Buckwheat dietë


Ju dëshironi të humbni peshë:

 • të shpejtë;
 • me rezultat të qëndrueshme;
 • pa asnjë kosto financiare;
 • pa shterur aktivitetin fizik;
 • pa ndjenja uritur?
 • Mendoj se është e pamundur? Nuk është kështu! Nuk është një dietë që i plotëson kërkesat e specifikuara të gjithë - dietë hikërror. Ai është i përshtatshëm për ata që duan të humbin peshë shtypur shpejt pas pushimeve, pushime të gjatë. Reset në një dietë 5-10 paund shtesë për 1-2 javë është realist. Veçanërisht humbje peshe aktiv është hera e parë - deri në 1 kg në ditë.

  Çfarë është dietë hikërror?

  Kjo dietë është shumë e thjeshtë. Të gjitha që ju duhet është një hikërror dhe kefir. Hikërror duhet të jetë i gjallë, e tërë.


  Për të ruajtur të gjitha pronat e dobishme e hikërror për të duhet të përgatisë.

  Cook ajo nuk është e nevojshme. Një filxhan i drithërat duhet të marrë dy gota me ujë të valë. Brewed elbi i zier me ujë dhe të lënë zavaryuvatysya brenda natës. Shtoni sheqer, kripë, gjalpë dhe erëza të tjera të ndaluara!

  A është kjo hikërror mund të jetë sa më shumë që ju dëshironi. Edhe pse në fillim nuk ka gjasa që ju do të jetë në gjendje për të kapërcyer numrin e saj të madh. Buckwheat mund të larë poshtë 1% kos yndyrë dhe ujë - edhe më shumë që ju dëshironi. Nëse gjatë dietë ju doni të ëmbël, ndonjëherë ju mund të trajtoj veten me këtë pije: një gotë të ngrohtë përzierje ujë 1 lugë gjelle mjaltë.

  Ha mëngjes duhet të jetë jo më herët se 4 orë pas shërimit, dhe darkë - më shumë se 18 orë.

  Çfarë është efekti i dietës hikërror?

  Buckwheat është e pasur me vitamina dhe elementët gjurmë. Ajo është e pasur me proteina dhe përmban pothuajse asnjë karbohidratet. Kjo është ajo që efekti i dietës hikërror, pa burimet e jashtme të energjisë (karbohidratet dhe është një burim i tillë), trupi fillon të prishen yndyrna vetë aksioneve.

  Një dietë e tillë është e kundërindikuar në diabetit dhe hipertensionit. Gjatë duke kaluar në këtë mënyrë e të ngrënit si e keqe - si me çdo dietë trupi është i privuar nga shumë substanca thelbësore. Kohëzgjatja e dietë nuk duhet të jetë më shumë se 2 javë, ajo mund të përsëritet një muaj më vonë.

  Megjithatë, të jenë të përgatitur se rezultat i dieting përsëritur nuk do të jetë aq mbresëlënëse.

  Gëzojnë humbje peshe tuaj!