Dietë amerikan


Tani më popullor është e ashtuquajtura dietë amerikan. Çfarë është ajo? Para së gjithash, kufizimi i karbohidrateve. Sipas hulumtimit të shkencëtarëve amerikanë, njerëzit më mbipeshë fjalë për fjalë nuk mund të jetojnë pa ëmbëlsirat. Kjo nuk është një trill. Këta njerëz - Nivelet e tepërt të insulinës, dhe insulinë është i njohur për të quajtur "hormon uri". Prandaj, detyra kryesore në këtë rast - uljen e niveleve të insulinës.

Së pari ju duhet për të zhvilluar një strategji në luftën kundër peshë të tepërt. Dietë amerikan na ofron me masat e mëposhtme:

 • 1.

  Rritja e konsumit të kromit. Në nëntë nga dhjetë nuk ka ushqim të mjaftueshëm rrjedh nga shuma e kërkuar të kromit, gjë që shpjegon rritjen e sekretimit të insulinës nga trupi.

 • 2. Sigurimi për një aktivitet të rregullt fizik dhe motorik. Ajo është e rregullt. Rezultati është paradoksale. Uria vazhdon, yndyrë djegur, përmirëson shëndetin.
 • 3. Asnjë stresin. Stres dhe lodhje psikologjike na provokojnë në "ëmbël". Pra, në vend të ëmbëltore dhe kafene - meditimi dhe joga.
 • 4. Heqja e sweeteners. Ajo mund të mashtrojnë, por trupi - nuk ka. Dhe nëse ai donte zëvendësues të sheqerit nuk mund të mashtrohen. Nëse ju absolutisht nuk mund të bëjë pa sheqer, e përdorin atë vetëm në formën e saj natyrore.
 • 5. Refuzimi i plotë i alkoolit dhe kafeinë. Është vërtetuar se kafeina pesëfish rrit prodhimin e kortizolit - një hormon stresi, përmes të cilit në mënyrë dramatike rrit nivelet e insulinës.


 • 6. Nuk ka afat kohor. Hani vetëm kur ju me të vërtetë dëshironi. Nuk mëngjes, drekë dhe darkë orë. Dëgjoni ndjenjat tuaja dhe ritmet biologjike.
 • Strategji Vyrobyvshy, le të ofensivën! Për këtë nxjerra "sundimin e tri të tretat." Ne fillojmë vakt tonë me një shërbejnë e sallatë jeshile. Menu tjetër duhet të ndahet në tri pjesë të barabarta:

 • një e treta - proteina, të tilla si mish ligët, shpezë, peshk, vezë, tofu, djathë;
 • Në vijim i tretë - perime të ndryshme, përveç domate, kungull i njomë, bizele, karrota, panxhar dhe misri;
 • dhe e fundit e treta - karbohidratet, gjenden në ushqime të tilla si bukë, makarona, oriz, patate, perime të thata, karrota, domate, bizele, fruta, lëng frutash.

 • Nëse ju jeni ende të uritur, asgjë nuk e pengon për të plotësuar, por i nënshtrohen sundimit prej tre të tretat.

  Ndiqni prioritet proteinave.

  Sa herë që të hani ushqime të pasura me proteina, të tilla si mish, pulave, peshkut dhe prodhimet e detit, dhe vezë, kos dhe djathë. Këto produkte duhet të jetë të paktën gjysma e dietën tuaj. Të jetë i sigurt për të pirë 1,5-2 litra ujë në ditë. Si shembull, mund të çojë këngëtarja Alexander Solodukha këtë përvojë, për të thënë më të paktën, një problem shumë të madh me të qenit mbipeshë. Tani ajo nuk e njeh, dhe të gjitha në sajë të dietë amerikan. Këtu janë disa këshilla nga këngëtari:

  1. Nëse keni nevojë të humbni një shumë në një herë, ju mund të rri disa ditë në një perime të ngurtë dietë - domate, marule, prej trangujve.

  2. Tjetra, ju duhet një rregullim të plotë dietën tuaj dhe të lënë atë në produktet e mëposhtme: (kurs kërkohet duhet të bazohet parë) viçi dhe pule, peshk, hikërror (yadrytsya), oriz; fruta, perime, patate. Të jetë i sigurt për bukë të bardhë. Vakt - çdo të 17.00

  Këtu janë disa këshilla nga secili mjek diete bie në dietë amerikan:

 • Bëhu nuk kalorive fanatizëm të mbështetet në ndjenjat personale;
 • asnjë dietë nuk mund të japin rezultate të menjëhershme brenda 3-4 ditëve. Bëhu realist, pyesni para se të zbatuar një qëllim humbje peshe, të presim të paktën të paktën një muaj.

 • Ju nuk mund të mungojë një lëng jo vetëm gjatë ditës, por gjatë natës, veçanërisht si të lëngshme copes me pastrimin e trupit yndyrë, toksina. Mos harroni yndyrë nëse ju hani një fetë shtesë e proshutë, sigurohuni çift Zakus feta portokalli ose kivi. Dhe të jetë i sigurt për të marrë vitaminë dhe minerale shtojcave, kjo duhet të bëhet në çdo dietë.