Orange dietë


Dietë Orange është projektuar për tre javë. Kjo është një nga dietat nicest. Shumë prej tyre janë të njohur me të. Hiq yndyrë të tepërt dhe ende përjetojnë kënaqësinë e të hahet së paku një kilogram fruta portokalli në ditë dhe saturating trupin tuaj me vitamina dhe elementët gjurmë të përfshira në fruta tropikale të dashur tërheq shumë.

Nëse një grua do të heqin qafe e yndyrë të tepërt dhe të bëhet zbehta dhe më tërheqëse, nutritionists rekomandojmë këtë dietë shumë efektive dhe të lehtë. Orange Diet është fare e thjeshtë. Menu nuk është i ndarë në mëngjes, drekë dhe darkë. Vetëm rillogaritet numër të produkteve që ju mund të hani në një ditë.

Si për të kombinuar ato dhe produkt kombinim ju përshtatet më mirë - një çështje e shijes.

Dietë portokalli javën e parë - Çdo ditë duhet të hani dy vezë të ziera, pi dy litra ujë të pastër të pijshëm ose ujë mineral, pa gaz, dhe hani 1 kg portokall. Dietë parë portokalli javë përballoj i vështirë, por i domosdoshëm. Vetëm Komenti - të sigurt se një numër i tillë i këtyre frutave gëzueshme ka shkaktuar alergjik ndaj agrume.

Javën e dytë dietë portokalli - Dytë javë dietë portokalli "vuajtja" konsiston përdorim përditshëm të njëjtën 1 kilogram portokall, dy litra ujë.


Duke shtuar në dietën e qull pakripur. Hikërror rekomanduar. Dhe qull mund të hahet në çdo sasi. Dietë e dytë javë për të mbështetur portokall janë më të lehta që nga qull jep një ndjenjë e plotësi, uria dhe tortura nuk do të.

Javën e tretë dietë portokalli - I konsideruar nga shumë si i vështirë të mbajnë, si javën e parë, por pse nuk e bëni për bukurinë dhe shëndetin! Kështu, në dietën e portokalli javën e tretë, dhe e fundit e përditshme të absorbuar një kg portokall dhe shtoni ndonjë fruta ose perime të tjera në të papërpunuara dhe të ziera.

Në mënyrë ideale, 3 £ në javë duhet të shkoni. Portokalle janë shumë efektive për humbje peshe.

Gjëja kryesore - për të mbajtur rezultatin. Dhe akoma, pa miratimin e mjekut tuaj në këtë dietë të ulët kalori për tre javë, është më mirë të mos shkojnë.

Nuk është një tjetër shprehur dietë opsion portokalli - një dietë tre-ditor. Ai është i përshtatshëm për ata që kanë nevojë për një figurë të vogël pidretushuvaty ose ato me një ngjarje të rëndësishme si grup i organizuar i preferuar ishte pak e vogël.

Pra, të jetë i durueshëm, Koncentrat gjithë vullnet, kështu menunë e përditshme, e cila ofron disa receta për breakfasts, dreka dhe darka. Zgjidhni atë si dhe të kombinuar:

Mëngjesi portokalli dietë:

 • 1. Një croutons me bukë të bardhë apo dolli, 100 gram otrubyanoy thekon, një portokalli të mesme.

 • 2. Një croutons me bukë të bardhë apo dolli, 100 ml lëng portokalli, vezë të zier dhe një lugë çaji të lehta gjalpë ose margarinë;
 • 3. 50 gram pa yndyrë kos, dolli katër bukë e bardhë, një fetë e pjepër, dy teaspoons gjalpë të lehta ose margarinë.
 • Dreka portokalli dietë:

 • 1. Sallatë njëqind e pesëdhjetë gram gjethe marule dhe pesëdhjetë gram salmon të kripur, i kalitur me dy teaspoons majonezë yndyrë të ulët, filxhan kos dhe një gjysmë lugë çaji mjaltë, dy copa të vogla të bukës otrubyanoy dhe 1 portokalli.
 • 2. Fasule zier - 150 gram gjethet e sallatë jeshile me bukë dolli me 1 lugë çaji lehta gjalpë ose margarinë dhe 1 portokalli.

 • 3. Boil dy patate të mesme, domate, kastravec, 50 gram pa yndyrë kos, 2 lugë gjalpë të lehta ose margarinë dhe 1 portokalli.
 • 4. panxhar ziera në një sallatë me shtimin e zarzavate dhe perime, 75 gram oriz i gatuar me mish lope të zier apo bli ligët nga dhe 1 portokalli.
 • Darka portokalli dietë:

 • 1. 75 gram e mëlçisë, kërpudha pjekur në skarë dhe 75 gram, 125 gram raspberries të freskëta me dy lugë kos, 75 gram bishtaja, hudhër të egër dhe 1 portokalli.
 • 2. pule zier kalitur me piper i kuq ??, 1 portokalli, lakër brukseli dhe brokoli - 75 gram.
 • 3. derri ligët ose qengji, i pjekur në skarë - 75 gram, patate të ziera, karrota dhe kungull i njomë bit, 125 gram kos, 100 gram pineapple dhe 1 portokalli.

 • Me modifikimet dietë portokalli Vlen të përmendet se opsioni si dietë për lëng portokalli, natyrisht të freskëta. Gjithashtu popullor dietë portokalli-vezë. Ushqimi për vezë dhe portokall mjaft e zakonshme jashtë vendit, për të cilat ajo është quajtur ndonjëherë "dietë portokalli evropian."

  Menu shprehin një dietë të larmishme. Jo të qëndrojnë të uritur. Orange dietë kalori, por përmban shumë vitamina, proteina, fibra. Tre ditë zorrët pastruar nga trupi jashtë lëngjeve të tepërta, ënjtje largohem. Edhe për njerëzit që nuk janë mbipeshë, ndonjëherë është e dobishme për të qëndruar në një dietë.