Cilat janë përfitimet dhe dëmet e kastravec në trup janë të


Edhe pse temën për të cilën përfitimet dhe dëmet e trangujve kam filluar shumë vonë, sepse ata kanë për të shkuar nemnohu e tavolinat tona të freskëta - por edhe nuk duan të heshtin.

Në çdo rast, në qoftë se ju e dini informacionin - ajo është shumë më mirë kur ajo nuk është.

Gjithashtu, unë dua të theksohet se unë nuk do të konsiderojë vëllezër ata konservuar ose ngjyhet, si praktikisht të gjitha përfitimet janë vetëm trangujve.

Prandaj, ne e konsiderojmë jo vetëm pronat e dobishme e një kastravec, por edhe i kushtoj vëmendje për atë kohë ajo është e mirë për të përdorur. Në fakt, kjo është probably'll fillojë.

Përfitimet dhe dëmet e kastravec të freskëta

Sipas konceptimit Ayurvedic e produktit - koha më e mirë për të përdorur ajo fillon në orën 10 dhe përfundon 18 pm.


Kjo është perime e dobishme që është tretet dhe asimiluar atë në ditën më të mirë.

Dikush mund të thotë se trangujve hahet në këtë kohë - ju mund të presin për të reduktuar inflamacion, sepse ajo është një fryt shumë të fortë anti-inflamator. Rastësisht, Physalis kalori gjithashtu zbulon një cilësi të tillë.

Një tjetër "e gjelbër" ka punuar mirë në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve që lidhen me venat (venat me variçe). Nëse një person merr një infeksion inflamator në kokë ose në mushkëri - "e gjelbër" do të ndihmojë në luftën kundër sëmundjes.

Disa fjalë mbi temën "dobi dhe dëm i trangujve." Lajm i mirë është për ata vajzat, dhe ndoshta djem që duan të humbin peshë veten.

Shkarko fund është se duke e bërë sallatë të thjeshta, të cilat do të jenë vetëm dy përbërës: kastravec dhe vaj perimesh (ose salcë kosi) - Ju nuk mund të merrni një sasi të madhe të kalorive.

Por të vrasin një uri për disa orë mund të më të saktë. Dua të shtoj se mjaft të ulët dhe në të njëjtën kohë është lëng mjaft kalori karrota. Nga vetë, lëng karrote, si dhe lëng panxhar - një produkt i mirë në humbje peshe dhe të përmirësojë funksionin e trupit.

Plus dhe përmbajtja e çdo gjë fibër e madhe, ashtu si të gjitha perimet promovon spastrimit të mirë zorrë. Me kusht që salads vegjetale dhe perimet e përdorur në formën e tij të pastër rregullisht.

Ajo që është interesante - është se jo vetëm që është pastrimin zorrët, por sistemet e tjera qendror i toksinave. Më shumë kastravec parandalon shndërrimin e karbohidrateve në trupin tonë si molekulë yndyrë. Pra, i dashur vajzë, ju lutem të vini re.

Tani, për kimi dhe për të cilat përfitimet dhe dëmet e trangujve nga pozita e molekulave dhe qelizave. Si ju është fakti që, me sa duket, një perime i holluar me ujë, si alga deti vërtetë, përmban mjaft depozitat e mira të kobalt, titan, krom, nikel dhe madje edhe argjendi.

Direct se - "minierë ari", nga të cilat trupi ynë mund të merrni pikat e mësipërme. Ju ndoshta pranoni që jo çdo produkt mund të mburremi e diversitetit të tillë.

Dhe unë nuk e kam përmendur të çojë, zirconium, mangan dhe elemente të tjera shumë të rëndësishme për ushqimin e trupit.

Por mos harrojmë për dëmin. Dëmi nuk është se ata mund të ha tepër. Rreziku është se uberih veten tuaj që nga momenti kur të rinj dhe të gjelbër, ata vetëm - tregje dhe dyqane në zhvillim.

Është e qartë se ata janë rritur ekskluzivisht në serra dhe janë vetëm duken bukur. Në aspektin e dobisë - ai thjesht nuk është atje ju do të gjeni, si punonjës serave kurrë hani atë që rritet.

Natyrisht, me përjashtime të rralla.

Në qoftë se ne neglizhojmë këtë fakt - ose rrezikun duke u helmuar edhe si një opsion i butë - për të marrë dozë bukur të asaj "të gjelbërta" trajtohet.

E njëjta gjë vlen edhe për kohlrabi ri. Para se disavantazh është efekti i tyre pastrues (për përfitime të caktuara vetëm), por edhe për shkak se ata mund të rrisin aciditetin.

Kështu që aciditetit të stomakut dhe aq i lartë - është më mirë për të ngrënë ato me kujdes. Dhe kështu, dobia dhe dëmi prej trangujve ju paraqitet i mjaftueshëm në mënyrë për ju për të bërë foto e saktë dhe personal të tyre.