Si të përdorni nenexhik piper mund të përmirësojë shëndetin tuaj


Nëse ne flasim për përdorimin e karamele mente - varg i përdorimit të tij është mjaft e zakonshme.

Për shembull, vaji i kësaj bime është përdorur gjerësisht në mjekësi dhe në shtëpi.

Natyrisht, kemi plotësisht të gjitha aspektet e bojës nuk do, sepse mbi këtë temë mund të shkruaj një libër të mirë, por pikat kryesore të përqëndrohen.

Dhe, e rëndësishmja, le të flasim rreth asaj se si ajo mund të përdoret praktikisht.

Aplikoni pozitën mente të trajtimit Ayurvedic dhe jetës

Nëse thonë për efektin që mbart karamele mente - ajo duhet të jetë përmendur ndikimin në trupin tonë. Pra, në qoftë se ju shtoni një pak i kësaj bime, së bashku me të thata mollë balsam, në çaj - ajo do të pastër dhe dezinfektoj gojën.


Si rezultat - këto teas mund të pihet gjatë ftohjet apo sëmundjeve virale, si kjo bimë është një antiseptik i mirë. Megjithatë, ky efekt është parë që një person mund të merrni inatosur membranë mucous e hundës dhe sytë lot në thelb është e mirë e mjaftueshme për të trajtuar të njëjtën ftohtë.

Hundë zihet fryma, në qoftë se ne shtoni në decoctions trajtimit yarrow të pastrohen mirë. Nëse ne flasim për problemet e grave të lidhura me të qenit mbipeshë - çaj nga kjo fabrikë të përkryer duke luftuar me këtë.

Mjaft mirë-provuar vaj esencial nxjerrë nga kjo fabrikë. Kështu, ajo mund të përdoret në llambat Aromatherapy dhe pajisje të tjera në mënyrë që të krijojë një aromë të këndshme në dhomë.

Oil gjithashtu ka një efekt të përgjithshëm ftohjes.

Dhe në qoftë se ju shkoni në një dhomë në një ditë të nxehtë - një njeri pothuajse menjëherë të fillojnë të ndihen si të qetë dhe të ftohtë që do të vijnë. Paralelisht, vaj është i ngarkuar edhe me subjektet delikate që janë në dhomë.

Prandaj, në qoftë se gjatë vitit, veçanërisht në mot të nxehtë, përdorni erëza dhe vajra esenciale të nenexhik - ju do të gjithmonë ndjehen të ftohtë dhe të pastër shtëpinë tuaj.

Nëse disa fjalë për të thënë për të naftës - ajo mund të përdoret për të trajtuar fushat me probleme të lëkurës. Vetëm të fërkim disa pika në vend shkurtime apo rrahje, ose inflamacion - shërimi do të ndodhë më shpejt se zakonisht.

Paralelisht, ju mund të shtoni të thata ose gjethe të freskëta edhe ushqim. Kjo do të shërbejë si një salcë e pazakontë për salads ose supave. Ju gjithashtu mund të kryejë një eksperiment mbi dhe enët.

Përdorimi i karamele mente në mjekësi

Ata që vuajnë nga probleme të lidhura me okluzion të enëve të gjakut, rrjedhshmëri të dobët të gjakut dhe thrombophlebitis - mund dhe duhet të përdorin këtë fabrikë në dietën tuaj në formën e TEAS.

K dhe e shkruar më herët në artikullin "nenexhik për burrat" - një mjet i madh për të ndihmuar të gjakut më shumë fluide. Për shkak të kësaj, një shumë e clots gjakut është shkatërruar dhe metabolizëm normal në të gjitha pjesët e trupit është restauruar.

Dhe në qoftë se ju doni thjesht për parandalimin ose trajtimin e të pohyanyat në trupin e worms (nematodikeve) - atëherë ju, gjithashtu, nga koha në kohë për të bërë një zierje.

Rastësisht, përdorimi i karamele mente për të trajtuar ftohjet dhe nga fakti se jo vetëm që është një agjent antibacterial, kështu që është e mirë nga fakti që rrit sekretim e lëngjeve nga trupi. Kjo është jo vetëm për shkak të sistemit urinar, dhe përmes gjëndra djerse. Sigurisht, parandalimin e sëmundjes është e rekomanduar për të përdorur gjethet e boronicë dhe boronicë gjethe, duke i bërë ata decoctions.

Në qoftë se ju përdorni kryer shumë larg - ju mund të merrni efektin e kundërt.

Nga - faktin se kjo fabrikë ka një energji shumë të fortë - një person mund të fillojë marramendje, vjellje, ulur tonin e përgjithshëm të trupit dhe problemet e tretjes.

Në çdo rast, përdorimi i karamele mente vetëm do t'ju sjellë përfitime në qoftë se ju nuk e përdorni atë verbërisht kur është e nevojshme dhe nuk është e nevojshme. Për starters, ju mund të përpiquni të përdorni atë - se një, dhe pastaj gradualisht të ndërtuar dhe për të zgjeruar gamën e aplikacioneve.