Si të përdorni xhenxhefil për humbje peshe


Kam vënë re se tema e "hollim Ginger" ishte e rëndësishme jo shumë kohë më parë.

Fjalë për fjalë, disa vjet më parë shumë pak njerëz e përdorur këtë fabrikë, si një mënyrë për të ndihmuar të humbur peshë.

Megjithatë, fakti interesant është se sapo fillon koha e pranverës - të gjitha menjëherë të fillojnë të nxitojnë për të metodave të ndryshme.

Dhe shpesh bëjnë këtë vetëm në mënyrë për të hequr dhjamin e tepërt dhe me një figurë të mirë, të ligët të marrë jashtë në plazh dhe në det.

Por si për të kuptuar se më mirë dhe më saktë? Në fakt, kjo është të flasim.

Si të përdorni xhenxhefil për humbje peshe?

Në - i pari në komunikimin tonë të fundit ne kemi ngritur në mënyrë të tërthortë çështjen.


Ne kemi gjetur se si ju mund të saktë duke përdorur këtë produkt për të kontrolluar tretjen e tyre. Për më shumë informacion unë rekomandoj leximin këtu.

E pra, për ata që janë tepër dembel për të "kliko" Lidhje do të thonë se kjo bimë është shumë e mirë dhe për një kohë të shkurtër aktivizon tretjen. Prandaj, edhe në qoftë se keni ngrënë shumë në kalorive dhe shumës që definitivisht nuk do të kontribuojë në humbje peshe tuaj, ju mund të hani rreth 50 gram xhenxhefil pa - aditivëve.

Dhe më konkretisht, ajo duhet të jetë një lloj i një sistemi. Unë duhet të theksohet që në vetvete është një bimë mund të mos 100% të ju ndihmojë të hequr qafe të sedimenteve që akumuluar gjatë muajve dhe ndoshta edhe vite.

Prandaj, para se ne të konsiderojmë metodat specifike, të marrë këtë çështje më seriozisht. Pastaj, procesi dhe kalimi i sistemit mund të shtrirë në një muaj. Gjëja e parë që ju mund të bëni - është për të përgatitur enët duke përdorur këtë fryt.

Për shembull, siç e kemi përshkruar më parë, në qoftë se një 5-7 minuta para secilës gërryerje ushqimit kryesor në një pjesë të vogël të xhenxhefil - ajo do të jetë e vështirë për të bërë atë tretjen e ushqimit ju jeni gati për të ngrënë.

Si rezultat i kësaj, në qoftë se ju hani edhe pak - pak më shumë se ata duhet të - të gjithë ushqim aq lehtë dhe shpejt absorbohet, ju mendoni se veten.

Nëse rregullisht të fillojnë të bëjnë këtë procedurë - pasi të hahet, pas gjysmë ore ju do të ndjeni disa lehtësi si në stomak dhe tretje në sistem.

Por gjithmonë mos harroni se në qoftë se ju hëngrën të njëjtën ushqim si më parë, dhe e bëri këtë në mënyrë intensive - nuk shpresojnë për rezultate të mira. Për efekt të ishte me të vërtetë e dukshme - në përgjithësi duhet të ndjekin dhe të gjithë dietë e tij.

Dhe, seriozisht ju ndihmojë xhenxhefil çaj. Ndërsa mos harroni të them se ndihma në tretje dhe aktivizimin e shpejtë të metabolizmit dhe ju dhe kopër ndihmojë. Pra, kur bën një sallatë ose enët tjera - të përpiqen për të bërë kështu që në pjatë tuaj është gjithmonë i pranishëm si xhenxhefil të freskët dhe kopër të freskëta.

E megjithatë unë them se ju nuk duhet të kap shumë fanatizmin, si ka disa contraindications. Të contraindications specifike ju rekomandojmë të lexoni këtu. E pra, për të bërë një çaj - duhet të marrë 2 teaspoons e rrënjëve të thata ose gjethe ose rrjedh prej kësaj bime, dhe të mbushur me ujë të valë në shumën prej 250 gram.

Në çdo rast, shpërndaj është e tillë që në 250 gram ujë ju të shtoni 1,5-2 teaspoons pluhur të thatë. Dhe në qoftë se ju pini këtë çaj të paktën 1 herë në ditë në mes të ngrënies - kjo ju ndihmon të shpëtoj të kursimeve shtesë.

Për shembull, ju mund të në mes drekë dhe darkë, në rreth 16 - 17, pini një filxhan këtë çaj.

Kjo duhet të bëhet brenda 3 - 4 javëve. Të ngrohtë (jo të nxehtë) çaj mund të shtoni pak mjaltë. Por në përgjithësi, në blog, ne e konsiderojmë jo vetëm xhenxhefil për humbje peshe, por edhe të bimëve të tjera, bimë, perime që të ndihmojë me këtë.