Detox Diet


Detox Diet Kohët e fundit është mjaft popullor humbje peshe metodë që tregon performancën e shkëlqyer në luftën kundër peshë të tepërt. Dietë detox nuk është një metodë humbje peshe dhe një sistem i projektuar për të pastruar trupin e toksinave. Nëse keni ndërmend për të freskohem para verës, kjo dietë mund të jetë asistent i juaj i domosdoshëm në zgjidhjen e problemit të peshë të tepërt. Para se të përdorni këtë metodë e humbjes së peshës, duhet të jetë njohur me parimet kryesore të këtij dietë.

Para se të ulet për një detox dietë, ky proces duhet të përgatiten seriozisht.

Kjo është bërë më i mirë një muaj para se norma e humbjes së peshës në dietë për të zvogëluar numrin e përgjithshëm të ushqimeve të energjisë dendur. Duhet të tërhiqet gradualisht nga ushqimet e braktisjes së skuqur dhe yndyrore. Dy javë para dietë duhet të lëvizë për të përdorur ushqime bimore, të tilla si fruta, perime dhe bimeve.

Grupit rekomanduar Produktet bien brokoli, mollë, panxhar, rrush, asparagus, alga deti, banane, karrota, kumbulla, shegë, drithëra. Një herë në javë ju mund të hani peshk, djathë dhie apo pulave. Kur dietë dietë detox duhet të eliminojnë tërësisht produktet e miellit, karbohidratet, alkoolin, ëmbëlsirat dhe kafe.


Rregulla të tjera duhet theksuar se në mëngjes në një stomak bosh pa dyshim duhet të pini një gotë me ujë të nxehtë me limon. Gjithashtu rekomandohet ushtrim dietë, gjimnastikë, masazh. 20,00 Pas hahet i ndaluar. Dietë detox minimal është tre ditë.

Gjatë kësaj kohe trupi janë nxjerrë toksina dhe mbeturinave. Nëse dietë vijon pesë ditë, funksionin e trupit shërim të kandidojë. Kohëzgjatja maksimale e dietë është 10 ditë. Pas kësaj kohe spastrim i plotë i trupit dhe rivendosur rrjedhën e gjakut.

Menu dietë detox

Mëngjes i parë dietë parë ditë do të përfshijë një pjesë të vogël të vogël të rrushit, 1 mollë, grejpfrut 0,5 dhe 200 ml çaj rosehip ose mineral ujë të gazuara.

Në drekë është një sallatë e frutave dhe perimeve e integruar, i kalitur me një lugë çaji vaj perimesh. Si do të pijë 200 ml ujë pa gaz ose lëng karrote.

Në drekë do të jetë 150 gram. oriz ngjyrë kafe për një çift, ose një domate 70 g karrota integruar me salcë kosi, 70 gr. pulë të zier pa lëkurë. Nuk do të jetë 250 ml çaj bimor ose ujë pa gaz. Darkë është shërbyer çdo banane, lagjet grejpfrut, disa vile. Ju gjithashtu duhet të pini kos 250ml dhe 200ml me ujë të qetë.

Dietë detox ditë i dytë fillon me mollë të vogla, portokall dhe 0,5 segmente të shumta të pineapple. Si një pije, ujit të gazuar ose 200 ml verë.

Dreka do të përbëhet nga 150 gram. bollgur me një lugë mjaltë. Gjithashtu shërbeu çaj 200ml gëlqere. Menu drekë do të përfshijnë patate të pjekura 3, një domate, 80 g. peshk i zier, 250 ml të çajit të gjelbër ose ujë të gazuar. Darka: 1 kivi, banane,? grejpfrut, bioyohurt, 200 ml ujë pa gaz.

Menu në ditën e tretë të kësaj metode të humbje peshe do të përfshijnë 1 mollë, një bandë e vogël e rrushit, një gjysmë grejpfrut, 200 ml kos. Në drekë është një sallatë e frutave dhe perimeve të integruar me vaj perimesh, 200 ml çaj bli ose lëng domate.

Për drekë duhet të përgatisë 70 gram asparagus apo një domate, 70 oz.

mish pule pa lëkurë, 150 gr. oriz ngjyrë kafe steamed, 250 ml të çajit të gjelbër. Mbrëmje menu do të përfshijë 250 ml para të kos, pastaj një kivi, rrush pak katërtat grejpfrut, një banane. Atëherë pini 200 ml ujë pa gaz ose çaj me nenexhik.

Dietë detox është e ndaluar gjatë shtatzënisë, fëmijët nën 12 vjet. Në praninë e problemeve të ndryshme kronike të përdorë këtë metodë e luftimit të trashje është vetëm në rast se norma e humbje peshe do të monitorohet vazhdimisht nga një mjek.