Se si, sa dhe çfarë për të ngrënë në tren


Gjithkush wondered çfarë për të ngrënë në tren , siç është përcaktuar në rrugë - rrugë.

Dhe kur ne i afrohemi mbylljes së kësaj çështje - ne menjëherë vjen në mendje grup klasik të produkteve, i cili përfshin vezë të ziera, rrotullon të ndryshme, buns, suxhuk dhe më shumë.

Por kur një person kalon disa kohë në tren dhe ha atë që ai e kishte bërë - sistemi i tij i tretjes nuk mund të jetë i gatshëm për të vënë me ushqimin që shkon në të.

Në të vërtetë, si të zgjedhin produktet dhe se ata duhet të jenë, ne do të flasim më shumë ...

Çfarë duhet të hani në tren më të mirë?

Le të spekulojnë logjikisht. Shpesh, shumicën e kohës një person kalon në makinë ose ulur, ose shtrirë pozitën në vend.


Kështu, shpenzimet e energjisë e trupit janë ulur, dhe personi nuk ka nevojë për të ngrënë si ju do normalisht.

Por - për atë njeri të vetëm të bëjë as edhe ndjenjë të veçantë e urisë, ai arrin në çantën e saj për të se - ne hani. Ajo rezulton se kemi të pranishëm në trupin e proteinave të tepërta, yndyrë dhe të tjera, madje as duke menduar se sistemi ynë ndihmon tretjen e ushqimit është e gjitha që ju do të duhet të tretet, dhe pastaj një tjetër, dhe të mësojnë mirë.

Plus, kur ne gjithashtu menjëherë pas një vakt dhe të shkojnë në anën e për një kohë të gjatë - procesi i të mësuarit ngadalëson. Dhe duke pasur parasysh se të gjithë njerëzit e duan për të ngrënë pa merak, por edhe energji-i dendur ushqim dhe trudnoperevaryvaemuyu - që nga atëherë kongjestion, stomak mërzitur dhe i tërë sistemi i tretjes.

Prandaj, ne mund të konkludojmë se ushqimi kalori të lartë, mish, vezë, miell nuk na përshtaten. Pastaj, çfarë për të ngrënë në tren, ju kërkoni? Është shumë e thjeshtë.

Që të makinave rezervave shumë të energjisë që ne nuk kanë nevojë - ju mund të sigurtë të marrë për të vendosur rrugor, i cili do të përbëhet nga perimet (salads bimore), fruta dhe i ëmbël. Për shembull, nëse ju hani një mollë - pastaj pas 20 minutash - 25 ajo nuk do të mbetet në stomak.

E megjithatë, ajo do të na njom enzimeve të rëndësishme, vitamina dhe shton energji. E njëjta gjë mund të thuhet për fruta dhe perime të tjera. Një ëmbël, ne kemi nevojë për të mbajtur trupin furnizim adekuat të karbohidrateve.

Ajo karbohidratet janë tretur më të shpejtë dhe trupin më pak të rënduar.

Gjithashtu, nëse ju them saktësisht se çfarë për të ngrënë në tren - është miell. Vetëm mbani në mend se pastë, muffins, bukë, bukë dhe më shumë, ju mund të hani vetëm në kohën drekë dhe në sasi të vogla. Në raste të tjera, asimilimi i tyre do të jetë e vështirë.

Dhe në qoftë se udhëtimi juaj nuk ka marrë më shumë se një ditë - atëherë që të aksioneve ju do të jetë mjaft e mjaftueshme. Tani tren për një kohë më të gjatë.

Çfarë duhet të hani në tren në udhëtime të gjata, si edhe sezonin e ngrohtë dhe të ftohtë

Ushqimi ndërsa udhëtonte më shumë se një ditë praktikisht nuk ka të ndryshme nga ajo që është diskutuar më lartë, disa përjashtime.

Kur zgjedh frutave dhe perimeve - kushtoj vëmendje për aftësinë e tyre për të shtrihen për disa ditë pa modifikim.

Për shembull, duke zgjedhur banane jeshile ose varieteteve dimrit të mollë, portokall apo - shanset janë, ata nuk do të jetë e humbur. E njëjta vlen edhe kur zgjedh perime. Dhe në qoftë se ju nuk mund të përballojë të presë asnjë ushqime të preferuar - rekomanduar përdorimin e tyre në sasi të vogla për të mos barrë stomakun.

Udhëtoni gjatë të ngrohta do të ju ndihmojë të kapërcyer fruta dhe perime holluar me ujë dhe ftohjes. Në përgjithësi, moti i ngrohtë është më mirë për të ngrënë ushqime të butë me kalori minimale. Por në mot të ftohtë ju do të kurseni jo vetëm çaj të nxehtë, por edhe fruta, të cilat janë në gjendje të ngrohtë brenda.

Për shembull, të thata kajsi dhe rrush.

Gjithashtu, kemi një ngrohje të lashtat efekt që mund të hahet në mesditë. Tani, duke e ditur se çfarë për të ngrënë në tren, unë shpresoj se ju gjithmonë do të ndjeni një shpirt të gëzuar dhe shëndetin.