Pineapple Ushqimi


Një nga dietat më të shijshme - një pineapple. Ushqimi është projektuar për të pineapple vetëm pesë ditë, por pavarësisht nga kjo, ajo do të ju ndihmojë të hequr qafe një paund disa ekstra. Dhe për ata që nuk besojnë, vetëm duhet të provoni këtë dietë, sepse ajo nuk është e madhe.

Gjëja e parë e konsideruar vlerë është se pineapple, me ëmbëlsinë e saj mjaft intensive, përmban vetëm 56 kalori.

Së dyti - kjo përmban një enzimë të veçantë, të quajtur bromelain (ose bromelin) me të cilin proteinat janë të tretet shumë më të shpejtë. Në mënyrë të ngjashme, bromelain është quajtur "harmoni enzimë", sepse ajo ndikon në sistemin e tretjes, duke rritur veprimin e stomakut lëng.

Shumica e njerëzve në kërkim të një mënyrë për të humbur peshë, të marrë produktet që përmbajnë substancë, por pse? Ajo është më e lehtë dhe më e lirë për të "ulur" në dietë pineapple. Më e rëndësishmja, kërkesat e rrepta këtë dietë nuk është. Por ka një caveat i vogël: dietë pineapple një ditë ju duhet të pini të paktën dy litra ujë ose çaj frutash (bimor), si dhe për të vëzhguar dietë e duhur, duke marrë ushqim të paktën katër herë në ditë. Dietë ditore duhet të përbëhet nga dy breakfasts, drekë dhe darkë.

Mëngjesi numër një (ndonjëherë dietë pineapple):

Duke përdorur një mikser ose blender bëjë një pure e pineapple freskët peeled, shtoni 100 gram kos pa sheqer me yndyrë të ulët dhe dy lugë bollgur.


Për të përmirësuar shijen, ju mund të shtoni një ose dy tableta sweeteners. Kalori kjo e lehtë, por në të njëjtën kohë, ushqim kalori është vetëm 170 kalori.

Mëngjesi është numri dy (ndonjëherë dietë pineapple):

Në drekë për të ngrënë vezë të ziera fort dhe një sanduiç. Si një sanduiç, të marrë bukë thekre, smeared me gjalpë, në krye të së cilës vë një copë salmon (rreth 20 gramë).

Në ditën e parë të dietës pineapple

Për drekë: oriz, salcë me kerri.

Për darkë, salcë djathi dhe patate.

Boil patate në lëkurat e tyre. Është e dëshirueshme që patatet ishin mesatare.

100 gram pineapple diced.

Pastaj përzierje 50 gram yndyrë të ulët djathë vilë me 1 lugë gjelle krem ​​kosi 10% dhe 1 lugë çaji rrikë freskëta, integruar. Shto patate dhe salcë djathi pineapple. Ky produkt, vetëm jo shumë të larta në - vetëm 275 kalorive.

Në dietë ditën e dytë pineapple

Dreka: mish pule i pjekur me pineapple feta

Darka: sallatë me pineapple dhe karkaleca.

100 gram pineapple duhet të jetë prerë në kube të vogla. Zier dhe peeled karkaleca (100 gram) prerë në gjysmë dhe t'i shtosh nja dy sprigs e selino copëtuar finely feta kastravec dhe (rreth 1 kastravec i vogël).

Kripë Sallatë, piper, sasi e vogël me kopër copëtuar dhe shtoni 1 lugë gjelle majonezë e lehtë.

Vlera Energjisë i këtij gjellë është 285 kalori.

Në dietë ditën e tretë pineapple

Dreka: sallatë "i gjallë". Merrni 100 gram pineapple diced, gjysmë një piper zile (e kuqe) dhe nja dy domate. Prerë në speca dhe domate, së bashku me pineapple, Vendos të gjithë përbërësit në një tas të thellë. Në vend të mbushjes salcë përzierje 1 karafil hudhër (të kaloni përmes shtypit), një lugë çaji i rrikë integruar pure një mustardë pak.

Zbryzhuyemo vaj aromatik luledielli (nga fara i pjekur) dhe lëng limoni. Gjellë shumë e shijshme dhe vetëm 225 kalori.

Darka: merak turqi.

Turqi gjirit (100 gram) të prerë në shirita të hollë. Fry 7-10 minuta në një sasi të vogël të vajit të lulediellit (jo më shumë se 1 lugë çaji), duke shtuar 1 lugë gjelle qepë të grirë. Shtoni 1/4 filxhan me ujë, kripë, të mbuluar me një kapak dhe ziej një tjetër 10 minuta për të mishit duhet të dorëzojnë pineapple freskët me feta (jo më shumë se 100 gram) dhe 2 të vogël bukë thekre e tharë. Vlera energjetike e vakt është 350 kalori.

Në ditën e katërt dietë pineapple

Dreka: mish pule dhe sallatë. Ne prerë në shirita gjobë të skuqura në një pulë grilë bardhë mishit. Tri segmente portokalli dhe 100 gram pineapple peeled prerë në kube.

Të gjitha përzierje. Shtoni 2 lugë majonezë (të lehta) dhe 2 lugë bizele të njoma. Piper i kuq piper, kripë. Vlera energjetike e 290 kcal.

Darka: supë perimesh me selino dhe 100 gram pineapple për ëmbëlsirë.

Në dietë ditën e pestë pineapple

Dreka: pastë pudre me çdo mbushje (100-150 gram).

Darka: oriz me pineapple ëmbël. 2 lugë oriz i gatuar kafe të përziera me pineapple incizuar. Nëse është e nevojshme, shtoni sheqer diabetik. Vlera e këtij gjellë është 245 kalori.

Siç e keni vënë re tashmë, dietë pineapple nuk është e madhe, por ajo është jashtëzakonisht efektive.

Bromelain është i dobishëm jo vetëm që duan të humbin peshë. Pineapple hollim jashtëzakonisht efektive! Nëse merret rregullisht para ngrënies (për 25-30 minuta) fetë pineapple pjekur ose pini një gjysmë gotë me lëng të freskët pineapple - ajo do të përshpejtojë metabolizmin. Ndoshta vetëm dietë pengesë pineapple është kostoja relative e komponentit të saj kryesore. Por dietë pro pineapple ndërsa mjaft i madh.

Gëzojnë humbje peshe tuaj!