Sa shpejt fituar peshë dhe nuk humbasin sistemin e tretjes


Në bazë të njohurive që ne kemi mësuar për të kuptuar se si për të ruajtur forma e tyre është normale, ne tani mjaft e lehtë për të përcaktuar se si për të fituar peshë të shpejtë.

Në të vërtetë, metodë redukton për të bërë gjithçka që është në kundërshtim me humbje peshe dhe tretje të shpejtë.

Për shembull, për herë të parë, dhe kërkoni atë që ju mund të bëni - është vetëm të eliminuar nga dieta juaj të gjitha llojet e erëza, nëse keni përdorur ato para. Çfarë i jep erëz?

Ata, edhe nëse ata janë shtuar herë pas here të ushqimit - të kontribuojnë në tretje e saj të shpejtë dhe, si të thuash, djegie.

Dhe që ne nuk kemi nevojë për atë - pastaj të përjashtojë të gjitha erëza.

Vazhdoi ...

Sa shpejt fituar peshë të lehtë


Për ta bërë këtë, ju nuk doni të nopem. Nga rruga, nëse ndonjëherë ha tepër - një dëm shumë tretje tuaj. Hapi tjetër është e thjeshtë - hani atë për një kohë.

Mos harroni kur kemi biseduar për të ushqyerit, unë ju dha një rekomandim jo për të ngrënë shumë në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe shumës kryesore të ushqimit të jetë vetëm një darkë. Tani, për problemin tonë të veçantë, ne do të përmirësuar atë më shumë në përgjithësi.

Tani, në trupin tuaj filluan të rregullojnë rezervat - Ju, megjithatë, duhet të përqëndrohet më shumë në mëngjes të rëndë dhe darkë.

Bollshme, kështu që hani shumë. Kjo është shumë e thjeshtë.

Kështu, trupi ynë sapo ju të zgjoheni, duhet të kthehet në funksionimin normal për disa kohë, e cila varet nga individi. Dhe, sa më shpesh të dobësuar tretjes mëngjes dhe ende nuk funksionojnë plotësisht - se në këtë kohë dhe kanë nevojë për një shumë të ushqimit.

Mëngjes plentiful me përfshirjen e shumë shumë karbohidratet dhe yndyrna të çojë në se shumë shpejt ju do të fillojë të njoftimit të fituar peshë. E njëjta gjë vlen edhe për darka të rënda. Po, të gjitha nutritionists rekomandojmë hahet kufirin tonë të mbrëmjes dhe, nëse është e mundur, nuk e bëjnë.

Ne praktikë një "veprim kalorës" sepse ajo ishte darka duhet të përfshijë edhe një sasi të madhe të ushqimit.

Përveç nëse start praktikuar - trupi fillon të ruajtur depozitat shtesë që e bëjnë shifër juaj më i rëndësishëm.

Por ka një tjetër metodë. Vënë re që ne mund të hani më shumë ushqim në qoftë se ne nuk flasim kështu nënshkruajë dhe të njohur. Prandaj, jo vetëm që mëngjesin tradicional juaj, drekë dhe në mbrëmje vakt duhet të jetë e bollshme - rekomanduara dhe snacks në mes.

Pra, në qoftë se, për shembull, midis mëngjes dhe drekë, hani një pjesë të mirë të ëmbël, dhe ju bëni atë shpesh e mjaftueshme - ajo na ndihmon të fituar peshë.

Për më tepër, në qoftë se midis mëngjes dhe drekë do të jetë një lloj i ëmbël, dhe në mes drekë dhe darkë tjetër - ajo vetëm do të përkeqësojnë efekt.

Kështu, këtu ju rekomandimet specifike.

Për ta bëjë sistemin tuaj të tretjes nuk e ngre revoltën filloi, për shkak të faktit se ajo papritmas kishte ardhur shumë gjëra, interesant - unë nuk e rekomandojmë duke bërë theksin në buns dhe miell. Po, ata duhet të përfshihen në dietë, por vetëm në pasdite.

Fokusi duhet të vendoset në karbohidratet që gjenden në ushqime të ëmbël të tilla si çokollatë, krem, etj Nëse ju të rritur sasinë e ushqimit vazhdimisht - kjo duhet të ndikojë në rritjen e paund dëshirueshme në një kohë të shkurtër.

Po, ajo ishte rekomandimet kryesore: si për të fituar peshë të shpejtë, por tani le të flasim më në detaje se si shërohen njerëzit.