Çfarë ndikimi mund të sigurojë nenexhik për burrat dhe fuqinë e tyre mashkullor


Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë të konfrontuar me temën e ndikimit që mbart një nenexhik për burrat.

Analizimin dhe analizimin e informacionit në këtë temë - vetëm stumbled upon dy burime të mëdha që zbulojnë sy në këtë çështje.

Burimi i parë - është traktatet e Ayurveda, të cilat përdoren për mijëvjeçarë, dhe burimin e dytë - studimin e shkencëtarëve modernë amerikanë të cilët vënë eksperimentet e tyre mbi miun.

Pra, le të shohim se çfarë na është thënë.

Mint për burrat me pikën Ayurvedic e parë

Nëse doni të dini rreth "pushtetit mashkullor" - ne do të adresojë këtë çështje sa më shumë të interesuar.

Në ndërkohë, le të kuptoj për veten e tyre - çfarë është dhe "atë që e ha."


Duke folur për këtë fabrikë nga një pozitë e Ayurveda - atëherë kjo është një efekt ftohës.

Kjo do të thotë se në qoftë se ju jeni aktualisht jashtë është mot i ngrohtë ose të nxehtë - ju mund të bëni vetes pulëbardha, ose vetëm përtyp një lë pak të kësaj bime për të ftohur trupin. Nga rruga, ilaç shumë efektiv natyror.

Por nëse acar dritare ose mjaft të ftohtë - nenexhik për burrat dhe gratë në tërësi, mund të veprojë si një nga shkaqet e sëmundjeve ftohjet.

Në sezonin e ftohtë më të mirë të kaloni në TEAS bimor me yarrow, pasi ato janë mjaft të padëmshme për shumicën. Kjo bimë është një agjent shumë i mirë ndihmon tretjen e ushqimit, që nga ajo lehtëson aktivizimin e zjarrit brendshme.

Nëse disa fjalë për të thënë në pozitë mjekësore - uzinës plotësisht, dhe lë në mënyrë të veçantë - të kontribuojë në faktin se gjaku bëhet më fluide. Kjo vetëm që ndihmon shëndetin e përgjithshëm.

Nëse ju merrni më afër për pyetjen se si do të bëjë të nenexhik për burrat, sidomos si ajo ndikon në fuqinë e tyre - atëherë ju mund të them këtë. Në Ayurveda përshkruan këtë fabrikë nga njëra anë - shton një ndjenjë të rritur qartësi dhe përmirëson vitalitetin e përgjithshëm dhe ton e brendshme. Nga ana tjetër, si decoctions e twigs mjedër - mjaft mirë zbut sistemin nervor.

Si rezultat - kjo çon për të harmonizuar më mirë tërë trupin.

Kjo do të thotë se jashtë dhe brenda jush do të jetë e qetë, por pushtet bateri dhe energji, ndërsa ju të qëndroni.

Sigurisht, burrat nenexhik do të ketë një ndikim negativ në qoftë se çdo ditë për të mbushur një 4 gota të këtij çaj dhe vazhdimisht përtyp gjethet e kësaj bime si sallata dhe perime në vend të dobishme. Prandaj, në këtë drejtim, nuk u bëni merak për këtë, "A kanë fuqi të mjaftueshme?" Tani, si për miqësi shkencore mbi kodër ...

Mint burra nga një pikëpamja shkencore të dijetarëve moderne

Shkencëtarët amerikanë nga Instituti i dietologji dhe të ushqyerit, i kryer studimet e mëposhtme. Hulumtuesit në miun eksperimentale të kërkuar për të krijuar një efekt sistematik mbi minj të pijshëm çaj me nenexhik.

Pas një periudhe kohe kur minjtë iu dha një sasi e përditshëm të çajit - kjo është vërejtur në vijim. Minj - meshkujt - nivelet në rënie testosterone. Një dëm i mëtejshëm është zbuluar funksionin testicular.

Kjo duket të jetë fakt goxha i mërzitur. Por, të kuptojnë në vijim. Ky çaj minj eksperimentale plotësisht zëvendësuar ujin e zakonshme e kanë pirë para. Prandaj - ju mund të tërheqë në këtë përfundim, që përputhet me pozitën e Ayurveda.

Nëse pini këtë çaj rregullisht, edhe nëse nuk do të derdh shëruese çikore, dhe do të zëvendësojë plotësisht atyre ujë të thjeshtë - atëherë sigurisht ekziston rreziku i variacioneve në shëndetësi.

Por ka një pyetje logjike: "se sa shumë njerëz janë duke bërë" Unë mendoj se nuk ka një të tillë.

Prandaj, nenexhik burrat në moderim është vetëm një efekt pozitiv. Unë nuk mund të ndikojë negativisht në shëndetin, në qoftë se e përdorin atë siç duhet.

PS: Dhe për të shpëtuar nga të tillë një temë serioze - Këtu udhëzime të veçanta se si të ende "e luajnë as gishtin" jashtë zyrës (të punës):