Ushqimi 6 petals


Ushqimi 6 petals Ushqimi është një metodë e krijuar nga dietës suedeze Anna Johansson. Sipas thashethemeve, me këtë dietë janë në gjendje për të humbur mijëra gra evropiane. £ e saj nuk rishkruhet në dhjetë mbipeshë. Pajtohem se rezultatet e dietat 6 petals mbresëlënëse. Siç thuhet në statistikat, shpat mesatare shkon 500-800 gram.

Baza e kësaj metode është parimi lojë. Për të humbur peshë një person shumë më të lehtë për të duruar kufizime për ushqim, mjek diete propozuar prerë me një lule letre (për shembull ju mund të shihni në foto).

Kjo mund të duket si një daisy lule, tulipan, zambak.

Gjëja më e rëndësishme është që të ketë petals gjashtë lule që ju keni për të tërhequr vazhdimisht. Çdo ditë ju do të hiqni një letër petal. Siç e keni tashmë mendoi, kohëzgjatja e dietë 6 petals do të jetë gjashtë ditë.

Parimi i kësaj metode është bazuar në një ushqim i ndryshëm mono-dietë, rend i cili në mënyrë rigoroze do të vëzhgojë gjithë kohës humbjen e peshës. Në ditën e parë që ju do të peshkimit mono-dietë, e dyta - perime, e treta - e pulës, i katërt - drithëra pestë - dhe djathë në ditën e fundit të ulem në mono-dietë e frutave.

Diet Menu 6 petals


Në ditën e parë të ushqimit të lejohet të marrë ndonjë llojet e peshkut që mund të gatuar në formë të zier, zier apo pjekur.

Ju gjithashtu mund të përdorni barëra dhe erëza të butë. Sasia e kripës duhet të jenë minimale. Gjatë ditës ju mund të hani supë peshku, supë, në të cilën nuk ka patate dhe përbërës të tjerë.

Në dietë dytë ditë, ju mund të hani çdo perime që ju mund të hani jo vetëm të freskëta, por edhe të gatuaj, kuzhinier, piqem. Është e rekomanduar për të pirë Këto ditë, lëngjet e perimeve. Dita e tretë e ushqimit, i quajtur pule mono-dietë, e përbërë nga supë pule dhe të pulave. Në ditën e katërt të ushqimit ju mund të hani të gjitha llojet e drithërave, fara, krunde, fibër, drithëra, bukë misri.

Kur djathë mono-dietë emëruar dietë pestë ditë, ju mund të hani vetëm djathë të ulët yndyrë.

Ju pini qumësht. Në dietë përfundimtare ushqimore ditë në 6 petals mund të hahet ndonjë fryt. Përdorimi i erëza të tilla si oreks limon, vanilje, kanellë. Lëngje frutash mund të vetmit që nuk përmbajnë sheqer.

Si pije mund të përdorni, çaj të gjelbër e zi, ujë të pijshëm të pastër. Konsumi kafe duhet të reduktohet. Pas gjashtë ditësh të ushqimit ju mund të ri-fillojë dietë kurs 6 petals. Dhe mos harroni që sheqeri duhet të përjashtohet tërësisht nga menuja.