Bezvuhlevodna dietë


bezvuhlevodna dietë Ushqimi është një metodë e madhe e bazuar në parimin e "të ngrënë dhe humbin peshë." Në këtë dietë qëllimet legjendat ndjekë, kuptimi i së cilës është të sigurojë që në dy javë ju mund të humbni peshë nga 12 paund. Ky njeri është ende zgjuar. Në shumicën e rasteve, bodybuilders bezvuhlevodnoyi dietë turistik. Ndonjëherë kjo metodë i atribuohet të famshëm të ushqimit. Por jo aq e thjeshtë.

Ekspertët mjekësorë të njohur me këtë dietë nuk është e këshilluar të përdorin atë. Kjo është për shkak të faktit se një mënyrë e tillë e që kanë të bëjnë me peshë të tepërt mund të çojë në të mëlçisë, zemrës, stomakut dhe veshkat. Nuk mund të rrisin nivelin e kolesterolit në gjak.

Për shkak të dietë proteina pasojat dhe peshës së rëndë humbjen, e cila përdor dietë e pasur me yndyrna dhe proteina nuk janë të lejuar për njerëzit që kanë probleme më të ulët shëndetësore. Rri ulur mbi një bezvuhlevodnu dietë vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj.

Produkte bezvuhlevodnoyi dietë


Me këtë metodë, produktet më të përsosur të ushqimit janë:

- bardhë veze,
- Viçi i freskët ose mish viçi që ka gjurmë të yndyrë të dukshme
- Gjoks pule pa lëkurë. Ato nuk mund të gatuaj me bukë dhe të shtoni salcat. Më të bëni gjokse pule në një kazan të dyfishtë apo kuzhinier.


- Cod, pozitë e lartë, levreku, merluc, Pollock,
- Në një numër të vogël të karkaleca dhe kallamar,
- Kos me pak yndyrë dhe djathë. Dita e lejuar për të ngrënë më shumë se 200 gram. ky produkt.
- Tofu soje, 100 gr. cila përmban më pak se 1 oz. karbohidratet.

Menu dietë bezvuhlevodnoyi

Në hartimin e dietë duhet rreptësisht të ruajtur rrugën që ju të përgatitur ushqimin. Është e ndaluar rreptësisht të përdorin një shumëllojshmëri të produkteve të mishit. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet për të lexuar informacion mbi paketimin e produkteve, të cilat nuk duhet të përmbajnë sheqer, niseshte.

Dietë pari mëngjes do të përfshijë pesë bardhë veze me zarzavate.

Në drekë duhet të hani një filxhan pa yndyrë kos. Menu drekë do të përbëhet nga supë pule, e cila duhet të shkurtojë gjoks pule gatuar paraprakisht. Ndërsa snacking mund të marrë disa peshk ose pulë. Darka do të steamed viçi ose peshk.

Mundësi ideale është gatim këto enët pa kripë. Nëse vendosin për të përdorur dietën bezvuhlevodnoyi, mos harroni se gjatësia e kësaj metode të ushqimit duhet të jetë jo më shumë se një javë. Tërhiqet nga dietë gradualisht do të shtuar në menynë e përditshme për 20-40 oz. karbohidratet.