Rrushi Ushqimi


Dietë të rrushit jo vetëm mund të humbni peshë, por edhe pastruar trupin dhe për të përmirësuar metabolizmin. Rrush Zgjedhja preferojnë varieteteve të farërave, si ato përmbajnë sasi të mëdha të polyphenols dhe anti-plakje. Për të marrë tubat e dëshiruara efekt duhet të përtypur tërësisht.

Dietë të rrushit është shumë e lehtë për të kryer, si rrushi - produkt është mjaft i konsiderueshëm. Gjatë gjithë dietë të rrushit ju gati të keni për të përjetojnë uri.

Studimet janë kryer, sipas të cilit përdorimi i rrushit zvogëlon gjasat e kancerit të mushkërive.

Kështu, dietë rrushi është duhanxhi veçanërisht e dobishme.

Rrushi janë të pasura me minerale si kalium, magnez, hekur, kalcium, fosfor dhe kobalt. Këto substanca të ndihmojë për të përmirësuar aktivitetin e trurit, forcon sistemin musculoskeletal dhe për të rritur shkallën e përthithjes së vitaminave. Gjithashtu rrush përmban të dobishme për fibra dietetike zorrëve. Pas dietë të rrushit jo vetëm mund të humbni peshë por edhe pastruar trupin e toksinave.

Dietë Termi rrushit 3-7 ditë. Aplikimi Vinogradova dietë për 3 ditëve do të rezultojë me humbje peshe prej 2 kg, dhe nëse var javë, përveç 4 kg rënë në punë normale të sistemit tretës.


Përveç kësaj, dietë të rrushit ndihmon për të pastruar veshkat.

Nëse ju vendosni të provoni një dietë të 3-ditor të rrushit, ju duhet të blejnë 4 kilogramë rrush, e cila është e shpërndarë si vijon:

 • Dita 1 - për 0.5 kg;
 • Dita 2-1,5 kg;
 • Dita 3 - 2 kg.
 • Intervali midis ngrënies duhet të jetë rreth 2 orë. Gjatë dietë të rrushit për të pirë ujë apo çaj bimor jo të gazuara.

  Nëse ju vendosni 7-ditore dietë të rrushit, është e nevojshme për të filluar nga uria. Dita e parë nuk mund të hani asgjë, e lejuar për të pirë ujë të pa gazuara, çaj bimor dhe jeshile është më mirë. Ju mund të kryejë procedurën e purgation.

  Gjatë gjashtë ditëve të pushimit duhet të hani e përditshme 1,5 kg rrush.

  Pini vetëm ujë është e dëshirueshme, të paktën, thonë çaj bimor. Duhet të pini të paktën 1,5 litra.

  Lows në dietë të rrushit too.

  Gjatë dietë të rrushit duhet të jetë i vetëdijshëm se lëkura rrushit tretet goxha keq dhe, për këtë arsye, përdorimi i rrushit në sasi të mëdha mund të shkaktojë kapsllëk. Mundohuni të ecin më shumë dhe të bëjë edhe stërvitje të lehta, ajo do të ndihmojë në lehtësimin e disa manifestimin e stagnimit në zorrë. Nëse ju u rrit tendencën për kapsllëk, ju preferoj rrushin me lëkurë të hollë dhe të hanë rrush pafarë.

  Dietë rrushit, si çdo mono-dietë kërkon manifestimet e vullnet të hekurt. Është shumë e vështirë për të ngrënë vetëm rrush për një javë, pa marrë parasysh se sa ju nuk e pëlqen. Pra, deri në fund të javës për të përgatitur çaj qetësues rekomandoj bimor, ata do të mbijetojë në një dietë pa përjetuar stres të rëndë.

  Për dietë të rrushit veçanërisht është e përshtatshme në kohën gusht kur shitoret një shumë e rëndësishmja, rrushi i freskët dhe, të lira. Ju mund të zgjidhni një markë të preferuar, por ju mund të blejnë rrush ndryshme, duke e ndryshme në formë, ngjyrë dhe madhësi. Zgjedhja e varieteteve të ndryshme të rrushit, ju mund të ndryshojë menu pak, për të marrë pjesën më të madhe të njëjtin grup të madh të vitaminave dhe mineraleve të dobishme.

  Ka raste kur gjatë dietë të rrushit fillojnë të mundosh dhimbje koke dhe dhimbje prapa. Nëse kjo ka prekur ju, do të përpiqen për të pirë ujë të ngrohtë dhe të përpiqet të mbajë një masazh. Nëse gjendja nuk përmirësohet, dietë është më e mirë për të ndërprerë. Pas 1-2 muaj të një dietë mund të përsëritet.