Ushqimi Brazilian


Gratë tona, të lodhur e ulur në mërzitshëm, të rrepta dhe të gjata dieta të ndryshme të duan rezultate të shpejta. Dëshira për të qenë e bukur në të njëjtën kohë, për të marrë një bel i hollë për disa ditë për të marrë në një fustan të preferuar pikërisht një javë, ajo është e dashura përvjetor na bën të kërkoni për recetave dietat shpejtë.

Nuk është një dietë popullor - Brazil. Dhe të dashur atë, jo vetëm në diell Brazil, por në ne. Ky ushqim i respektuar heronjtë seri, aktoret Brazilian dietë menjëherë fitoi njohje në mes të bashkatdhetarëve tanë. Dietë Brazilian në menynë e tyre është shumë e përshtatshme për anën tonë. Përbërësit dietë Brazilian lehtë për të blerë pothuajse çdo dyqan në vendin tonë.

Pesha humbje në javë dietë brazilian, megjithatë, nuk garanton, por nuk është një zgjedhje - dy versionet e dietës braziliane. Mundësia e parë është dy javë, dhe e dyta - katër. Konsideroni dy opsione:

Versioni i parë i dietës braziliane


Ajo është e bazuar në brazilian produktet dietë Merrni përmbajnë proteina - është e vezë, mish, peshk dhe perime plus. Hani për një sistem të tillë dy javë. Kjo është humbje e mundur pesha e 5 kg.

 • E hënë - mëngjes, drekë dhe darkë, hani një vezë, mollë dhe pini një filxhan kafe të zezë.
 • E martë - e përsëris menu e hënë.
 • E mërkurë - Mëngjesi: dy vezë të ziera fort; Dreka lejojë vetes 100 ligët viçi dhe spinaq i zier; për darkë përsëri një vezë dhe spinaq i zier.

 • E enjte - Mëngjesi në një vezë të zier të vështirë; Dreka - 100 gram zier peshku i detit me një domate të mesme; darkë dy vezë të ziera e vështirë dhe një filxhan kafe të zezë.
 • E premte - mëngjes - një vezë të zier, një filxhan i vogël kafe e zezë pa sheqer; Drekë - peshku i zier me domate dhe darkë - 100 gram peshk, skuqur pa yndyrë (nëse është e mundur - të gatuar në skarë) dhe sallatë perime, kalitur me uthull pak.
 • E shtunë - mëngjes, si gjithmonë në dietë braziliane - vezë dhe kafe; në drekë ju mund të hani 100 gram mish viçi ligët zier me kastravec; darkë - 100 gram mish lope dhe një filxhan kafe të zezë.

 • E diel - tradicionalisht mëngjes - vezë dhe kafe; Darka - 100 gram mish pule dhe domate me kastravec, darkë - pule 100g, domate kastravec, mollë dhe një filxhan kafe të zezë.
 • Javën e ardhshme menu dietë Brazilian përsëri. Pajtohem përballoj shumë vezë dhe kafe mundemi vetëm njerëzit e shëndetshëm, kështu që ky opsion është më e përshtatshme për dietë brazilian ri.

  Versioni i dytë i dietës braziliane

  Mundësia e dytë është që të dietë -brazylsky është projektuar për katër javë me 5 ose 6 vakte. Baza e dietë të këtij dietë specieve braziliane - është e zarzavate, perime, lëngje frutash.

 • E hënë - portokalli mëngjes, banane, lëng portokalli 200 g; Tea - lëng portokalli 200g, dolli me një fetë bukë të bardhë; Darka - 100 gram peshk i zier detit, 100 g sallatë e perime, darkë - 100 g peshk deti i zier, 100 g sallatë e perimeve; gjumit - lëng portokalli 200g dhe dolli.

 • E martë - Mëngjesi - 1 vezë, të ziera të ziera, 200 g mollë të freskët; Tea - mollë 200g të freskëta dhe dolli; Darka - 100 gram mish ligët zier, patate të ziera, dy darkë të mesme - sallatë me 10 g mish ligët gatuar, një vezë, marule, bizele; gjumit - 200 g lëng molle dhe dolli.
 • E mërkurë - Mëngjesi - 200 gram qumësht pa yndyrë dhe dolli; Tea - 100g djathë me pak yndyrë; Darka - 100 gram sallatë gatuar oriz me tul limoni, zarzavate dhe darkë lakër - 100 gram mish i gatuar ligët, një mollë, një gjethe pak e marule.
 • E enjte - Mëngjesi - 200 gram lëng pineapple?

  Pjesë e madhësi të mesme pineapple; Tea - lëng portokalli 200g dhe dolli; Darka - 100 gram mish i gatuar ligët, 30 gram djathë dhe një portokalli, darkë - dy patate të ziera mesatarisht, 150 gram flokëkuq integruar me pak vaj perimesh; gjumit - lëng 200g pineapple dhe dolli.
 • E premte - Mëngjesi - 200 gram lëng mango, pineapple katërtën e madhësisë së mesme; Fruit Tea - 1 mollë dhe 1 portokalli; Darka - peshku i zier karrota të ziera dhe dy darkë - supë për supë mish ligët; gjumit 200g lëng mango dhe dolli.
 • E shtunë - Mëngjesi - 200 gram lëng molle dhe dolli; mesditë - një sallatë pak e panxhar i gatuar me vaj të ligët; drekë - supë perimesh supë për të ligët e mishit dhe një pjesë të vogël të bukës, darkë - 100 gram kërpudha të ziera, si shumë sallatë perimesh; gjumit 200g mollë të freskëta dhe dolli.

 • E diel - Mëngjesi - rrush, banane; mesditë - croutons 200g dhe verë; Darka - 100 gram mish i gatuar, sallatë me lakër, qepë, lëng limoni dhe të gjelbër, darkë - supë peshku ose kërpudhave dhe fruta sallatë; gjumit - 200 gram lëng rrushi dhe rrushit të freskët.
 • Të dy dietë Brazilian interesante dhe meritojnë të shijojnë ato.