Si ju nuk e dini se si të dobishme arrë Brazil


Në mënyrë që të zgjerojë më tej dhe të diversifikuar dietën tonë - le të shohim se si e dobishme arrë Brazil.

Herë pas here ndodh që, për shembull, shpesh ne mund të hani vetëm lajthi apo arra, të cilat me kalimin e kohës vetëm filluar të bëhem i mërzitshëm.

Kjo është për shkak të përdorimit të tyre të shpeshta dhe duan diçka - tjetër.

Prandaj, unë besoj se përkëdhel trupin tuaj se çfarë - është krejt të re dhe të dobishme - askush nuk e lënduar. Kjo është veçanërisht e rëndësishme në mot të ftohtë është kur trupi ynë kërkon energji shtesë dhe të ushqyerit.

Arra Si të dobishme Brazili në dietë

Unë duhet të them i proteinave, sepse ajo është çështje mjaft urgjente në dietë e atyre që i dha dorë mish dhe ushqime të tjera të kafshëve.


Ky produkt përmban rreth 14% të masës totale e proteinave të shumicës së frutave.

Kjo do të thotë të hahet vetëm 120-170 gram të produktit - ju përafërsisht 25% normë mbushur të marrjes ditore e proteinave. Vetëm për proteina siç duhet zasvoyivsya - duhet të vëzhgojë përdorimin e duhur të kohës, të cilat ne diskutojmë më poshtë.

Kur kthyer në lëndë ushqyese dhe të energjisë grupit kryesor - yndyrna dhe karbohidratet, ajo është me të vërtetë të them se. Për shembull, numri i të dallueshme, ushqyesve dhe yndyrna ne kemi nevojë këtu është një kllapa 67%. Në përgjithësi, një përmbajtje të lartë të vajrave mund të mburremi të njëjtat arrat inde dhe lajthia.

Sigurisht, ndoshta pak më shumë ose më pak, në varësi të vendndodhjes dhe rritjes tuaja kushte. Nëse tha i karbohidrateve, ata janë brenda 4% dhe numri gjithashtu mund të lehtë të ndryshojnë në varësi të faktorëve të mësipërm.

Bazuar në faktin se vetë yndyrë nuk është zhytur sa më shpejtë që të karbohidrateve - asimilimi i tyre të shtrirë në kohë. Ai vijon se nëse ju, për shembull, poyiste mbrëmje arra ose gjatë natës - ju do të më shumë gjasa të pengojnë tretjen.

Dhe, në vend të natën e sistemit tuaj të tretjes një pushim dhe e rivendosur - ajo do të jetë i zënë përpunimin këto elemente shumë yndyrë dhe të tjera.

Pra, çfarë është ajo që do të vërtetë kur ju do të jetë i vetëdijshëm se koha më e mirë për të pushtetit këtë produkt - kjo është një periudhë duke filluar në mes 10:00 dhe duke përfunduar 17:00.

Dhe në qoftë se ju doni të përmirësuar tretje tuaj dhe metabolizmin, unë dua të ju rekomandojmë Berry irhu si një mjet efektiv. Dhe pothuajse çdo kokrra të kuqe ka në arsenalin e saj janë komponimet që janë të dobishme për sistemin e tretjes.

Si të dobishme arra Brazil nga një pozitë e vitaminave dhe elementeve të tjera

Unë mendoj se është e dobishme të kujtojmë se ai përmban një gamë të gjerë të vitaminave B nuk mund, sigurisht, për të thënë se këto vitamina kanë mjaft për të mbushur nevojën tonë, por si një shtojcë - pse jo.

Në përgjithësi, është mirë që të hani fruta sa më shumë të freskëta dhe një shumëllojshmëri të proteinave të tjera.

Megjithatë, ky grup mund të identifikohet në vitaminë B4, e cila është me të vërtetë një shumë për normë ditore. Dhe, ne mund të përmendim të tilla si vitaminë E. Kjo është edhe e mjaftueshme, dhe kjo është për shkak të faktit se në shumicën e arra përmbajnë një përmbajtje të lartë të vajrave.

Tani që flasim për vitamina, ia vlen të përmendet tilla si vitamina C dhe H janë të pranishme, por në një sasi mjaft të vogël. Lidhur mikro - makro - që në radhë të parë mund të vihet fosfor.

Me një diferencë të vogël të fosfor dhe kalium mund të organizohet. Ajo kalium - është një pjesë integrale e shumë perime të freskëta që mund të hahen të freskëta edhe në dimër.

Ju mund edhe të them se për hir të këtyre elementeve duhet të sjellë në dietën tuaj këtë lloj të arrë. Plus, më e dobishme arrë Brazil - një prani dhe squfur, dhe magnez, kalcium dhe dhe klor. Por gjithashtu mos harroni për selen, i cili është një shumë, si dhe të bakrit dhe zinkut. Në përgjithësi, lista vendosur dhe mjaft e bukur.

Si të dobishme arrë Brazil në pozicionet mjekësore

Mjekët moderne dhe nutritionists rekomandojmë duke shtuar atë në ushqim për njerëzit që janë të prirur për stres apo janë në apati.

Komponimet analizohen produkt të kontribuojë në lehtësimin e depresionit, si janë ilaqet kundër depresionit natyrore.

Plus, në qoftë se depresioni është mjaft e fortë është e rekomandueshme që të i kushtoj vëmendje të banane. Gjithashtu, ju mund të filloni për të pirë çaj me gjethe nenexhik.

Për më tepër, si ju tashmë e mendoi nga lart - kjo është një produkt i mirë për ripopullimin si vitamina dhe elemente të tjera që mbështesin sistemin tonë imunitar në një nivel të mjaftueshëm.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të ngrënë vajzat dhe gratë të cilët shikojnë si lëkurën tuaj. Komponimet yndyrna natyrore, të cilat ne konsiderohet pak më e lartë - në mënyrë të përkryer të rivendosur lëkurë të shëndetshme dhe thonjtë dhe flokët.

Tani që ju tashmë e dini se si të dobishme arrë Brazil - ju ndoshta e ka më shumë guxim për të blerë dhe të provoni atë.

Edhe në qoftë se ajo nuk do të bëhet një pjesë e përhershme e dietën tuaj - nga koha në kohë ju mund të përkëdhel veten me ushqim të mjaftueshëm kalori dhe i dhembshur.

Nga blog unë dua të ju uroj një shëndet të veçantë dhe prosperitet.