Dietë gluten-free


metodë gluten-free e ushqimit krijuar për njerëzit që janë alergjik ndaj një komponent si gluten. Ky artikull është konsideruar një oats specifike proteina, grurë, elb dhe thekër. Sipas mjekëve, deri më sot, shumica e popullsisë së botës është rezistenca e fshehur në substancë. Siç vuri në dukje nga disa nutritionists, e njëjta gluten gruri mund të jetë vetëm disa vjet për të bërë donuts me vajzë hollë.

Kjo është për shkak të faktit se përdorimi i produkteve të bërë nga gruri, një person nuk do të ndjehen ngopje. Në fund të fundit, kjo çon në faktin se ka mbipeshë, lëkura fillon të marrë një sy të keq, një rënie prej vitalitetit.

Në këtë rast, metoda kryesore e shpëtimit është dietë bezhlyutenovaya. Parimi bazë i ushqimit me këtë metodë është se dietë duhet të përjashtojë gluten. Ushqim i specializuar jo vetëm do alergji por edhe për njerëzit që përjetojnë periudhave të shkurtra të urisë edhe pas vetëm hanin simite.

Dietë gluten-free për fëmijët


Dietë gluten-free është caktuar për fëmijët që vuajnë nga sëmundje celiac. Problemi kryesor është se një pjesë e dietën e fëmijëve përmban shumë pak produkte se sa humbje peshe metodat konvencionale të zhvilluara për të rriturit. Po, fëmijët të cilët kanë këtë sëmundje, përveç grurit nuk mund të hani më drithëra të tilla si tërshëra, thekër dhe elb.

Në këtë rast, ekziston rreziku që është në rritje mund të mungojnë energjinë, që nga ushqimi do të përmbajë një sasi të vogël të karbohidrateve. Për të zgjidhur këtë çështje në dietë duhet të tipit karbohidratet komplekse janë në formën e patate të ziera. Asnjë kufizim nuk janë të imponuara në enët e bëra me thjerrëzat, fasule, soje.

Ju mund të hani çdo fryt, edhe mangoes dhe banane. Proteinë Animal nuk përmban gluten. Ky artikull nuk është në fara dhe arra. Feeding një fëmijë mish, peshk, vezë. Nga dietë për të hequr produktet gjysmë të përfunduar dhe salcice. Gjatë ditës duhet të jenë një deri në dy servings e enët e mishit.

Pjesa tjetër duhet të kompensuar humbjen e proteinave të qumështit të pranishëm në kos, gjizë, kos.

Kur gluten-free dietë nuk e harrojmë për vitamina dhe përdorimin e fruta sezonale dhe perimeve, të cilat përfshijnë përmban sasi të mëdha të hekurit. Ndër këto produkte është me vlerë të përmendet varieteteve të dimrit të mollë, brokoli. Deri më sot, shumë dyqane dhe barnatore mund të gjeni produkte për dietë gluten-free.