Kreshmë


Çfarë limotherapy

Shumë njerëz gabimisht besojnë se limotherapy - Full parregullt dhe refuzimi për të ngrënë. Ky është gabim kryesor. A nuk e ngatërruar dietë terapi shkarkimin dhe uria detyruar. Një shembull i mrekullueshëm: i sëmurë, fëmijët e vegjël të refuzojë për të ngrënë - instinktin që ne të humbur një të rrituri. Vetë natyra na tregon rrugën për rimëkëmbjen - kafshëve të sëmura, të uritur, se nuk do të jetë aq kohë sa trupi lufton sëmundjen.

Mjekët, nutritionists besojnë se vetëm agjërimi për shëndetin e justifikuar dhe ka kuptim. Hipertensioni dhe gastrit, artriti dhe alergjitë, diabeti dhe ekzemë - një listë të sëmundjeve të kuruar agjërimi nuk mund të vazhdojë në një faqe.


Nëse një person i shëndetshëm ishte duke shkuar për të humbur peshë agjërimin, pa këshilla profesionale të që të mos bëjë atë humbje peshe shpejtë nuk ishte shkaku i sëmundjeve të rënda.

Metodat uria

Duke filluar nesër, nuk e bëjnë ata! Për shkak të këtij vendimi mori të gjithë do të humbni peshë përmes agjërimit.

Por le të shohim se çfarë qëllimi që ne qëllimisht të shkojnë në një hap kaq të rëndësishëm, të gjetur se çfarë uria e saktë.

Trupat tanë janë shumë të dehur dhe kjo çon në shumë sëmundje, ndonjëherë shumë të rënda. Në raste të tilla, uria pastrim - shpëtimi ynë. Getting këtë lloj të agjërimit është i nevojshëm për të pastruar nga zorrë.

Trupi, duke hedhur mbeturina - skorje, vazhdon pushtetit backup nga rezervat e tyre - karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat.

Ka metoda të ndryshme dhe lloje të agjërimit. Emrat e tyre flasin vetë: agjërimi në ujë, agjërimi thatë, agjërimi një ditë, një grevë një-javor uri, agjërimi i zgjatur, uria.

Mënyra e saktë uria, specialist i projektuar pas ekzaminimit të plotë të trupit tuaj dhe prodhimi serik i urisë - që është çelësi i suksesit dhe shëndetit.

Agjërimi për humbje peshe është bërë një qëllim në vetvete. Mos harroni se humbje peshe dramatike çon në pasoja të pakthyeshme në trup.

Le të shikojmë më shumë metoda e agjërimit:

Agjërimi thatë. Uria absolute (uria) do të thotë një refuzim të plotë të ushqimit apo ndonjë lëng për një periudhë të caktuar kohe. Përveç kësaj, agjërimi terapeutik thatë e rekomanduar për të marrë pushim nga çdo kontakt me të lëngshme, dmth larje, vaske ose dush, gargarë dhe madje edhe larjen e duarve. Njerëzit me përvojë të agjërimit të thatë them se vetëm përputhja e plotë me këto parime jep rezultate maksimale. Kjo metodë përdoret agjerimi eshte zakonisht 1 deri në 3 ditë. Optimised për uria absolute godet qendra të përshtatshme shëndetësore të specializuara dhe qendrat shëndetësore.

Agjërimi në vendpushimin është nën mbikëqyrje mjekësore, me mbështetjen e tjera të programit të uritur dhe të projektuar posaçërisht që mund të japë një rezultat të madh. Nga agjërimit të thatë është gjithashtu e dëshirueshme që të jetë nën mbikëqyrjen e një specialisti.

Agjërimi në ujë. Mënyra më e zakonshme për të mohoj për të humbur peshë ose për të trajtuar ndonjë Sëmundjet. Agjërimi i ujit të thotë gëlltitje të ujit vetëm. Praktikuar këtë metodë dhe kanë një eksperiencë të madhe në ujë agjërimi njerëz të rekomandojë për të rritur efektin e përdorimit të ujit të distiluar. Kushtet e urisë ndërsa i thjeshtë - mos hani, pini ujë si duan.

Si për të marrë jashtë në agjërim të ujit? Mënyra më e mirë - nga mëngjesi deri pasdite pirë disa gota lëng karrote.

Uria Cascade. Thelbi i kësaj metode të agjërimit, nganjëherë referuar si agjërimi ciklik është për të ngrënë dhe mohoj përmes periudhave. Për shembull, duke shtuar një ose dy ditë mbi dy. Në përgjithësi, të kryejë agjërimin ujëvarë të thatë, dmth lëngët në pjesën e poshtme të urisë nuk janë përdorur. Dhe si të vazhdohet me cikle të agjërimit? Në fund të periudhës së agjërimit duhet të pini shumë ujë, dhe disa orë për të pirë një gotë kefir.

Agjërimi për çaj. Shumë njerëz janë tifozët e urisë në çaj të gjelbër që është e lejuar të përdorin vetëm e gjelbër (bimor) çaj.

Nga agjërimi për çaj dhe takohen lloje të tjera të grevave të urisë.

Agjërimi lëng. Kjo metodë lejon agjërimi pirë lëngje frutash dhe perimesh shtrydhur fllad. Agjërimi dhe Shëndet për të praktikuar këtë metodë janë të ndërlidhura. Kur agjërimi në lëngje është spastrim trupin e toksinave, ngopjes grup minimal të vitaminave nga lëngjet dhe, natyrisht, është humbje peshe gjatë agjërimit.

Metodat uria mund të klasifikohen si kohëzgjatja e tyre:

Grevë një-ditore e urisë. Uria Daily ose siç është quajtur, agjërimi ditë në ujë fuqinë për të mbajtur askënd.

Shumë ngordhje, të cilët janë në përvojën e tij të bindur për veprimin e mrekullueshme të mohimit të ushqimit, duke përfshirë edhe një ditë e urisë çdo javë.

Grevë tre-ditore e urisë. Uria Termi më i zakonshëm - është 3 ditë. Në mënyrë tipike, për një gjatësi të tillë kohore arritur efektin më të mirë të urisë dhe në të njëjtën kohë, efekte jashtëzakonisht të ulëta negative të urisë. Tre-ditor greva e urisë e pamundur për shumicën, kjo sigurisht që është e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Shtatë-ditë grevë urie. Longer-javë grevë urie kryhen mundësisht jashtë nën mbikëqyrjen e profesionistëve. Zakonisht shtatë-ditore grevë urie për qëllim pastrimin e trupit dhe trajtimi.

Agjërimi i zgjatur. Ose dhjetë muaj greva e urisë - kjo është një kohë shumë të gjatë. Dhjetë ditë para se muaji i agjërimit është kryer në qendrat e specializuara shëndetësore. Ka raste kur uria sanitare dhe mbahet më shumë se një muaj, por që masat ekstreme.

Pro dhe kundër të agjërimit

Është uria dobishme? Në agjërimi për humbje peshe ka pro dhe kundra, si në pothuajse çdo procedurë mjekësore. A do sistem agjërimi japin rezultatin e pritur? Përfitimet e agjërimit në fuqi shëndetësor që mobilizon mbrojtjet e trupit, duke i dhënë sistemin endokrin tronditje dhe metabolizmin.

Si rezultat i urisë, shpinë dhe nyje humbin depozitat kripë, të kthehej në butësi e saj të mëparshëm dhe lëvizshmërisë. Depozitat Cellulite zhduken rrugë të panjohur të hips, por ky rezultat duhet të konsolidohen masazh dhe stërvitje. Celuliti Lamtumirë!

Spastrimit urinë trupit shkakton mekanizma në indin e nivelit qelizor dhe molekulare, edhe në një fushë e njohur e mjekësisë si onkologjisë - trajtimin e kancerit. Agjërimi i dobishëm dhe pastrimit të na japë një ripërtëritje dhe përtëritje të gjithë, të gjithë organizmin.

Dëmtimi uria - është downside saj.

Reduktimi i marrjes ose refuzimin e plotë të rezultateve të ushqimit në zhvillimin e lodhje, marramendje. Agjerimi - stresi të trupit. Ju nuk mund të emërojë veten e tij, proces uria duhet të bëhet nën mbikëqyrjen e mjekëve, veçanërisht në qoftë se ka një sëmundje serioze kronike e kardiovaskulare, endokrine dhe sistemin gastrointestinal.

Siç mund ta shikoni, plus shumë më tepër. Sekreti kryesor i agjërimit: ai duhet të jetë i arsyeshëm. A nuk e dëmtojnë veten!

Si për të filluar një grevë urie, në parim, të gjithë rrjedhën e, por se si të dal nga uria? Nga uria ndodh gradualisht pas trajtimit agjërimit sigurisht jo për të pirë më shumë se një gotë kos ose lëng të freskët, disa orë për të ngrënë disa flokëkuq integruar apo mollë.

Efektet e urisë në dalje të gabuar mund të jetë mjaft e dukshme, kështu që nuk e vetëm të ha tepër pas agjërimit. Nëse gjatë se 7 ditë, agjërimi se si të procedohet nga specialist uria shpejtë.

Mrekullia e agjërimit është rezultate të shquar dhe shëndetësor i shkëlqyer. Agjërimi për humbje peshe apo shëndetin e rekomanduar nga shumë ekspertë në mbarë botën. Uria Mjekësi njohur fakt. Në mënyrë që të mos lënduar veten kur agjërimi është e rekomanduar që të konsultohet me ekspertë, ju mund, për shembull, mbani një ditar të uria dhe nga koha në kohë për të treguar mjekun e tij.