e metabolizmit, unë mendoj se ne duhet.

Pra, është e qartë se kur trupi fillon të punojë në mënyrë optimale në ish-kohë, të gjatë, njerëzit nuk do të fitojë peshë. Ushqimi Angela është një program i balancuar që nutritionists rekomandojmë.

Çfarë duhet të dini për dietën Angela

Duhet të theksohet se kjo metodë e humbjes së peshës është e përkryer për njerëzit që të paguajnë më shumë vëmendje për darkë të mirë sesa mëngjes shkëlqyer.


Kur Angela rezultatet parë humbje peshe dietë do të festohet në javën e parë të kursit. Javën e dytë do të vazhdojë fiksimin e rezultatit. Ushqimi Angela kategorizuar proteina. Pra, të përmbahen nga kjo metodë e humbjes së peshës është e rekomanduar për njerëzit që kanë sëmundje të ndryshme kronike. Para se të ulen në një engjëll dietë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Pros dietë Angela

Kjo metodë e që kanë të bëjnë me të qenit mbipeshë të thotë të hahet sasi të mëdha të perimeve dhe bimëve që ofron trupin me vitamina esenciale, elementet dhe ushqyesve gjurmë.

Përdorimi i vitaminës A, e cila është gjetur në domate dhe karrota të ndihmuar të përmirësuar gjendjen e përgjithshme të lëkurës.

Sa për fibra, të cilat janë të pasura me shumë fruta dhe zarzavate, ajo merr të punojë për të stimuluar aktivitetin e zorrëve.

Rregullat themelore të dietës Angela

Kur Angela dietë duhet të braktisin përdorimin e kripës, alkoolit dhe sheqerit. Mundohuni të bëni një pjesë të gjelbër mbi një pjesë të mishit. Si trangujve gjelbër marule fletë mund të përdoren, selino, spinaq, lakër jeshile lë. Për sallata dhe zarzavate duhet të përdorim vaj ulliri ose limoni lëng. Flokëkuq mund të zëvendësohet me një domate dhe anasjelltas. Si kafe ju mund të përdorni çaj të gjelbër ose të zi.

Mish i lejuar steamed, të ziera ose të skuqura në vaj.

Si një mish ose peshk mund të përdoren pulë. Kur Angela dietë lejuar për të pirë vetëm të thjeshtë ose mineral ujë, e cila duhet të konsumohen në ditë për dy litra.

Për rezultate më të mira në Angela dietë, ajo duhet të shoqërohet me ushtrimin dhe masazh.

Angel Diet Menu