Dietë pjepër


Pjepër dietë - një nga më të efektshme. Pajtueshmëria me dietë ofron një rezultate shumë të shpejtë dhe të dukshme. Përveç kësaj, duke përdorur dietë pjepër mund të jetë e mirë për të pastruar veshkat. Kjo bazohet në pronat diuretik e pjepër.

Si dietë pjepër referohet mono-dietë, atëherë ajo duhet të jetë koha e kufizuar. Në thelb të ulen në një dietë prej një deri në shtatë ditë. Në qoftë se ju ndiqni dietë pjepër javë, ju mund të humbni deri në 5 kg.

Në dietë pjepër ka karakteristikat e veta.

 • Së pari, pjepër mirë ushqen dhe krijon një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë, kështu që ju nuk do të ndjeni uri dhimbshme.
 • Së dyti, pjepër përmban një sasi të madhe të fibra, e cila nxit sistemin e shëndetshme ndihmon tretjen e ushqimit, ndihmon pastruar trupin e toksinave, toksina dhe kripë shtesë.

  Pjepër ndihmon për rinovimin, rrit vitalitetin dhe i jep energji shtesë.
 • Së treti, pjepër punon si një natyrore rasschepytely yndyrë, promovon sekretim e yndyrave të rënda të kafshëve dhe kolesterolit të keq, parandalon atherosclerosis.
 • Menu përditshme me dietë pjepër përfshin 1-1,5 kg pjepër. Pjepër duhet të para-pastrohen dhe të ndarë në pesë pjesë nga numri i pritjet në ditë. Duhet të hani në intervale të rregullta. Në mes të ngrënies pije të thjeshtë jo-gazuara ujë apo çaj bimor. Në ditën duhet të pini rreth 2 litra lëng. Tea mund të krijoj me herbs tuaj të preferuar. Ne ju rekomandojmë që të zgjidhni barëra qetësues për të ndihmuar të shmangur stresin në mënyrë të pashmangshme ndodh gjatë mono-dietë.


  Ajo është gjithashtu e dobishme me çaj rosehip, i cili përmban një sasi të madhe të vitaminës C dhe bioflavonoidiv natyrore që nxit imunitetin natyror.

  Për dietë është i suksesshëm, është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje të veçantë për cilësinë e produktit. Pjepër të duhet të jenë të pjekur. Ka disa mënyra të thjeshta për të kontrolluar këtë pjepër maturimit. Ju mund të trokas në pjepër. Nëse shëndoshë do të publikohet nga të shurdhër, pjepër ka të ngjarë të provojë të pjekur, por nëse shëndoshë është shumë i lartë, para se ju pjepër ndoshta i papjekur. Ju duhet gjithashtu prynyuhatysya për shije pjepër. Pjepër pjekur ka një erë shumë të fortë të këndshme, ndërsa pjepër i papjekur zakonisht nuk e erë apo aroma e bimeve.

  Kontrolloni sipërfaqen e frutave të kalbet dhe mungesa e integritetit. Mos e merrni pjepër me të anketuarve, pasi ato janë zakonisht shumë të hidhur.

  Ajo është e mirë për të qëndruar në verën dietë pjepër, veçanërisht gjatë muajit Korrik - gusht. Në këtë kohë ka një larmi të madhe të varieteteve të mira të shalqi. Pjeprat janë të ndryshme në formë, ngjyrë, madhësi dhe vendin e origjinës. Përveç kësaj, në këtë kohë çmimi i pjeprat më të ulët. Zgjidhni pjeprat, bazuar në shijen tuaj. Ne ju rekomandojmë që të provoni varieteteve të ndryshme të pjeprave, të cilat do të ndryshojnë një dietë të vogël të përditshme.

  Siç është përmendur tashmë, pjepër ka një efekt të fortë diuretik, kështu që të jetë i sigurt se vakt i fundit përbënin rreth 6 - 19:00, që të jetë në gjendje të fle në mënyrë paqësore pa vazhdimisht vrapojnë në banjo.

  Në një pjepër normale dietë mund të përdoret për trajtimin e ditës. Zgjidhni një ditë, burim të mirë për të cilën ju mund të hani 1 kg shalqi, vëllimin e lëngjeve ju pini duhet të jetë rreth 2 litra. Gjatë ditës ju mund të humbni rreth një kilogram të peshës. Dhe në qoftë se keni shpenzuar një ditë çdo javë për dy muaj atëherë ju lehtë mund të shpëtoj prej 5-6 paund.

  Dietë pjepër nuk është e rekomanduar për pacientët me diabet. Para se të vazhdojmë në dietë rekomandojmë që të konsultoheni me një profesionist i kualifikuar.