Ushqimi bollgur


A mund të humbni peshë në drithëra? Dietë Bollgur është një nga më të efektshme dhe të dobishme. Bollgur përkryer pastron trupin e toksinave të dëmshme dhe toksina, ul kolesterolin, largon radikalet e lira. Përveç kësaj, efektet bollgur dobishme mbi sistemin e tretjes dhe madje mund të rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e stomakut.

Dietë bollgur mund jo vetëm të humbur peshë, por edhe përmirëson shëndetin dhe lëkurës kusht.

Dietë Bollgur referohet një mono-dietë, dietë ditore që përbëhet nga vetëm një produkt. Kjo kërkon demonstrimin e vullnetit dhe durimin.

Dietë afat për të kënaqur - 7-10 ditë që janë të lejuara për të ngrënë vetëm bollgur dhe produkteve të tjera tërshërë.

Cook bollgur më i mirë në ujë. Ju mund të gatuaj atë menjëherë para se vakt, dhe ju mund të derdh drithëra me ujë të ftohtë dhe nëpër slurry rezulton është 12:00. Metoda e dytë është më e dobishme. Nëse ju hani bollgur në ujë nuk ka ndonjë dëshirë, është e mundur për të gatuaj atë në qumësht. Bollgur mund të përgatitet nga e tërë ose grimcuar drithëra. Për mëngjes, ju mund të shtoni disa fruta të thata. Me prunes thata zgjedhje më e mirë, sepse përdorimi i sasive të mëdha të bollgur ndonjëherë të çojë në kapsllëk. Qull është i ndaluar kripë apo të shtoni në atë sheqer dhe mjaltë.

Për një dietë të bollgur duhet të marrë shumë lëngje - çaj ?? (e gjelbër apo i zi) dhe ujë.


Por ju mund vetëm të pini në mes të ngrënies.

Bollgur është saturates shumë të mira, uri nuk duket për disa orë. Shuma e servings ngrënë secili zgjedh, nuk ka kufizime të veçanta. Lose Weight në drithëra jashtë edhe me pjesë të mëdha.

Efikasiteti dietë bollgur - 3-5 kg ​​në javë.

Për të rritur dietë efekt kënaqur, ajo fillon me para-trajtim.

Procedurën Pastrimi zgjat deri në 30 ditë, por kryesisht rekomanduar 7-10 ditë. Në natën, 4 lugë oriz, pour 1 litër ujë të ftohtë. Morning vlim oriz rreth ngrohjes ulët për rreth një orë për të kyselepodibnoho shtetit.

Pas pijshëm pelte rezultuar ndaluar ndonjë ushqim apo lëng në të ardhshëm 05:00. Atëherë ju mund të hani, dhe një shumëllojshmëri të produkteve dhe shumë nuk është e kufizuar. Por është më mirë për të kontrolluar veten dhe nuk ha tepër. Nga 05:00 të fle si për të përjashtuar çdo konsumimin e ushqimit ose të lëngshme. Nëse etje mund të pini një gotë ujë. Një trajtim alternativ është përdorimi i një zierje e kënaqur për humbje peshe.

Ushqimi në qull rekomandohet jo vetëm për humbje peshe por edhe për përmirësimin e përgjithshëm shëndetësor. Rezultatet dietë bollgur mund të jetë shumë e dobishme për forcimin e përgjithshëm dhe përmirësimin e tonin.

Nëse keni provuar shumë dieta por nuk arritur rezultatet e dëshiruara, ne ju rekomandojmë që të përpiqen për të humbur peshë kënaqur, dietë bollgur mund të punojnë mrekulli!