Si të përdorni xhenxhefil në një ushqim dhe si për të shmangur gabimet


Në tre artikuj të mëparshëm kemi përmendur tashmë disa rrënjë xhenxhefil, megjithatë, është më serioze është ajo për të ndaluar.

Nëse ju nuk e keni lexuar atë me pak fjalë do të thosha se ajo është përdorur në një gamë shumë të madhe të të dy gatimit dhe mjekësisë në përgjithësi.

Është e këshillueshme për të përmendur faktin se i tërë mjekësi lindore referohet asaj si një mjet për numër 1 në disa sëmundjeve.

Dhe, si artikull i madh tonë të vogël do të ndahet në pjesë, le të shkojë së pari.

Si të përdorni xhenxhefil në gatim dhe të ushqyerit

Sot është përdorur shpesh në formën e pluhur korrur më herët.


Unë nuk mendoj se ju duhet të shpjegojë se ruajtja e bimëve të thata dhe grinded është shumë më e lartë sesa ruajtjen freskëta.

Pra, shumë në mënyrë që nuk do të shqetësohen për të - vetëm të blej një shumë të amvise bluaj në një rrënjë pluhur dhe të përdorin në tuaj. Megjithatë, efekti më i mirë do të vijë, natyrisht, nga xhenxhefil të freskët. Por as kjo madje rëndësi.

Dhe në fund është se ky pluhur mund të filloni të përdorni kuzhinë si një nuancë të plotë. Kjo erëz mund të shtohet lehtësisht të supave, supë, supë dhe supave të tjera.

Vetëm në qoftë se ju nuk keni përdorur rrënjët në enët shije - të rekomandojë për të përdorur trajtuar së pari me kujdes.

Nuk ka nevojë për të plotësuar të gjitha enët gëzimet dhe salads të plotësuar të tilla apo të shtoni perime kudo.

Ajo duhet të fillojë duke shtuar rrënjë të thata nga një çikë, gjithmonë shikuar reagimin e dy tuaj dhe mjedisin tuaj. Mos harroni se si kam shkruar që në vetvete është një rivitalizimi i fortë xhenxhefil i stomakut dhe rrit sekretimin e stomakut lëng.

Nëse nuk e keni lexuar artikullin - unë rekomandoj që ju ta lexoni atë këtu. Pra, të jenë të kujdesshëm dhe gjithmonë të jenë të kujdesshëm të mos e teproj. E pra, po, në qoftë se ju keni vendosur tashmë që enët që ju pëlqen më së miri këtë pluhur - mund të praktikoni gradualisht zbatimin e tij dhe pije.

Nga rruga, ju mund ta përdorni atë jo vetëm si një shtesë të supave dhe salads. Ajo mund të përdoret gjithashtu si një erëz të vlefshme në enët kryesore (drithëra, pasta, patate, etj). Për më tepër, disa të shtuar në ruajtjen.

Për shembull, ka receta të veçanta kur njerëzit bëjnë pjepër pickling ose perime. Disa shtuar në salcat e ndryshme të gatuar në shtëpi,.

Për shembull, unë gjithashtu shkroi pak më parë, ju mund të krijoj çaj me të një të plotë apo edhe të bëjë TEAS, të cilat përveç shije do të bartin dhe parandaluese në natyrë. Gjithashtu, në qoftë se ju kërkoni të mirë - ju mund të gjeni receta për korrjes fruta zier me përmasa të sakta dhe të shtypni rrënjë të thata dhe përbërës të tjerë.

Dhe miqtë tanë kinezët bëjnë përdorimin bllokim të plotë si komponentin kryesor të rrënjë të freskëta xhenxhefil. Pyes veten se çfarë shije e tij? Nëse dikush provuar atë - gjithmonë vidpyshitsya.

E pra, në qoftë se ju pritet që në këtë artikull ne do të shqyrtojmë disa xhenxhefil si një ilaç - mos u bëni merak. Çdo gjë u numëruar dhe shkruar një artikull të veçantë mbi këtë temë, të cilat ju mund të lexoni këtu. Sinqerisht, blogerët Maxim Zorko.