Cili është sekreti i një lëng selino përmban dhe se si të duhet të pini


Nëse ju nuk pini lëng selino, unë do të thoja se edhe pse është mjaft e dobishme, por guximi për të pirë atë pa ndonjë - aditivët e tjerë nuk është e mjaftueshme për të gjithë.

Pra, shpesh ju mund të gjeni receta dhe këshilla kur ajo ndërhyn me lëngje të tjera ose ujë është shtuar.

Prandaj, unë propozoj të marrin në konsideratë të dy që është në dobi ju mund të merrni, dhe çfarë është rekomandime praktike për përzierjen me ushqime të tjera dhe pije përdorim të tillë.

Si të dobishme lëng selino dhe si për të pirë siç duhet

Siç kemi parë në këtë blog kemi filluar duke folur për mënyrën se si ajo mund të përdoret në përmasa të ndryshme për humbje peshe.


Atje, kemi përmendur faktin se shumica e nutritionists dakord në mendimin se personi mesatar është e mjaftueshme jo më shumë se 120 gram lëng të freskët.

Pas këtij kllapa ju mund të merrni sistemin e tretjes overexcited me të gjitha që pasuan, pasojat. Nga rruga, të cilët nuk e kanë lexuar artikullin - Unë ju rekomandojmë të lexoni atë këtu.

Dhe pije, të cilat do të përfshijnë këtë perime të bluar ka një tonik dhe stimulues pak (në drejtim të shtimit energji) efekt.

Për këtë arsye, shumë ekspertë dhe profesionistë në palestër, të ushqyerit - gjithmonë shtoni lëng selino në tonics e tyre të ndryshme dhe pije të energjisë.

Plus, palestër - ekspertët ende të rekomandojë atë, sepse ajo është një zgjidhje e shkëlqyer për beriberi.

Unë shpresoj që ju të kuptoni se atletët profesionistë si askujt nevojë sasi të mëdha të vitaminave të ndryshme. Pra, nëse ju doni të pirë e të ngrënë veten dhe, paralelisht, të rritur imunitetin - veçanërisht e dobishme për të bërë një pije të tillë në mëngjes.

Nëse ju doni për të forcuar apo thjesht rivendosur sistemin tuaj nervor - është e rekomanduar për të përgatitur veten. Ju duhet të marrë sasi të barabartë të selino dhe karrota. Bluaj ato dhe të bëjë më të bluaj. Më tej, filtër.

Tortë rezulton ose mund të përdoret në ushqim apo (nuk rekomandohet) hedhin.

Dhe përzierje rezulton lëngshme (në qoftë se ju mund të telefononi atë) për të pirë 200-250 gram. Megjithatë, ajo është e rekomanduar për të pirë në gllënjka të vogla, që shtrihen fun.

Kjo është me rëndësi praktike, që nga përdorimi i ulët është më mirë përzierjen me pështymë, e cila përmirëson vetëm më tej thithjen. Ai gjithashtu ka një ftohje shumë të mirë dhe zvogëlon efektet e stresit.

Por përfitimi nuk është vetëm ajo që ju do të pini pije e mëposhtme mëngjes. Mirë Pretty ndodh ndikimi nga jashtë. Dhe para se të flasim për këtë më në detaje - unë rekomandoj që ju të njiheni me pronat e tjera të dobishme e selino.

Nën ndikimin e jashtëm do të thotë zbatimin e lëng si locion për të mbuluar të lëkurës. Pra, në qoftë se ju keni plagë, ulcerat, skuqjen alergjike, etj - ajo është e rekomanduar për të lyej zonat e prekura rëndë 4 - 5 herë në ditë.

E megjithatë, ka një interesant, por nuk provohet, një fakt që lexuesit e mi të dashur, nuk e rekomandojmë marrjen në zemër.

Besohet se lëng selino mund të përdoret nga njerëz që duan të heqin qafe e varësisë alkoolit.