Dietë hypoallergenic


Aktualisht, ndër sëmundjet më të zakonshme vlen të përmendet alergji. Që ky problem mund të vuajnë të gjithë: të rriturit dhe fëmijët. Një alergji është një reagim i veçantë për këto apo substancave të tjera në kontakt me dikë mund të çojë në reagime të ndryshme.

Në rastin e alergjive ushqimore duhet të ndiqet dietë . Kjo dietë është e bazuar në faktin se menu duhet të përjashtohet alergene.

Në këtë rast është substancë që shkaktohet reaksion alergjik. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se në çdo rast dietë hypoallergenic duhet të përbëhet në mënyrë individuale.

Në disa momente profesionistët mjekësor mund të përshkruajnë një dietë më të gjerë.

Në këtë sistem, fuqia e dietë duhet të hiqni të gjitha produktet vysokoalerhenni dhe të kufizojnë përdorimin e produkteve të sredneallerhennyh.

dietë përjashtuar hypoallergenic


- Ushqim deti, havjar zi dhe i kuq, varietetet më të peshkut.
- Produkte qumështi, djathrave.
- Vezë.
- Produkte të tymosur (mish, peshk, qentë e nxehtë, salcice, sallam).
- Të gjitha turshi dhe produktet e konservuara shiten në dyqane veçanërisht në banka.
- Seasonings, erëza, sauces.
- Perime të kuqe: domate, karrota, speca të kuqe, panxhar. Gjithashtu patëllxhan, lakër turshi, kalë dori, selino.
- Fruta të kuqe dhe portokalli dhe manaferrat, pineapple, pjepër, mollë e kuqe, luleshtrydhe, raspberries, luleshtrydhe, blueberries, qershi, rrush, persimmons, shegë, kumbulla, etj


- Të gjitha frutave agrume.
- All ujë dhe fruta të gazuara.
- Çamçakëz me salcë përtypet dhe kos.
- Thata kajsi, rrush, fiq, datat.
- Mjaltë dhe arra.
- Të gjitha varietetet e kërpudhave.
- Karamele e vështirë, pelte, çokollatë.
- Kafe, kakao.
- Të gjitha të alkoolit.
- Të gjitha produktet që përmbajnë ngjyrat, shijet, preservatives, emulsifiers.
- Të gjitha produktet ekzotike për rajonin tuaj.

Kufizuara produktet hypoallergenic dietë

- Disa nga drithërat: grurë, thekër.
- Hikërror dhe misri.
- Ngopura mish derri, mish qengji, kalë, lepuri, gjeldeti.
- Disa manaferrat dhe fruta: banane, pjeshkë, kajsi, currants (kuq e zi), shalqi, Kastrati, e kuqe.


- Disa perime: patate, bizele, speca jeshile, fasule.
- TEAS bimor.

Produktet nyzkoalerhennyh për pranimin në dietën hypoallergenic

(! me një raft të vogël): - produktet e qumështit kos natyral pa shtesa, Kos, i thartuar pjekur qumësht, djathë.
- Viçi Lean, mish derri, mish pule.
- Cod, levreku, disa varieteteve të tjera të peshkut.
- Të mëlçisë, gjuha, veshkat.
- Rajs, hikërror, bukë misri.
- Herbs dhe perime: lakër, lulelakër dhe lakër brukseli, prej trangujve, marule, brokoli, spinaq, majdanoz, kopër, kungull, rutabaga, turnips, kungull.
- Bollgur, elb, oriz dhe bollgur.


- Vaj ulliri, gjalpë.
- Mollë jeshile, currants bardhë, gooseberries, qershi bardhë, dardha.
- Mollë të thata dhe dardha, kumbulla të thara.
- Çaj i dobët, fryt i mollë dhe dardha, hips supë.
- Ujë mineral pa gaz.

Rregullat e përgjithshme dietë hypoallergenic

Kohëzgjatja e kësaj metode të humbjes së peshës është 2-3 javë për të rritur, për fëmijë - nga 7 apo 10 ditë. Në rast se përmirësimet e arritur, dietë të fillojnë të hyjnë një nga një ato produkte kanë qenë të përjashtuar.

Nëse tre ditë pasi të hahet administruar në produkt dietë reaksion alergjik ndodh, ky produkt është alergjen.

Mbani në mend se çdo produkt nuk duhet të hyjë në menu më shumë se një herë në tre ditë. Kjo është për shkak të faktit se reagimi alergjik fillon të shfaqet në akumulimin e alergeneve. Ju duhet të dini se para se të merrni në një dietë, ju duhet të merrni këshilla nga një dietës.