Anglisht dietë


Anglisht lady - fjalët që lidhen fort me hijeshi, bukuri, hijeshi, feminiteti, transportin mbretërore dhe siluetë të përsosur. Angleze - misterioze dhe e bukur. Ky imazh është më e zakonshme në literaturën botërore. Anglisht zonjat pakta dhe tërheqëse. Dhe nga Anglia në vendin tonë erdhi dietë, të quajtur "anglisht".

Dietë britanik është bërë pikërisht një javë. Dhe avantazh i saj kryesor është se ajo nuk është e kufizuar në përdorimin e një produkti, dhe përfshin dietë shumë e madhe që plotësisht saturates trupit me të gjitha ushqyesve ajo ka nevojë.

Dhe kështu, përmes dietë angleze është mjaft e mundur për të humbur të paktën 3 paund.

Veçori e dietë britanik - është në kundërshtim me besimin popullor, përdorimi i vakt më të kënaqshme dhe kalori është në mbrëmje në vend se në mëngjes. Dhe vakt i fundit duhet të jetë jo më vonë se 19 orë.

Ndërsa në këtë dietë, ju do të konsumojnë rreth 1000 kalori, ndërsa të hahet tre vakte në ditë - mëngjes, drekë dhe darkë.

Ka disa lloje të ndryshme të Angleze dietë. Lexoni me kujdes secili prej tyre dhe pastaj të marr më të përshtatshme për ju.

Si pjesë e dietën angleze në çdo vakt, qoftë mëngjes, drekë apo darkë, ka disa opsione.


Ju mund të zgjidhni ndonjë prej tyre në tuaj. Vetëm kufizim - nuk rekomandohet për të përsëritur një vakt (mëngjes dhe darkë) dy ose më shumë ditë të njëpasnjëshme.

Menu Anglisht dietë

Dietë mëngjes English (200 kcal).

 • 1 alternativë: një vezë të ziera ose vezë nga ajo, një fetë e bukës të thata nga miell gruri, 100 gram të çdo lëng të freskët.
 • Opsioni 2: 1/3 filxhan bollgur me 1 filxhan qumësht i skremuar, një lugë gjelle rrush të thatë, 150 gram lëng frutash.
 • 3 opsione: 2 tablespoons e tërë drithëra kokërr me 1 filxhan qumësht i skremuar, mollë.
 • 4 variant: 200 gram sallatë frutash, 150 gram pa yndyrë kos ose qumësht i thartuar me shtënë.

 • Drekë në dietë angleze (300 kcal).

 • Opsioni 1: 1 patate, e pjekur në lëkurat e tyre, 100 gram djathë me fruta të ëmbël (fruta steamed ose të thata), sallatë perimesh, i veshur me një lugë vaj luledielli, portokalli, mollë ose dardhë.
 • Opsioni 2: supë perimesh, 25 gram djathë integruar, 1 e tërë simite kokërr, dardhë apo mollë.
 • Opsioni 3: 2 feta bukë të thata, 50 gram fasule të pjekura ose fasulja, 100 gram fruta të freskëta.
 • 4 version: omëletë me perime, djathë dhe dy vezë me domate, piper jeshil dhe kërpudha, 1 mollë.
 • Darka në dietë angleze (500 kcal).

 • 1 variant: një pjatë e nxehtë e fasule apo fasulja, fruta të freskëta.
 • Opsioni 2: qumësht ose supë perimesh, 25 gram skremuar integruar djathë (djathë), 1 roll (të thata) drithërat, 50 gram kajsi të thata, ngjyhet me djathë.
 • 3 opsione: 1 patate e madhe, e pjekur në lëkurat e tyre, 60 gram fasule pjekur ose fasule, karrota, lakër, 2 gota e kos, i cili shtoi disa pjesë të kajsi të thata copëtuar.
 • Në dietë Shqip javës ndiqni saktësisht dietë, dhe pastaj ju nuk do të vetëm të humbur një paund disa ekstra, por edhe të përmirësuar shëndetin e tyre. Pas të gjitha, kjo dietë edhe raport të balancuar të proteinave dhe karbohidrateve, dhe yndyra minimizohet.

  Celulozë, e cila është e pranishme në të gjitha produktet e drithërave, i shkëlqyer normalizes të gjithë sistemin e tretjes, përshpejtimin e procesit të tretjes. Një ezofag duke funksionuar plotësisht - është jo vetëm shëndet të mirë, por edhe një faktor i rëndësishëm për të krijuar një figurë të pakta. Që shkak të tretje të shpejtë dhe të plotë të ushqimit, ajo nuk ka kohë për të grumbulluar në trup si tepricave yndyrë. Dietë Anglisht, siç janë britanik, shumë konservatore, por ajo do të ju ndihmojë të arritur rezultatin e dëshiruar.