Ushqimi 1


Numri dietë 1 përfaqëson një nga 15 tabelave të trajtimit të krijuara nga dietist Sovjetik Michael Pevzner. Kjo metodë e humbje peshe do të jetë dikush që ka një Ulçera në stomak dhe duodenale ulçerë. Gjithashtu rekomandohet numër dietë 1 e ndjekur në rastin e gastrit akut ose kronik. Sipas Mikhail Pevzner, dietë në numrin tryezë 1 duhet të përdoret gjatë shërimit ose nëse rëndim unsharp.

Metoda Designed dietist mund të zvogëlojë inflamacion, të shëruar ulcerat, normalizojë motorike dhe sekretore funksionin e stomakut. Dieta e përdorur në numrin dietë 1 është konsideruar jo vetëm të plotë të kalorive, por edhe në proteina, karbohidratet dhe yndyrna.

Para se të përdorni këtë metodë të hahet, ju duhet të mësojnë disa rregulla që formuan bazën e dietë № 1. Parë, ushqimi duhet të steamed, të ziera ose të pastrohen. Disa enët duhet të piqem që nuk ishte ngjyrë kafe. Mish Nehrubi dhe peshku janë të lejuar për të paraqitur një copë.

Salt duhet të përdoret në të paktën. Ndalim i plotë imponuar mbi enët e nxehtë dhe të ftohtë. Para se të shkoni në shtrat, ju duhet të pini qumësht ose krem. Gjatë ditës, duhet të organizohet 5-6 vakte. Kalori dietë dietë në numër 1 është 2800-3000 kalori në ditë.

Ushqime të lejuara në numrin dietë 1


- Bukë, miell i lartë dhe klasën 1 pjekje ose i tharë djeshme;

galetë thatë, biskota; muffins mirë-pjekur, pies pjekur me mollë, mishit të zier ose peshk dhe vezë, tarts gjalpë dhe djathë - 1-2 herë në javë.

- Mish Lean dhe pulave pa tendons, tabelë, të lëkurës, Avulli dhe steamed enët me mish lope, mish qengji dhe mish derri ligët ri zvogëlimin, pule, gjeldeti; enët steamed, duke përfshirë edhe pjesë të mishit të viçit varfër, tsyplyat, lepuri; Burgers avull, bytochky, Kneli (qofte me mish te grire ose peshk), në shishe, patate pure, zrazy, stroganof viçi me mish të zier; mish i zier, e pjekur në furrë; Gjuha dhe mëlçisë zier.

- Supat me perime pureed lejuara në karrota, patate supë;

supë qumësht me pureed ose drithëra të ziera mirë (bollgur, bollgur, oriz, etj);
petë me perime shtuar pureed; supave me para-zier pule apo mish me manave pure ëmbël me bollgur; supave qumështit me perime pureed. Miell për supave, purees mund të jenë të thata vetëm. Shumica e supave janë të lejuar për të mbushur me gjalpë, përzierje vezë-qumësht, krem;

- lloje peshqish Lean skinless, pjesë ose si një peshë kotëletë; Gatuar peshk ose steamed.

- Vezë - të ziera, të fërguara me avull - 2-3 copë në ditë.

- Bollgur, oriz, hikërror, drithëra tërshërë; qull, i gatuar në qumësht ose ujë, dhe poluvyazkie pureed (hikërror); Soufflés avull, puddings, bërxolla drithëra të qumështit; petë, makarona të ziera.

- Qumësht, krem, kos kosi, kos, acidophilus, djathë i freskët kosi (integruar), krem ​​i freskët kosi; ëmbëlsira djathë pjekur, soufflés, dumplings dembel, puddings; integruar butë djathë, me feta rrallë të jetë e mundur.

- patate, karrota, panxhar, lulelakër, të kufizuara - bizele të njoma. Perimet duhet të jetë i gatuar ose steamed në ujë dhe pureed (puddings pure, sufle, avull).
kungull neproterti dhe kungull i njomë herët; kopër melkoshinkovannyy (në supave); domate pjekur kosi - 100 g

- Sallatat, perime gatuar, mish, peshk, gjuha ziera; tru mëlçisë; Doktor sallam, qumështit, dietë; proshutë pakripur pa yndyrë; peshk mpiksur në supë perimesh; havjar, nganjëherë ngjyhet harengë ulët-yndyrë dhe forshmak; djathë i butë.

- Pure, pelte, mus, pelte, fruta (pureed); meringues, snowballs, krem ​​gjalpë, buding qumësht, sheqer, mjaltë, reçel thartë, marshmallows, karamele, salcë qumësht (bechamel) pa miell paseruvannya me gjalpë shtuar, salcë kosi;
fruta, qumësht dhe fruta salcat; kopër, majdanoz, vanilje, kanellë - në sasi të kufizuar.

- Çaj i dobët, çaj me qumësht, krem, kakao dhe kafe të dobët me qumësht;
lëngjet e ëmbël nga fruta dhe manaferrat; hips supë.

- Gjalpë pakripur, ghee, premium lopë; Vajra të rafinuar bimore që janë shtuar për ushqim.

Produktet e duhanit në numrin dietë 1

- Rye dhe çdo bukë dhe gjalpë produkte të freskëta nga pastë pudre; mish dhe supë peshku, kërpudha dhe perimeve fortë lengjet e mishit, supë, borscht, supë; yndyrore apo i forcuar mish dhe shpezë, rosë, patë; me yndyrë, peshk i kripur, i konservuar;

- Thartë, jo pjekur, fruta fibër të pasur dhe manaferrat, fruta të thata, neproterti çokollatë, akullore; i qartë, peshk, kërpudha, salcë domate, rrikë, mustardë dhe piper; sodas, krijoj kafe e zezë, yndyrna të tjera, të ndryshme nga ato të autorizuara.

- Lakra, rrepë, turnips, radishes, lëpjetë, spinaq, qepë, tranguj, turshi, i thartuar dhe turshi perime, kërpudha, snacks konservuara vegjetale;
snacks të gjithë të mprehta dhe të kripura, mish të konservuar;

- Produktet e qumështit me aciditet të lartë, me erëza, djathë kripur. Smetana - në sasi të kufizuar; vezë të ziera dhe të skuqura; mel, elb, elb, miell i bluar trash misri, fasule;

dietë neprotertom numër menu 1

Hera e parë që ju jeni i lejuar për të ngrënë mëngjes hikërror qull thërrmueshëm, vezë të ziera, çaj me qumësht.

Mëngjes i ardhshëm do të jetë i djathit të freskët dhe supë kosi nga hips. Gjatë drekës dietë do të përbëhet nga patate supë vegjetarian, mish i gatuar me karrota, të thata komposto frutash.

Në drekë do të krisur me një zierje e krunde gruri dhe sheqer. Darka: të ziera, peshk pjekur, karrota dhe copë mollë, çaj qumësht. Koha e gjumit duhet të pini një gotë qumësht.

dietë rubbed numër menu 1

Hera e parë që ju duhet të hani mëngjes një vezë të zier, qull oriz qumësht, të cilat duhet të pureed. Si një pije, çaj me qumësht. Në drekë: pjekur mollë me sheqer. Menu drekë do të përbëhet nga supë pureed bollgur qumësht, qofte mishit avull me pure karrota, mus frutash.

Në drekë do të krisur me hips supë. Darka duhet të bëjë peshk i zier, i cili duhet të jetë i pjekur në salcë qumësht, patate pure, çaj qumësht. Në natën duhet të pini një gotë qumësht.