Dietë proteina


A ju dëshironi të humbni peshë në një kohë të shkurtër?

Ju lehtë mund të zgjedhin nga miell dhe i ëmbël, por ju nuk mund ta imagjinoj jetën pa mish, peshk dhe vezë?

Ju jeni të rinj dhe të çojë një jetese aktive?

Pastaj ju e përsosur dietë proteina. Ushqyerit Proteina është një e mirë për të arritur normalizimin e peshës, me asnjë dëmtim të indeve të muskujve.

Dietë Kushtet proteina

Dietë llogaritur proteina për 2 javë. Dietë proteina është se trupi i krijuar artificialisht mungesë të karbohidrateve dhe yndyrave, ndërsa proteina e tepërt, sepse konsumi i mishit dhe shumë ushqime të tjera proteinike dhe disa fruta dhe perime.


Si rezultat i marrjes metabolizmin e proteinave rindërtuar ndjeshëm. Yndyrna Nedooderzhuyuchy dhe karbohidratet, e cila është karburant për trup, trupi fillon të djegur dyqanet e veta yndyrë.

Prandaj, përdorimi i ushqimeve të pasura me proteina në kurriz të pjesës tjetër, ju humbni peshë. Për 10-14 ditë lëvizja dietë protein mund humb midis 3 dhe 8 kg.

Dietë proteina për atletët dhe shtatzënë

Dietë proteina për atletët përdorin ato kryesisht të heqin qafe e yndyrë të tepërt dhe ndërtimin e muskujve. Ushqyerit Proteina për atletët është gjithashtu e nevojshme, si dhe për gratë shtatzëna. Dietë proteina për gratë shtatzëna është që të rritet numri i ushqimeve të pranuara proteinave.

Kështu, për ushqim isha i vogël e fetusit të pasur me proteina të nevojshme në mënyrë që gratë nganjëherë shtatzëna për VEGJETARIANËT shtatzënisë kanë filluar të përfshijnë në dietën tuaj të ushqimeve të ndryshme proteinike: mish, peshk, produkte qumështi dhe vezët.

Parimet e furnizimit me proteina

Ata që guxuan për të ndjekur dietë të proteinave duhet të kuptojnë se një dietë e tillë mund të jetë një mënyrë e jetës, si dietat e tjera, ajo është e bazuar në dietë të paekuilibruar, mungesa e karbohidrateve mund të ndikojnë seriozisht efikasitetin, rritet lodhje, përkeqësojnë pamjen e lëkurës dhe të flokëve. Një tepricë e proteinave mund grevë mëlçinë dhe veshkat.

Para se të ulem në këtë dietë (dhe ndonjë tjetër) duhet të konsultoheni me një mjek. Njerëz të vjetra dhe shumë të qetë, dhe ata që vuajnë nga veshkave dhe sistemit të tretjes, dietë të rreptë proteina është i kundërindikuar. Për të gjithë kohëzgjatjen e tjera optimale të një dietë të tillë nuk është më shumë se 2 javë.

Nëse ju vendosni të provoni dietë proteina, mos harroni se çelësi i suksesit - është aderimi më i saktë në dietë të caktuar proteinave mënyrë. Zëvendësimi dhe produktet rikomponimi është i ndaluar, ju vetëm mund të ndryshojë një sasi të vogël të ushqimit të ngrënë në rënie. Ushqime proteina në dietën e njeriut në këtë dietë është pjesa kryesore.

Dietë proteina Menu

 • 1 dhe 14 ditë. Mëngjesi - kafe e zezë pa sheqer. Për drekë - ziera vezë, sallatë e lakër zier, të kalitur me vaj perimesh dhe një gotë lëng domate. Në darkë - skuqur apo peshk i zier.
 • 2 dhe 13 ditë. Mëngjesi - kafe e zezë pa sheqer, peksimadhe. Për drekë - skuqur ose peshk të zier, sallatë perimesh me lakër dhe vaj perimesh. Darka - 200 gram mish lope të zier dhe 200 ml kos.
 • 3 dhe 12 ditë. Mëngjesi - kafe të zezë me biskota. Për drekë - kungull i njomë të mëdha, të skuqura në vaj perimesh, mollë. Darka - 2 vezë të ziera, 200 gram mish lope i zier, sallatë nga lakër të freskët me vaj perimesh.

 • 4 dhe 11 ditë. Mëngjesi - kafe e zezë pa sheqer, 200 gram djathë. Për drekë - 3 karrota të ziera me vaj perimesh, vezë dhe 15 g djathë. Në darkë - çdo fruta.
 • 5 dhe 10 ditë. Mëngjesi - integruar karrota të papërpunuara me lëng limoni. Për drekë - skuqur ose peshk të zier, 200 ml lëng domate. Në darkë - fruta.
 • 6 dhe 9 ditë. Mëngjesi - kafe e zezë pa sheqer. Për drekë - gjysmë pule dhe sallatë me lakër të papërpunuara ose të ziera karrota. Darka - 2 vezë të ziera dhe 200g karrota integruar të para me vaj perimesh.
 • 7 dhe 8 ditë. Në mëngjes - çaj. Për drekë - 200 gram mish lope dhe perime të ziera. Në darkë - çdo darkë, me përjashtim të ditës së 3.

 • Modifikimet dietë proteina

  Ka variante të tjera të dietë proteina. Në mënyrë tipike, baza e të gjithë e tyre ushqime proteinike gënjeshtra, dhe ka disa shtesa. E cila është shumë i përshtatshëm për njerëzit që janë duke u përpjekur për të diversifikuar dietën e tyre. Këtu janë një dietë pak proteina variacione:

 • dietë vitaminë-proteina
 • dietë proteina-karbohidrate
 • proteina dhe perime dietë
 • proteina dhe perime dietë