Si të përdorin pronat e dobishme e yarrow


Disa njerëz mendojnë se pronat e dobishme e yarrow ishin të hapura kohët e fundit nga mjekësia moderne.

Po, sigurisht, mjekësia moderne ka sjellë shumë e shtojcave në trajtimin e kësaj bime.

Por nuk është e para njëqind vjet kjo bimë është përdorur jo vetëm në mjekësinë tradicionale dhe njohuritë për ndikimin e kësaj bime përmban Ayurveda.

Megjithatë, nëse një fabrikë për të përdorur si një ilaç të veçantë - ajo mund të japë edhe një efekt të fortë, të tilla si me të tjerët në një koleksion.

Pronat e dobishme e yarrow në trajtimin e sëmundjeve të zakonshme

Unë mendoj se në qoftë se ne flasim për pronat e dobishme e yarrow - mos merrni mbërthyer shumë vëmendje për të aplikuar atë në një numër të sëmundjeve të ndryshme, kështu që sa më mirë të flasim për atë që - problemet specifike të njeriut.


Ajo është vetëm e nevojshme të thuhet se metoda e shërimit të të drejtave nga kjo fabrikë, ka mënyra të ndryshme. Po, njerëzit bëjnë atë me infuzion të alkoolit, i hedh ujë të vluar, të bëjë teas dhe përdoret në formë të thatë.

Pra, mos harroni se çdo ekstraktet alkoolike pa marrë parasysh atë - kjo është trajtim më të keq. Me këtë metodë dhe sëmundje me të cilën ju të luftuar, ndoshta, do të jetë - por ajo do të jetë shpagim për përkeqësimin e mendjes.

Por në qoftë se ju bëni decoctions dhe infusions - kjo është të çojë në rezultate më të mira, por ka edhe disavantazhet e saj. A janë këto disavantazhe lidhen me faktin se ne mund të shërojë një, lënduar më shumë.

Dhe, metoda më e mirë që përdor specialistë Ayurveda - është aplikimi i bimëve të ndryshme dhe bimët në pjesë të ndryshme të trupit në një formë të thatë.

Vetëm të bërë dressings. Kjo e bën atë një rezultat shumë të fuqishme që, çdo gjë është ende e lehtë për të kontrolluar.

Çfarë është përshkruar këtë, ju mund të kërkoni?

Shkarko fund është se para se të përdorni ndonjë në veten time - që do të thotë - duhet të i kushtoj vëmendje sa më shumë për studimin dhe analizën. Prandaj, do të përpiqen për të zgjedhur për veten e tyre teknikat e drejtë. Tani për specifikat.

Pronat e dobishme e yarrow në trajtim të ureaplasmosis

Tani le të probizhymosya shkurtimisht për sëmundje të mëdha dhe sëmundjeve që janë të shërueshme me këtë fabrikë.

Dhe, më shumë të analizuar se si ne në shtëpi mund të përdorni atë.

Po, ka një sëmundje në të dy burrave dhe grave - ureaplasmosis. Kjo është një sëmundje virale që mund të trajtohen me ndikim të forcave të viruseve të bimëve të ndryshme. Kujtojnë se çdo barishte ka fushën e vet të energjisë (naturën tuaj), dhe përmes të cilit ndikimi është të hollë fushë e viruseve dhe njerëzve në veçanti.

Po, atje janë testuar tashmë praktikë kur mbledhjen e bimëve në shumën prej 2 lugë, të përziera në mënyrë të barabartë dhe të derdhur ujë të valë. Është e nevojshme të: yarrow, rrënjë Burnet, shtoni numrin, trumzë dhe rozmarinë e egër, dhe përdorimin levzei rrënjë dhe veshkat për t'u shqye me jo shumë thupër e vjetër.

Ajo është derdhur në mënyrë të barabartë, dhe pastaj terren në peshë uniforme thatë. Pasi këtë koleksion ju do të mbush me ujë të valë - ajo duhet të insistojë gjatë ditës dhe pastaj të pini këtë infuzion disa herë në ditë rreth 50 gram.

Pronat e dobishme e yarrow në trajtimin e osteoarthritis dhe me dizenteri

Le të mos e vështirë të përshkruaj origjinën shkakësore e osteoarthritis, pasi ajo ka një temë paksa të ndryshme. Tani më shumë të flasim për metodën. Për trajtim ju mund të përdorni çdo lloj të bimëve. Ju mund të bëjë supë me lëng mishi, për të njëjtën metodë si përshkruhet më sipër.

Për ta bërë këtë, të marrë 50 gram bimëve të thata në ujë të valë dhe mbush për shembull në një termos, brenda natës.

Një pre më tej në orë - një gjysmë përpara se të hahet - të marrë 1 lugë gjelle.

Në trajtimin e dizenteri mund të përdorni lëngun e mishit në vijim. Të para korrur në formë të thatë: dru, rrënjët dhe Bergenia alpinistit gjarpër, shtoi gjithashtu kone verr dhe leh e pemëve të tilla si Aspen dhe lisi.

Dhe kjo është e dëshirueshme për të shtuar fruta Sophora. Të gjitha të përziera në pjesë të barabarta dhe të njëjtën mënyrë si në rastet e mëparshme - Llokoçis deri sa peshë të qetë të thatë. Dhe pastaj, për rreth dy muaj, rregullisht pi 50-70 gram përpara se të hahet. E bëjnë këtë për 30-40 minuta.

Sigurisht, ka praktika të tjera shërimin e barit dhe sëmundjeve të tjera.

Ky artikull përshkruar vetitë e dobishme e yarrow në formën e decoctions dhe infuzione. Edhe pse, ka edhe metoda më të fuqishme të Ayurveda, e cila është provuar gjithashtu.