Dietë kungull


Për ata që duan të humbin një paund disa ekstra dhe jo të rrezikojnë shëndetin e tyre, dietë kungull - zgjedhja e përsosur. Sot kungull nuk është ushqim shumë popullor, megjithatë, në mesin e bimëve të tjera kopsht ajo ka një përbërje të veçantë.

Së pari, një kungull - një burim i vitaminave: A, E, C, PP, B. Ai gjithashtu përmban sasi të mëdha të hekurit. Kungull është rekomanduar për njerëzit që nuk shohin dhe ata të cilët kanë probleme me sistemin e qarkullimit të gjakut dhe ndihmon tretjen e ushqimit. Nëse kjo është për ju - menjëherë të fillojnë për të ngrënë një kungull. Ngrënë kungull mund të jenë si formë të para dhe të përpunuar dhe në formën e lëngut.

Ata që kanë probleme me pankreasit ose zorrët, më mirë për të preferojnë gatuar ose i zier kungull.

Kungull gjithashtu ndihmon për të hequr qafe pagjumësi, efektet e helmimit.

Por ne veten se si kungull do të humbni peshë. Një tjetër kungull dostoinsto është se ajo normalizes metabolizmin, shkelje e cila është shkaktuar shpesh nga trashje. Nën dietë kungull për dy javë ju mund të humbni rreth 8 kilogramë. Ky kufizim në ushqim është shumë i rreptë duhet të braktisë plotësisht sheqer, fruta të ëmbël dhe banane dhe rrush, reduktuar futje kripë në minimum.


Ju mund të pini ndonjë pije unsweetened, çaj, kafe, ujë mineral jo-gazuara - 2 litra në ditë. Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 18 orë.

Zgjedhja e një kungull në dietë, i kushtoj vëmendje të ngjyra e mishit - ajo duhet të jetë portokalli dhe të verdhë i zbehtë, ndryshe, presin probleme me mëlçinë.

Kjo menu shembullor bazuar në pumpkins.

1 ditë - kungull dhe kungull vetëm.

 • Mëngjesi - sallatë kungull me karrota dhe lëng limoni. Kungull qull me shtimin e bollgur, meli, miell i bluar trash misri ose oriz. Qull është e dëshirueshme për të gatuar pa kripë dhe sheqer.
 • Dreka - kungull supë me perime (ju mund të shtoni kungull i njomë, karrota, speca, domate, qepë, disa patate).

  Sezoni supë me zarzavate dhe vaj perimesh.
 • Darka - kungull, e pjekur në furrë.
 • Dita 2 - kungull dhe fruta.

 • Mëngjesi - sallatë kungull dhe drithëra.
 • Dreka - supë perimesh dhe bërxolla me kungull (ose pastë pastë pudre me kungull dhe fruta kosi - mollë, kumbull, kumbulle).
 • Darka - fruta (mollë, dardha, fruta agrume).
 • Dita 3 - një mish pak dhe i krisur nuk mund të të dëmtojë.

 • Mëngjesi - qull me sallatë dhe kungull.
 • Dreka - supë perimesh me meatballs viçi me kungull. Supë patate të vënë një për ta bërë jo.
 • Darka - sallatë me kungull dhe pineapple. Ju mund të hani një çift të krisur me bukë të bardhë (nasushennyh vet).

 • Dita 4 - kungull dhe perime.

 • Mëngjesi - qull me sallatë dhe kungull.
 • Dreka - supë ose supë perimesh. Zier speca e ëmbël.
 • Darka - kungull supë me perime dhe kërpudha.
 • Në të pestë të përsëritur ditë menu në ditën e parë, pastaj - të dytë, të tretë dhe kështu përsëritur menu katër ditë për dy javë. Dietë kungull - ushqyese dhe të ndryshme. Pas një dietë pajtueshmëri të tillë të rreptë me të gjitha rekomandimet që ju mund të jetë i sigurt që ju të humbur paund kthimin. Së bashku mënyrë, ju humbni dhe disa probleme të tjera shëndetësore.