Ushqimi Alzheimer


Nëse gjatë gjithë jetës së tij një njeri duke u përpjekur për të ndjekur një dietë të përshtatshme, ajo është më pak e përshtatshme për të gjitha llojet e sëmundjeve të rënda, ndër të cilat vlen të përmendet Sëmundja Alzheimer . Pothuajse 50 për qind e njerëzve të cilët janë mbi moshën 85 vjet, që vuajnë nga ky problem. Sëmundja Alzheimer është një sëmundje trurit që shoqërohet me menduarit, perceptimit, gjuhës, memories.

Sipas ekspertëve mjekësor, parandalimin e këtij problemi serioz është të përdorni ushqim që përfshin yndyrë të ulët dhe karbohidratet. A dietë special është një masë shkëlqyer parandalues ​​kundër sëmundjes Alzheimer.

Megjithatë, kjo metodë e ushqimit nuk ndihmon, pasi simptomat e para të sëmundjes.

Duhet të theksohet se një luftë e tillë kundër problemeve të tilla të rënda nuk janë të reja. Pra, kanë njohur gjatë se trashje në moshën e mesme rrit disa herë rrezikun e çmenduri. Mjekët e përfshirë në sëmundjen e Alzheimer, shqyrtoi ndikimin e dieta të ndryshme në biomarkers gjakut që ndikojnë në zhvillimin e sëmundjes.

Për të konfirmuar ekspertët supozimet e tyre të kryer studimi, që përfshinte 20 të plotë dhe 29 njerëz të shëndetshëm me dëmtim të vogël të kujtesës. Të gjithë pjesëmarrësit e studimit kishin për të ndjekur një dietë që ka një indeks të ulët glycemic.


Baza e kësaj metode të hahet deri perime, fruta, mish pa dhjamë dhe drithërat.

Ajo u gjet se në subjekte të shëndetshme në bazë të këtij dietë ishte një rënie në nivelet e lipideve të gjakut, insulinës dhe sheqerit. Metoda e propozuar është njohur ushqim më të dobishme në reduktimin e rrezikut të sëmundjes Alzheimer. Për të përmbushur një dietë të tillë të dobishme dietë do të përfshijë një numër të produkteve. Në radhë të parë është që të fillojnë të hahet vezë trembem.

Në një jave ata duhet të përdoret 1-2 herë. Në këto vezë përmban një sasi të madhe të fosforit, hekur, kalium, vitamina A, E dhe B2. Përdorimi më i mirë i agjërimit të tyre dhe të papërpunuara.

Menuja duhet të përfshijë fasule, dhe bukë e bëra nga mielli gruri. Një tjetër produkt është një domosdoshmëri jobesimtarë e kafshëve që është i pasur në thiamine.

Mos harroni për peshk dhe prodhimet e detit janë të rekomanduara për të përdorur të paktën dy herë në javë. Kategoria e produkteve të tjera të dobishme që ndihmojnë në parandalimin e sëmundjes Alzheimer duhet të përfshijnë arra, shafran i Indisë, kripë jodizuar, kungull dhe fara luledielli.