Banana Diet


Çfarë nuk ka dalë me të seksit të drejtë në ndjekje të figurës të përsosur! I famshëm mjek diete britanik olimpik Jane Griffin, në solidaritet me të gjitha gratë e lirshme të planetit, zhvilluar dhe propozuar një dietë banane. Me "dorë të lehta" e saj sot, dietë banane endet nëpër vende dhe kontinente, duke lënë dhjetëra mijëra gra mirënjohës hollë. Dietë Banana ju lejon të humbni deri në 3 paund në 3 ditë.

Dhe pavarësisht nga fakti se Jane Griffin pozicionuar dietën e tyre zakonisht ka të vihet në dukje se dietë në kuptimin e plotë të dietës Fjala banane vjen shumë i dobët.

Fakti që gjatë çdo dietë, ju hani ushqime të ndryshme, dhe ndërsa banane - praktikisht asgjë, por banane. Nxjerrë konkluzione: dietë banane - një mono-dietë (me të gjitha pasojat e saj). Cilat janë pasojat që dalin nga mono-dietë?

Për shkak të faktit se gjatë këtyre dietat ju mund të keni vetëm një lloj të ushqimit, trupi juaj humb një sasi të madhe të dobishme dhe ushqyesve. Në këtë drejtim, mono-dietë, natyrisht, nuk do të zgjasë më shumë se 3-4 ditë - kjo është e rrezikshme për shëndetin. Gjithashtu dietë banane nuk duhet të shpenzojë më shumë se 3-5 ditë.

Banane Historia

Siç doli, për një kohë të gjatë banane u quajt "fruta parajsë" apo "mollë e parajsës."


Besohet se në këtë "mollë" Evës "shtyrë" nga Adam "rruga e vërtetë". Kush e di se çfarë ajo ishte duke menduar në këtë pikë? Ndoshta ajo kishte një ëndërr në zemrën time për të ndihmuar të mbajtur Adam figurë të përsosur?

Banana është konsideruar si një produkt dietetike, që nga përmbajtja e tij me kalori nuk është shumë e lartë. Lose Weight në një banane mund. 100 gram banane përmban vetëm 96 kalori. Përbërja e banane janë proteina, karbohidratet dhe yndyrna pak. Përveç kësaj, ajo përmban celulozë, niseshte, materiale inorganike, të tilla si magnez, kalcium, squfur, zink, hekur, klor, kalium, silic. Në minerale, banane shumë vitamina A, B, C, E, pektin, glukozen e saharoze.

Ata që rregullisht hanë banane janë jo vetëm të pakta, por i arsyeshëm. Kjo është për shkak të faktit se banane përmbajnë fosfor fantastike - sa më shumë si 27 mg! Ky është një tjetër dietë plus banane.

Vlen të përmendet shërim dhe banane. Veçanërisht e dobishme për përdorim në banane sëmundjeve të sistemit kardiovaskular, si dhe, në artritit. Ata që kanë probleme me traktin gastrointestinal, si dhe personat që vuajnë nga diabeti apo sëmundje të mëlçisë, do të ishte më mirë të mos përdorin banane. Nëse ne jemi shumë të etur, ju mund të hani mëngjes 2-3 feta banane gatuar.

Që banane janë burimi më i fuqishëm i energjisë, është ushqim i domosdoshëm për atletët.

jpg width = 200 height = 156 / E njëjta sasi e dietës banane banane mbizotëron, por ka produkte të tjera. Në mënyrë që të merrni ju deri në fund të dietës nuk ndihen përparësi të ofrojnë më shumë banane dhe qumësht i skremuar. / P

Gjatë viteve forcohet thashethemet musuvalysya se qumësht - është e dëmshme. Megjithatë, jo shumë kohë më parë, shkencëtarët britanikë kanë vërtetuar të kundërtën: ai doli se qumështi forcon sistemin kardiovaskular, ndihmon në parandalimin e diabetit dhe goditje në tru. Si pjesë e qumështit dietë banane (skremuar), vetëm ndihmon për të reduktuar peshën dhe për të reduktuar yndyrë trupit.

Tre ditë dietë banane ju disponuar deri në 3 £ mbipeshë.

Këtu ju do të gjeni një zhgënjim të madh: ditë ju mund të hani jo më shumë se 3 banane dhe pini deri në 3 gota e qumështit. Këto produkte duhet të ndahet në numrin më të madh të teknikave. Nëse ju nuk bëni si qumësht, ju mund të përdorni kos të ulët-yndyrë unsweetened ose kefir.

Që dietë banane është jashtëzakonisht i rreptë, më mirë e përdorin atë me masë, dhe vetëm për qëllime estetike, apo si një ditë të agjërimit. Në çdo rast, si në çdo mono-dietë, duke vendosur për të shkuar në një dietë banane, ju më mirë të konsultoheni me mjekun tuaj.