Hollywood Ushqimi


Në mesin e yjeve të Hollivudit, kjo dietë është shumë popullor. Kështu emrin e saj. Forma standarde dhe atraktiviteti i yjeve është shumë i rreptë, dhe 90-60-90 - kjo është ajo që duhet të mburremi të gjitha yjet femra. Një dietë e Hollywood ndihmon ata të bëjnë kështu. Është e lehtë për të kryer.

Nicole Kidman shpesh ndjek këtë dietë, Renee Zellweger, i cili për filmin "Ditari Bridget Jones" ka 12 kg, duke u kthyer në normale në këtë mënyrë, ajo ndihmoi Hollywood dietë. Dhe kjo Hollywood përdorur dietë Catherine Zeta-Jones për blerjen e ish-formë pas lindjes së fëmijës. Dhe ajo është - jo të gjithë yjet janë duke u ndjekur dhe zbatuar.

Baza e dietë Hollywood - kufizimi i karbohidrateve, yndyrave dhe kalorive. Kur Hollywood dietë Hani ushqime të larta në proteina dhe fibra. Disa produkte vetëm për banorët e përhershëm të Amerikës, dhe ne mund të zëvendësohet nga një kurs të ngjashëm që nuk e ka ndryshuar përmbajtjen e përgjithshme kalori.

E pra, futje fluide duhet të jetë të paktën 1,5 litra në ditë. Çaji jeshil, sode apo ujë të thjeshtë - kjo është lëngu i lejueshëm në dietë Hollywood.

Një nga kufizimet në dietë Hollywood duhet të jetë jo në mëngjes. Opsionet e më pak të rrepta të ofruara në mëngjes për të marrë një gotë me çaj të gjelbër dhe një gjysmë grejpfrut (për disa arsye besohet se ky fryt - një mënyrë e madhe për të luftuar celulitin, edhe pse të parëndësishme).


Dietë Hollywood dietë ardhshëm duhet të përjashtohet bukë, pasta, fruta dhe perime janë të larta në niseshte, të gjitha pijet dhe produktet alkoolike, të gjithë e kripësi dhe vetë kripë. Ushqim në këtë dietë mund të ziera ose steamed vetëm.

Menu mostër Hollywood dietë për 14 ditë.

 • 1 ditë - drekë: vezë, domate të mesme, një filxhan çaj jeshil. Darka: sallatë e kastravec, gjysmë grejpfrut, vezë.
 • Dita 2 - Dreka: vezë, grejpfrut, një filxhan çaj jeshil. Darka kastravec të mesme, viçi (200 g), një filxhan çaj jeshil.
 • Dita 3 - drekë: vezë, domate të mesme (ose sallatë kastravec), një filxhan çaj jeshil.

  Darka: viçi (200 g), një filxhan çaj jeshil.
 • Dita 4 - Dreka: sallatë e kastravec, grejpfrut, një filxhan çaj jeshil. Darka: vezë, djathë me pak yndyrë (200 g), një filxhan çaj jeshil.
 • Dita 5 - drekë: vezë, sallatë kastravec, filxhan i çajit të gjelbër. Darka: sallatë e kastravec, peshkut (200 g), një filxhan çaj jeshil.
 • Dita 6 - Dreka: sallatë me fruta (mollë, grejpfrut, portokalli). Darka: sallatë kastravec, viçi (200 g), një filxhan çaj jeshil.
 • Dita 7 - darkë: pule (200 g), sallatë kastravec, grejpfrut ose portokalli, një filxhan çaj jeshil. Darka: sallatë me mollë, portokall dhe grejpfrut.
 • Në javën e dytë të Hollywood dietë ushqimi është të njëjtën mënyrë.

  Të gjitha të mishit duhet të jenë të ligët dhe i zier lakër kastravec mund të zëvendësohet (lakër, brokoli ose ngjyrë), por në vend të çajit të gjelbër ju mund të pini kafe apo ujë. Trangujve dhe salads lakër nuk mund të jetë i kufizuar. Gjëja kryesore - nuk shtoni kripë, kjo do ta zvogëlojë peshën në ditët e para të dietës, sepse trupi i lëngjeve të tepërta do të shkojnë.

  Një avantazh i qartë është aftësia për të Hollywood dietë për të humbur peshë në afat të shkurtër. Mungesa e ushqimit dhe alkoolit kripë ndihmon për të normalizuar metabolizmin, përveç kësaj, alkooli - një kalori të lartë ushqime që mund të përkeqësojnë urinë. Rezultate dieta në njerëz mund të jenë të ndryshme, por standardi është 7,10 kg në dy javë.

  Konsideroni gjithashtu humbje peshe që vjen me marrjen e shpëtoj trupin e lëngjeve të tepërta. Dhe një tjetër avantazh i dietë Hollywood - pastruar trupin e toksinave dhe mbeturinave.

  Disavantazhet Hollywood dietë ende ka shumë - ajo kërkon futje shtesë të vitaminës dhe komplekse minerale, sepse ajo nuk ka marrë në konsideratë nevojat e vitaminave. Një tjetër pengesë - kufizimet në kripë të çon në humbje peshe përmes hequr lëngjeve të tepërta. Një tjetër negative - nëse në vend të gjelbër kafe pije çaj rregullisht, është e mundur të përzier, marramendje dhe presion hedhje. Në parim, këto simptoma ndodhin në njerëz të cilët rregullisht pinë kafe në sasi të mëdha.

  Një tjetër e metë e dietë të Hollivudit - kufizimin e karbohidrateve mund të shkaktojnë dobësi në disa njerëz. Kjo zakonisht vë Hollywood dietë në përputhje me të ngjashme me të (japonisht, frëngjisht) dhe kufizon kohën prej një në çdo tre muaj dhe dy javë në kohëzgjatje.