Si për të marrë pronat e dobishme e lë boronicë në çaj ose supë


Më kujtohet kur askush nuk e dinte në lidhje me pronat e dobishme e lë boronicë, unë i dha çaj e saj të bëra nga një të ftohtë.

Natyrisht, ka pasur edhe herbs dhe bimët e tjera, kështu që shije të veçantë.

Vetëm atëherë e kuptova se kjo përzierje është përdorur jo vetëm për shije.

Ajo gjithashtu ka kontribuar në parandalimin e ftohjet dhe gjithashtu normalizuar gjakut sheqerit në gjak. Prandaj, unë dua të hedh dritë mbi diçka që nuk është gjithmonë e nevojshme për të blerë në dyqan paketim me TEAS ndryshme, si ajo mund gjithashtu të përgatisë veten. Dhe, boronica, si të gjithë mjedër bimore, këtu nuk është pozita e kaluar.

Dhe për të siguruar që ju të kuptoni se ky çaj është jo vetëm e shijshme, por edhe i dobishëm - ne kushtojnë seksionin tjetër. Për të filluar me të, një rezultat të mirë dhe ju mund të merrni një kuptim jo vetëm të çajit.

Pronat e dobishme e lë boronicë në TEAS dhe TEAS bimor


Për të pirë e keni përgatitur forcën që mund të vërtetë të bëjë një efekt i dobishëm për njerëzit - ajo është e nevojshme për të bërë një korrje të saktë dhe tharje.

gjërat janë shumë të mira për të korrat e dimrit edhe pemë si concoctions e tij janë të efektshme kundër shumë proceseve inflamatore. Mundësisht, nëse ju nuk shkoni në pyll dhe naschipat këtë fabrikë për tharje të mëtejshme.

Në rastin ekstrem, kjo punë mund të besohet apo gjyshja juaj apo një tjetër i afërm. Ajo duhet të jetë 100% i sigurt që ju të gatuar çaj ishte me të vërtetë i asaj që ju mendoni vetëm.

nasushyty kulture korrur Ju mund thjesht të hapur e ajrit apo në attics. Dhe pastaj, bimë të thata rozfasuvaty në qese leckë dhe dyqan në një vend të thatë. Të gjitha këto procedura janë të nevojshme vetëm për të mbajtur të gjitha cilësitë më të dobishme.

Dhe në qoftë se ju shikoni në historinë tonë të kaluar - se disa gjëra - ne mund të themi në bazë të përvojës së paraardhësve tanë. Për shembull, ne e kemi këtë supë si decoctions e nenexhik dhe çikore, provoi jo vetëm për të parandaluar dhe trajtuar organet e brendshme, por edhe për trajtimin e kavitetit oral dhe për të eleminuar dhimbjet.

Nëse një person është fyt i sëmurë - ai ishte dhënë një përzierje pije gojë gatuar, i cili përfshinte pjesa më e madhe e saj është zënë lë boronicë. Plus, luftuan me dhimbjen e jo vetëm fyt, dhe me një dhimbje dhëmbi.

Përveç kësaj, në qoftë se një person do të plagëve të gojës ose të lëkurës inatosur - kjo ishte një nga mjetet juridike më të natyrshme. Nga rruga, erëz rigon gjithashtu mund të përdoret për këto qëllime. Një pasojë e gjethet e thara janë ruajtur në elementët gjurmë dhe komponimet - është e natyrshme forcimin e sistemit imunitar të një personi i cili zavaryuvav ato.

Gjithashtu ju lutem vini re se këto teas goxha të mira të normalizuar Gastro - traktin e zorrëve dhe të ndihmojë me çrregullime të saj.

Madje arriti të marrë të informacionit historik kontinentin verior të Amerikës, ku popullata lokale është përdorur gjerësisht dhe kultivuar këtë fabrikë.

Për shembull, ata gjetën se nëse e lë të bëjë teas - kjo kontribuon në normalizimin e sistemit nxjerrës, veçanërisht fshikëzës dhe kanalet.

I njëjti rezultat është gjithashtu e Kastrati thata. Gjithashtu, një "vendas" ofron efekt pozitiv në gjëndrën e prostatës, por edhe ndihmon për të normalizuar funksionin e veshkave.

Pronat e dobishme e lë boronicë në parandalimin e sëmundjes

Ajo duhet të them menjëherë se bimët në dukje të zakonshëm, të cilat bosht në pyjet tona, duke eksploruar shkencëtarët serioze nga vendet e zhvilluara të tilla si Japonia.

Kështu, në pjesën jugore të Japonisë, University Research Fellow H. Kataoka ka për dekada qenë duke studiuar dhe analizuar të gjitha llojet e bimëve dhe bimët. Studimi boronicë, ai hapi komponimet kimike që janë gjetur në gjethe, e cila ngadalëson zhvillimin e virusit të hepatitit B.

Ai argumenton se në qoftë se njerëzit do të përdorni këtë fabrikë si një ushqim, të tilla si duke e bërë lëngjet e mishit ose duke shtuar TEAS bimor, duke përdorur të njëjtën kardamom - kjo është parandalimi i natyrshëm i hepatitit C.

Si rezultat i kësaj, në qoftë se ju jeni tepër dembel për të marrë nga qyteti dhe nasmykaty paktën nja dy kilogramë material të freskët gjelbër - atëherë mbrëmje të dimrit mund të përballojë për të ndjehen të pronave të dobishme të lë boronicë.

Ajo mund, sigurisht, të ndjehen dhe nuk vijnë jashtë, por për të rritur imunitetin aq të sigurt.