Dietë gluten-free


Në shumicën e rasteve, dietë gluten-free është trajtimi kryesor për enteropatia gluten (sëmundjes celiac). Kujtojnë se sëmundje të tilla si sëmundje celiac, të ushqyerit e duhur është e nevojshme.

Ushqim Ajo është e organizuar siç duhet mund të zvogëlojë peshën e sëmundjes dhe ndihmon në kontrollin e simptomave të sëmundjes.

Aktualisht, nuk ka barna efektive mjekësi përdoret për të trajtuar celiac enteropatia. Në këtë aspekt, ekspertët rekomandojnë gjatë gjithë jetës vazhdim dietë gluten-free. Kjo dietë duhet të përjashtohen nga dieta ushqimet që përmbajnë gluten.

Këto janë ato produkte të cilat janë përdorur në prodhimin e miellit dhe drithërat (kënaqur, thekër, elb, grurë). Ajo duhet gjithashtu të thuhet se gluten gjetur në salcice, salcat yndyrore, makarona, mish të konservuar, birrë, majonezë, çokollatë, akullore dhe produkteve të tjera.

Ndër produktet e rekomanduar me dietë gluten-free është të ofrojë mish, djathë, vezë, peshk, mjaltë, drithëra (oriz, hikërror, misri), perime, fruta dhe manaferrat.

Bazuar në peshën e pacientit, dhe rritja e saj është përcaktuar nga natyra e punës dhe të energjisë vlerën e dietë. Vini re se dietë gluten-free është menduar nga një numër i madh i proteinave të dorës së dytë.


Kushtet e dietë gluten-free

Kur keni krijuar mundësitë më të mira enët janë gatuar steamed ose të ziera. Bazuar në gjendjen funksionale të zorrëve, ushqimi mund të shërbyer në një i lënë pas dore.

Vlera ditore e energjisë e dietë gluten-free është 3000-3200 kcal. Në këtë dietë është yndyrë - 100 g, karbohidratet - 400-450 gram proteina - 120 g gluten-free dietë gjatë ditës duhet të bëhet gjashtë vakte.

Mostër menu dietë gluten-free

Dita e parë

Mëngjesi është vezë, qull oriz, djathë calcined, djathë dhe çaj. Për drekë shërbeu supë me mish, hikërror qull, qofte mish viçi me avull dhe puding me boronica.

Rostiçeri do të përfshijnë drithëra dhe hips infuzion. Darka lejohet hikërror qull me peshk të zier, çaj dhe gjalpë. Në natën duhet të pini një gotë kefir.

Dita e dytë

Për mëngjes lejuar për të ngrënë patate pure me peshk të zier, gjalpë, vezë dhe çaj. Dreka do të përbëhet prej pjatave të tilla si supë hikërror në supë mishi me karrota pureed, roll mishit me drithëra oriz dhe pelte molle.

Në drekë shërbeu puding me boronica. Darka duhet të përgatisë i mbushur me mish, vezë dhe djathë. Në natën shërbeu edhe një gotë kefir.

Gjithashtu vini re se në qoftë se ka një sindromë e theksuar malabsorption, atëherë natyra e gluten-free dietë gatimit duhet të përputhet plotësisht me dietë numër 4.