Si fillestar duhet të zgjidhni produktet e vegetarianism


Nëse ju jeni tashmë një vegjetarian - atëherë ju ndoshta dëgjuar edhe nga miqtë e tij që do të ushqim vegjetarian , nga e cila nuk pranon vegjetarian - vetëm jetike për njeriun.

Kjo është një pjatë të lidhur me mish dhe peshk enët dhe vezë në formë të pastër ose të shtohet si një komponent i enët e tjera.

Nëse jeni ende duke studiuar dietë dhe të hahet modele të VEGJETARIANËT - ata tani fillojnë të përgatiten mentalisht për atë shumë pak njerëz e kuptojnë se çfarë është përfitimi i vegetarianism.

Dhe për të ju tregojnë se si ndodh ushqimesh vegjetarian duhet të zgjidhen për të kompozoj dhe dietën tuaj - dhe do të përshkruhet.

Kjo duhet të jetë vetëm që ju të keni në dietën tuaj desktop të plotë që pronat dhe ushqyesve do të jetë dietë shumë më të mira ngrënësit e mishit.

Le të fillojmë me ndoshta pyetjen kryesore: "Si është e mundur për të zëvendësuar plotësisht mish?" Është e thjeshtë. Së pari, një pjesë e rëndësishme e dietën tuaj duhet të jetë qumësht.

Ajo duhet të jetë si qumësht në një formë të veçantë dhe djathë, gjalpë, kos natyral dhe salcë kosi, në shtëpi natyrore. Nëse është e mundur, të gjithë qumësht duhet të sillen nga fshati, ose të marrë në njerëz të cilët janë të angazhuar.

Këtu gjëja më e rëndësishme për të kuptuar është se në qoftë se duhet të marrin qumësht dhe në kohën e duhur - ju të merrni rezultate shumë të mira.


Si dëshmi e kësaj, ju mund të lexoni artikullin "qumësht Ayurveda" dhe neni "dëm dhe përfitimet e qumështit".

Gjithashtu, unë dua të them se praktikues produktet vegetarianism të të gjitha llojeve duhet të hani sa më shumë të jetë i freskët. Nëse doni një shëndet - të përgatisë veten sa më shumë që ju mund të hani në një ulur.

Nëse doli se shumë gatuar - pjesa tjetër japë manar ose hedhin. Kjo është për shkak të faktit se ushqimi është i freskët - aq më mirë do të jetë asimiluar nga trupi.

Për të ende të marrë komponentin e proteinave e dietë - filluan të ofrojnë vegjetarian fasule klasën ushqim. Kjo mund të jetë një pure, thjerrëzat dhe chickpeas.

Ata mund të ushqehen dhe të hani, sepse ata janë shumë të mbushur me fuqi dhe energji në trup.

Well, natyrisht, proteina. Gjithashtu, fara me kujdes dhe të thata, kikirikë të thata, arra të thata. Kur ata fillojnë të është sistematikisht - atje ju do të gjeni kaq shumë lëndë ushqyese që është mish i vetëm heshtje fshehur në qoshe.

Dhe ne vetëm u tërhoq një pjesë të veçantë e dietë që ju mund të zëvendësojë plotësisht diçka që është aq guxim luftuar ngrënësit e mishit. Unë do të thotë amino acidet tjera thelbësore, dhe tregime të tjera.

Well, natyrisht, ata që e kaloi në ushqime vegjetariane fillojnë të hanë më e vlefshme në aspektin e vitaminave dhe të shërbimeve.

Këto janë perime, fruta dhe manaferrat, të cilat unë nuk e them sepse njerëzit kaloi në një ushqime të plota vegjetarian konsumuara në diversitet shumë më të madhe se sa të mishit-ngrënësit. Është interesante të dini se një dietë të ju? Ndjehen të lirë për të shkruar në komentet më poshtë.