Si sot, duke përdorur teknikat e lashtë e përdorur pronat medicinale e kulpër


Të ketë në të njëjtën kohë, ata thonë, "jashtë shkëmb" sepse, fjalë për fjalë, në artikullin tonë të mëparshme ju kemi biseduar rreth vetive të kulpër.

Rastësisht, i cili për herë të parë vizitoi burimeve do të thonë se para se ky artikull doli - ajo ishte tashmë shkruar një seri e sende të tjera të cilat ne tërësisht të shpërbëra mirat e këtij kokrra të kuqe.

Pra, nëse ju nuk e keni lexuar atë, unë rekomandoj që ju të filloni me këtë këtu. Dhe ne vazhdojmë të flasim për përdorimin e leh, rrënjët dhe pjesë të tjera të trëndafilit, pasi ato nuk janë më pak të dobishme se shumica e manave.

Cilat janë pronë e kulpër

Po, shumica e zierje leh thata bërë për të ndihmuar njerëzit në trajtimin dhe parandalimin e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve.


Për shembull, në qoftë se ju merrni 2 lugë të plota të leh thata dhe ata do të përmbytjeve 500 gram ujë të valë - ju mund të merrni një supë të mirë.

Për ta bërë këtë, thjesht filloni të valë leh në ngrohje të ulët për 15 - 20 minuta. Pastaj, supë që rezulton mund, opsionale, të jetë i sigurt për të filtruar dhe i ftohtë në temperaturën e dhomës.

Ose në një temperaturë të shpëlaj gojën ishte komode. Për të qenë efektiv, trajtimi është i nevojshëm për gargarë domosdoshmërisht pas vakt kryesor, dhe 1 - 2 herë në mes. Get dikur 4 - 5 ditë.

Për shembull, ju mund ta bëjë këtë dhe në kohën e gjumit.

Disa njerëz vuajnë nga fakti se ata kanë këmbët e tepruar djersitje, si rezultat ata ndjehen disa parehati. Në mënyrë për të eliminuar këtë dukuri të pakëndshme - ju mund të aplikoni një ilaç popullore.

Për ta bërë këtë, ju duhet të, përsëri, 2 lugë të plota të leh e kulpër, dhe derdh atyre një gotë me 250 gram ujë të nxehtë. Në një tigan të vogël kuzhinier për rreth 15 minuta, dhe pastaj, supë që rezulton, derdh në të përgatitur një dush për këmbët.

Është e rekomanduar për rezultate të mira, të bëjë dush e mëposhtme mbrëmje. Në - Së pari, në qoftë se ju të filloni të bëni dush në një bazë të rregullt - ajo gradualisht të eliminuar djersitje. Dhe - Së dyti, paralelisht, ajo do të të japë disa efekt qetësues.

Mos harroni se si kam shkruar artikull në lidhje me vetitë shëruese të kulpër se trajtimi është shumë e mirë kyçin e këmbës të përshtatshme të manave. Pra ... Nëse ju keni ndonjë problem me zorrët, veçanërisht për problemet e ndër-shtet e saj - ju mund të bëni një procedurë shumë e thjeshtë.

Ju duhet të marrë 2,5 lugë të plota të farave dhe pour 300 gram ujë të nxehtë. Pastaj, ju duhet të filloni ta valoj në banjë me ujë për 12-15 minuta. Pas kësaj, ju keni nevojë për të filtruar të gjithë dhe të marrë 50-70 gram në orë për të pritur vakt kryesor.

Po, ky mjet do të jetë shumë e mirë gatuaj zorrët e tua me të ardhurat e ardhshme të ushqimit të ri.

Por kjo nuk është e gjitha. Mënyra më e lehtë që ju mund të bëni pa gatim konstante të gjitha llojet e concoctions - është që të përgatiten për kulpër jam dimrit.

Në - Së pari, është jashtëzakonisht gjëra të shijshme, dhe - së dyti, madje edhe në një bllokim janë ende komponimet dobishme që përmirësojnë pamjen e përgjithshme e shëndetit tuaj. Oh, dhe u burgos përsëri ju dhe stresit kujtoj.

Pronat e mëdha të kulpër shfaqet vetëm kur ju hani ose të aplikojnë atë në të freskëta, të papërpunuar, formën. Më mirë akoma, është se si të angazhohen në manaferrat korrje, leh ende pjesë të tjera të pemës veten.