Si për të bërë më të mirë të përdorimit të selino për humbje peshe


Sot, tifozët e blog, ne do të flasim rreth asaj se si ju mund të përdorni vetëm selino për të humbur peshë pa ndryshime bruto në dietën tuaj.

Në këtë rast, ju doni të ju lutem faktin që në vetvete e bën këtë fabrikë dhe efekte të tjera pozitive në trupin tuaj që do të ndikojë drejtpërdrejt ose tërthorazi qëllimin tonë përfundimtar.

Dhe kjo nuk ka rëndësi në qoftë se ju dëshironi të hiqni kilogram - të dytë, apo duan të "kap" më në tërësi - është recetë. Dhe pastaj, të gjitha në duart tuaja.

Si në mënyrë specifike mund të përdoret selino për humbje peshe

Në - Së pari, ju them një fakt shumë interesant që shumë nuk e konsiderojnë.


Mos harroni në artikullin e fundit, ne diskutuam ku pronat e dobishme e selino, përmenda se kjo është një ushqim shumë të ulët kalori. Pra ...

Ju mendoni se ju nuk keni nevojë të them se dikur në sistemin tonë të tretjes apo produkt që vjen - trupi fillon për të humbur energji në përpunimin e vet.

Dhe kjo rezulton se nga fuqia e perimeve nuk erdhi aq shumë trupin se kostoja e përpunimit të saj dhe mastering.

Kjo është, në mënyrë për të thënë - humbje peshe natyrore pa përpjekje. Në këtë rast, ju duhet të marrë në konsideratë faktin që ju nuk do të hedhin një ëmbëlsirat paralele, pasta dhe më shumë.

E pra, në mënyrë që me të vërtetë të hequr qafe paund shtesë, siç rekomandohet nga shumë ekspertë - nutritionists - kjo perime domosdoshmërisht duhet të jetë çdo ditë në dietë. Kjo është një metodë e thjeshtë dhe efektive të aplikimit.

Po, çdo ditë është e këshillueshme për të pirë lëng frutash. Sigurisht, pije atë në formën e tij të pastër nuk është e të gjithë mund të, por kur përzihet me të tjerët - kjo është pikërisht. Megjithatë, në qoftë se i bie të njëjtat ushqime të ulët kalori - kjo është padyshim pozitiv.

Pse rekomandoj përditshme përdorin atë lëngje të freskëta? Fakti se lëng, veçanërisht në qoftë se ajo është për të pirë në mëngjes në një stomak bosh - shpejt thith toksina dhe helmet që kanë akumuluar gjatë të kaluar ditën dhe natën në trup.

Kjo, në fund të fundit, definitivisht ndihmon të shpëtoj e yndyrë shtesë. Por, nuk mendoj se në qoftë se një gllënjkë pi një gjysmë litër ose më shumë - rezultati do të vijë edhe më të shpejtë. Nëse ju shkoni në këtë lloj të fanatizmit - rezultati më i mundshëm do të jetë jo ajo që ju pritet.

Prandaj, ajo është e rekomanduar për të pirë 200-250 gram pije në mëngjes, ku 50-60 gram do të jetë pikërisht lëng selino. Ju mund të lënë dhe të marrë me lëng dhe tul. Dhe ju mund të pini në mëngjes, por edhe, për shembull, në pasdite, në mes të ngrënies.

Por mos harroni se lëng i pastër nuk është e rekomanduar për të përdorur më shumë se 100 - 120 gram në ditë.

Për shembull, ju mund të përgatisë veten këtë përzierje. Merrni karrota ulët-kalori, panxhar dhe selino për humbje peshe. Dhe, në përmasa 8 pjesë, 5 pjesë, 3 pjesë - për të bërë lëng.

Paralelisht, ajo është e rekomanduar domosdoshmërisht të bëjë për një sallatë perimesh të freskëta me perime domosdoshmërisht të tjera. Për shembull, ju mund të shtoni mbrapa jo vetëm perime dhe madje edhe fruta, arra, fruta të thata, etj

Për shembull, një sallatë të thjeshtë të përbërë nga një me majat rrepkë, një sasi të vogël të krem ​​kosi, 4 apo 5 para nesh perimeve rrënjë. Nëse ju mund të - ju mund të shtoni herbs për shije. Kjo narezaetsya dhe veshur me salcë kosi shtëpi.

E pra, kështu që tani ju mund të përdorni jo vetëm një selino për humbje peshe, por edhe të shtoni më shumë në dietën tuaj është perime kalori të ulët. Nëse doni të dini më shumë për këtë bimë - ju mund të lexoni artikullin e quajtur selino.