Panxhar dietë


Në çdo panxhar tavolinë festë është vend zgjuarit i dekoruar çdo gjellë. Por kjo pronë nuk është e rëndësishme për këtë perime. Si pjesë e panxhar përmbajnë sasi të lartë të vitaminave dhe mineraleve të dobishme për trupin e njeriut. Për vite shumë për të ruajtur rininë dhe shëndetin e tyre duhet të përdoret për humbje peshe dietë panxhar .

Opsioni më i mirë është konsideruar javë dietë panxhar Sigurisht, e cila duhet të kryhet vetëm një herë në dy ose tre muaj.

Dallimi kryesor në mes të kësaj metode të humbjes së peshës nga dietat e tjera është se nuk ka nevojë që të kufizojnë veten për diçka, duke bërë përpjekje të mëdha për të luftuar trashje.

Dietë kryesor panxhar rregulli është që gjatë javës së shëndetësisë një nga enët kryesore u zëvendësua me një sallatë të panxhar.

Në sallatë mund të jetë i pranishëm komponentët shtesë, ndër të cilat vlen të përmendim arra, karrota, prej trangujve. Gjithashtu në këtë sallatë mund të shtoni një sasi të vogël vaj perimesh. Trupi merr një sasi të madhe të ushqyesve në qoftë se ushqimi juaj është lëng i freskët panxhar. Kjo pije është e rekomanduar për të pirë 30 minuta para ngrënies.

Nëse ju nuk mund vetëm të pini një gotë me lëng panxhar duhet të fillojë me një lugë gjelle.


Deri në fund të dietës së panxhar javë pini norma e juaj duhet të rritet në një filxhan. Ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, duhet të zvogëlojë përdorimin e yndyrave shtazore në minimum. Në asnjë rast nuk mund të pini alkool.

Panxhar Skinny në një dietë, ju mund të pothuajse nuk e kufizojnë veten për të ngrënë. Megjithatë, duhet theksuar se njerëzit që kanë probleme të veshkave ose diabet, para se dietë panxhar duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.