Cila tregon contraindications selino


Enden nëpër internet, papritmas unë veten: A ka contraindications selino?

Kjo është për shkak të faktit se tani ekziston tani artikull pestë, ku ne detaje dhe nga perspektivat e ndryshme e konsiderojnë këtë fabrikë.

Prandaj, si për veten time, unë nuk gjej një përgjigje të plotë dhe të detajuar mbi këtë temë - u vendos: për të shkruar një tjetër artikull që do të veçanta dedikuar këtë çështje të rëndësishme.

Aq shumë sa që nuk philosophize dhe mos bredhin - shkoni.

Contraindications selino

Në - Së pari, ka disa kufizime në përdorimin e saj. Çdo ushqim jo vetëm këtë, ju duhet të hani me përdorimin e arsyes.


Kjo do të thotë vetëm një gjë.

Nëse ju e dini disa rregulla dhe kufizime - dhe pastaj mastering çdo produkt do të jetë më mirë dhe trupi juaj do të jetë më e lehtë.

Nga rruga, mos harroni, kur ne e konsideruar pronat e dobishme e selino - përmenda faktin se numri i tij optimal - është 150 gram për një person normal në ditë.

Përdorimi i më shumë se 150 gram në ditë mund të dëmtojë tretjen tonë. Sidomos në qoftë se ajo tashmë është dobësuar më parë. Dhe në qoftë se ju keni probleme të veshkave, veçanërisht (natyrisht, Zoti na ruajt) gurët në veshka - ju nuk duhet të hani dhe 80 gram të kësaj perime në ditë.

Kjo është kryesisht për shkak të faktit se në vetvete kjo perime kontribuon në shkatërrimin e gurëve në veshka.

Gjithashtu, ajo përshpejton pastrimi i tyre i përgjithshëm dhe pastrimin e rërës formuar. Prandaj, nuk është sigurisht e mundur vetëm në sasi të vogla për veshkat tuaja të pastruara sistematikisht dhe gradualisht.

Nëse procesi spastrimi do të jetë shumë ashpër - atëherë ju do të jetë në dhimbje të tmerrshme në bark të ulëta dhe uretër. Gjithashtu, contraindications selino është edhe për ata që kanë venat me variçe. Jo se kjo perime për të ngrënë e ndaluar.

Ashtu si në rastin e mëparshëm, ajo është e rekomanduar për të kufizuar përdorimin e saj për të 60-70 gram në ditë. Fakti se prona e kësaj perime, siç kam përshkruar më herët në artikull rreth lëng selino - është "prishur" dhe aktivizoni trupin tonë.

Si rezultat i enëve të përshpejtimit të fillojë të rritet jashtë mase, e cila në mënyrë të qartë e keqe për ata që kanë ata dhe kështu një gjendje problematike. Gjithashtu, vajzë apo grua që mban një fëmijë dhe periudhën e tyre të shtatzënisë ka tejkaluar 6 - muaj - duhet të i kushtoj vëmendje të veçantë për të selino.

Për shkak të faktit se kjo perime mund të mos shkaktojë donte zorrë e trashë të barkut - është e rekomanduar për zhvillimin normal të fetusit, jo tepër rrezik. Dhe nëse ata hanë - ajo është në moderim. Gjëja më e mirë për të bërë me këtë lëng perimesh.

Pra, përzierjen atë me të tjerët - efekti do të jetë shumë më mirë. E pra, kur është fjala për kohë - kjo nuk është e rekomanduar për të ngrënë këtë mbrëmje perimesh pas 19:00.

Kjo është për shkak se trupi është pas 18:00 reduktojë gradualisht aktivitetin e tyre dhe duke u përgatitur për gjumë, çfarëdo - ne si ai apo jo.

Prandaj, për një herë jo perezbudzhuvaty, i lodhur nga dita në ditë, trupin dhe ta dërgojnë atë në pjesën tjetër krevat - të ndjekin këtë rregull të thjeshtë. Për të ju kuptoj se e tërë blog nuk ka asnjë qëllim për të fanitet mendjet e njerëzve - të ju vë në fund të tre Smiley unë shpresoj Artikulli "contraindications selino" nuk ka dhënë ju awesome dhe doped me konotacion negativ.

PS: shikoni në shtojcave videon duke treguar gjërat ashtu si janë: