Ushqimi patëllxhan


Ushqimi patëllxhan kategorizuar shijshme mono-dietë. Kjo metodë e humbjes së peshës, që konsiderohet si dobishëm për deri në 14 ditë. Gjatë kësaj kohe, trupi mesatar mund të humbni £ 8. Sam patëllxhan, dietë themelor eponymous ka veti unike terapeutike dhe dietike.

Është thënë se patëllxhan mund të reduktojnë ndjeshëm kolesterolit në gjak. Si pjesë e fetusit është mjaft mangan, e cila ndihmon aktivizojnë metabolizmin. Gjithashtu i bllokuar yndyrna që grumbullohen në mëlçi.

Enët patëllxhan janë ideale për diabetikët dhe ata njerëz që kanë shprehur trashje dhe arteriosklerozës.

Humbje peshe shpejtë duke përdorur dietë patëllxhan arrihet sepse të dhënat si pjesë e frutave është një sasi e vogël e karbohidrateve.

Minerale të tjera që janë patëllxhan i pasur, ia vlen të përmendet hekur, kalcium, vitaminë A, B, C, PP, fosfor, pektin, kalium.

Ushqim dietë patëllxhan


Menuja përfshin një numër të enëve dietë patëllxhan që duhet të përdoren gjatë gjithë ciklit te jetes e kësaj metode të humbjes së peshës. Pjatë e parë e menu është një sallatë me patëllxhan, domate për të ngrënë për mëngjes.

Për të përgatitur këtë sallatë duhet të zhvishem patëllxhan, pres atë në feta të holla, pastaj spërkat me kripë dhe të lënë për disa minuta më shumë.

Kjo është e nevojshme në mënyrë që të le lëng frutash.

Pas lëngshme duhet të drenazhuar dhe grupe të skuqura në vaj perimesh, shpenzimet në çdo anë për një minutë. Patëllxhan skuqur marra duhet të vihet në një tas, shtoni domate qershi dhe bimëve të freskëta.

Në drekë do patëllxhan supë vegjetarian. Për ta bërë këtë, ne kemi nevojë për 1-2 patëllxhan të jetë i prerë në shirita dhe lehtë të skuqura në gjalpë.

Atëherë ata duhet të shtoj parsnips, piper i ëmbël, karrota, qepë dhe zierje për pesë minuta, mbuluar. Pastaj përkthyer perimet në ujë të kripur të valë dhe kuzhinier për pesë minuta.

Në supë mund të shtoni herbs.

Në darkë të përgatitur patëllxhan zier, e ndjekur nga një hudhër dhe piper. Është thënë se një dietë me një patëllxhan dietë mund të bëjë disa ndryshime.

Pra, në vend të patëllxhan zier mund të përdorni ato të pjekur në furrë. Kur dietë patëllxhan ju mund të hani bukë thekre, dhe pini ulët-yndyrë pije e qumështit të tilla si kos dhe kefir.