Si për të përgatitur dhe të përdorin Ghee recetë Ayurveda


Siç rezulton, Recetë Ghee Ayurveda - A është agjenti më i fuqishëm ngrohja.

Ajo warms brenda dhe punon në trupin delikate e mendjes, plus rrit fuqinë e të gjithë sistemit të tretjes.

Plus - normalizes tretje dhe pastron trupin natyrisht.

Dispepsi, në thelb, nuk është - fakti që ne - nuk e hani atë, dhe varet tërësisht nga emocionet tona.

Nëse do të merrni zemëruar, lakmitar, frika dhe emocione të tjera negative të zbulojë - sistemi ynë ndihmon tretjen e ushqimit duhet të jetë narushena.I, në mënyrë që të krijojnë harmoni Ayurveda rekomandon duke përdorur ghee.

Tani të analizuar se si të përgatisin dhe të përdorni recetë ghee Ayurveda.

Për të përgatitur nevojshme për të marrë një copë gjalpë natyrore, dhe e vënë atë në një ngrohje të ngrohtë të ulët, nxitje të butë së bashku.

Dhe kur të lëngshme bëhet ngjyrë qelibar - kjo do të thotë se produkti është gati. Tjetra, ju duhet të rrobave, mundësisht garzë palosur 4 - 5 herë, dhe tendosje në mënyrë që të gjitha xhami maksimal në një enë të veçantë.

Ghee recetë Ayurveda mund të përdoret si bazë e të gjitha barnave në shtëpi. Për shembull, nuk është një metodë e trajtimit, kur nafta është e rekomanduar që ju të përgatisë metodën e mësipërme, dhe pastaj shpifjeve para se të shkojnë në shtrat në këmbë dhe dore në sasi të vogla.


Si rezultat, trupi ndalon sistemin imunitar, përmirëson qarkullimin, dhe mund të sigurojë trajtim për njerëzit çdo ditë, pavarësisht nga mosha. Megjithatë, për fillimin e praktikës - kjo metodë duhet të eksploruar më thellë.

Gjithashtu, trajtimi kryhet duke përdorur një përzierje të krem ​​me bimëve të ndryshme. Duke përdorur shkon brenda dhe jashtë vendit. Për të bërë ju një kuptim më të mirë të fuqisë së bimëve - mund të shikoni artikullin: "herbs Ayurveda."

Me këtë trajtim mund të trajtuar inflamacion, abuzimin e enëve të gjakut të pastër dhe sëmundje të tjera serioze.

Ayurveda përshkruan mirësinë në ushqim në mënyrë që të gjithë gatim është e rekomanduar për krem, mundësisht të freskëta.

Nëse gatim në yndyrna vegjetale - kjo shkakton shkatërrimin e mëlçisë.

Përparësia e gatimit në gjalpë është se ajo është shumë rezistent ndaj rritjes së temperaturës, dhe nuk tretem gjatë tiganisje në komponente të dëmshme. Pra, edhe ushqimet skuqur nuk do të bartë dëme nëse përdoret për tiganisje gjalpë. Kjo është, për herë të dytë, është e vaj e mbetur nuk është e mirë.

Në përfundim, unë dua të theksohet se recetë ghee Ayurveda përshtatet të përkryer për të gjithë njerëzit në trajtimin e shumë sëmundjeve, si dhe për përdorim në dietën e përditshme. dhe para se perdes - shiko video të qeshur për mënyrën se si për të drejtuar: