Dietë e rëndë


Hercules është klasifikuar si shumë të dobishme për produktet e trupit tonë. Hercules unik në atë që ndihmon në pastrimin e enëve, ul nivelet totale e kolesterolit. Nga ana tjetër, ky produkt përmban një sasi të vogël të kalorive të ushqimit. Kjo pronë ka çuar në atë që doli në dritë dietë e rëndë , e cila është mjaft e vështirë.

Tani unë do të shpjegoj pse. Çdo dietë drithëra është i vështirë për t'u ndjekur. Në rast se ju vendosni të shkoni në një dietë të Herkulit, dhe janë serioze, të llogaritur fuqinë tuaj për ta e mjaftueshme për një javë. Kjo është se sa kohë është dietë e rëndë kurs.

Sigurisht gjellë që ju do të përdorni gjatë javës, shumë e thjeshtë.

Recetë ushqimi rëndë dietë


Për të përgatitur rrjedhën kryesore e kësaj metode të humbjes së peshës kemi nevojë për një pjesë të vogël të orizit të zakonshëm, i cili duhet të derdh një gotë me ujë të ftohtë. Në rast se ju keni një kohë pak, bollgur mund të derdh ujë të valë dhe të fillojnë të hanë drithëra jashtë.

Përgatitja për të ardhmen, bollgur derdh ujë të ftohtë, e cila më parë vlim. Lini brenda natës. Gjellë është gati. Ju mund të gatuaj bollgur për një çift. Duket e thjeshtë në shikim të parë dietën e rëndë është i mbushur me një sërë vështirësish.

Kjo metodë e humbjes së peshës është klasifikuar si dieta të rënda si shtatë ditë të mbështjellë oats asgjë, por nuk ha.

Gjithashtu vendosur për të shkruar këtë metodë në një kategori mono-dietë. Pra, të jenë të kujdesshëm me të, sepse ju shumë lehtë mund të dëmtojë trupin tuaj.

Bazat dietë e rëndë

Ajo tha se është dietë e rëndë është e kufizuar për njerëzit që të konsultuar një mjek. Nëse ju jeni tepër dembel për të shkuar te mjeku, provoni agjërimin për një ditë në Herkulit. Si pjesë e Herkulit janë karbohidratet komplekse që trupi juaj prishet një kohë të gjatë. Rezultati do të jetë një dietë e rëndë humbje në shtatë paund.

Sot, e krijuar nga një dietë të tipit të butë e rëndë. Ajo që është pjesë e kënaqur mbështjellë ngjyhet shtohet kos yndyrë të natyrshme ose kefir.

Ju gjithashtu mund të shtoni një mollë ose një lugë gjelle mjaltë. Në këtë rast ju duhet të humbni një javë në pesë paund.