Dietë anti-celulitin


Dietë anti-celulitin për disa njerëz mund të jetë një mjet i madh në luftën me një të njohur manifestimeve të lëkurës. Baza e kësaj metode është një dietë e ekuilibruar, e cila është e preferuar karbohidratet, proteina, yndyrna, minerale dhe vitamina. Dieta duhet të jetë gjithashtu fruta të pranishëm, perime, bishtajore, drithërat. Në mënyrë të arsyeshme të përdoret arra dhe fara.

Ajo gjithashtu duhet të mbani mend një rregull të artë si hahet prodhojnë sezonale. Në thelb, dietë anti-celulitit është një kurs dhjetë-ditor të trajtimit dhe shëndetësore ushqim, të cilat e lejojnë për të pastruar trupin.

Në të ardhmen, kjo do të shpëtoj e celulitit. Në kohën e kursit duhet të përjashtohen nga dieta e sheqerit, kripë, caffeine dhe alkoolit. Në ditën duhet të pini të paktën litra e gjysmë ujë.

Metoda të pranishëm është e rekomanduar për të ngrënë më shumë fruta dhe perime, plotësimin e perimeve dhe frutave tuaja dietë svyzhevyzhatymi lëngje. Intervalet midis vakteve të rregullta duhet të jetë të paktën dy orë. Opsioni më i mirë është një pushim në 04:00. Menu Anti-celulitin dietë është si vijon:

Në ditën e parë dhe të gjithë të mëvonshëm ditë rastësishëm dietë ju mund të hani vetëm fruta dhe perime të papërpunuara. Mëngjesi do të jetë fryt.


Për drekë duhet të përgatisë sallatë perimesh me një minimum të vajit të ullirit ekstra të virgjër pa kripë shtuar dhe salcat e ndryshme. Shtoni në salads janë të lejuar jo më shumë se dy lugë vaj ulliri.

Ju gjithashtu mund të përdorni lëng limoni. Nëse doni një sallatë mund të shtoni fara kungull, fara luledielli, fara e susamit dhe bajame. Darka vullneti fryti i parë, dhe sallatë perimesh. Rreptësisht duhet të përjashtohen nga dieta e produkteve të qumështit. Në ditën e dytë të dietë anti-celulitit do të fruta vetëm përveç banane. Dita e tretë është e njëjtë me një të parë.

Në ditën e katërt, dhe të gjitha ditët e tjera duhet edhe të hani të gjithë i njëjtë me atë në ditët e çuditshme.

Rregulli bazë është vetëm se i gatuar perime për të ngrënë. Më të mirë përgatitur ato për një çift. Gjithashtu, dietë duhet të shtohet kokrra. Kur dietë anti-celulitin duhet së pari të marrë ushqime të papërpunuara, dhe të zier vetëm. Në lidhje me përdorimin e frutave të rekomanduara, atëherë ata janë mango, kivi, pineapple dhe papaja.