Siç përdoret në mjekësinë popullore i madh për të trajtuar ftohjet dhe lëkurën


Për të menjëherë të larguar të gjitha dyshimet në lidhje me pronat medicinale të uzinës thonë se përveç duke qenë plak në mjekësinë popullore përdoret që nga kohra të lashta - ajo është njohur nga institucionet moderne mjekësore si plotë një ilaç.

Kështu, për qëllime mjekësore është përdorur jo vetëm manaferrat apo gjethet.

Në rrjedhën e ndjekin të gjithë: rrënjët, dhe e lë të njëjtë, manaferrat, leh.

Prandaj, le të na konsiderojnë më të thjeshtë, dhe në të njëjtën kohë teknikat efektive që do të na ndihmojë të përballen me sëmundje të pa përdorimin e drogës në formë të pilulës dhe më shumë. Sigurisht, të dy trajtimi dhe parandalimi për t'u afruar me shumë kujdes, dhe në qoftë se ju nuk kanë ku të shkojnë, ju mund të marrë veç si tableta dhe mjete të tjera.

Plaku në mjekësinë popullore për përdorim të jashtëm


Nëse ju të mbështetet në përdorimin e lule të thata e kësaj bime - ato mund të përdoren për të trajtuar lëkurën. Për shembull, ju mund të marrë rreth 40-50 gram buds të thata dhe mbush ato në vluar volumin e ujit të 250-300 gram.

Pastaj, të ngushtë dhe të vënë në një vend të ngrohtë për 8 - 12:00 (brenda natës të jetë e mundur). Për shembull, enët ku një natë do të jetë i shpëtuar këtë tretësirë ​​- ju mund të përfundojë një peshqir të madh apo diçka - tjetër.

Dhe pastaj, në qoftë se ju keni inflamacion të lëkurës apo procese purulent ose lëkurë në një gjendje pas djegur - mund të jetë e 4 - 5 herë në ditë për të fshirë të rezultojnë të lëngshme të veshura fushat me probleme shtupë pambuku.

Gjithashtu, nëse zona është i madh lëkurë problemi mjaftueshme - ju mund të marrë vetëm një dush. Për ta bërë këtë, ju mund të bëni ardhmja tretësirë ​​më të koncentruar, duke shtuar se ka gjithashtu një dru i thatë ose gëlqere.

Në një dush mund të bëjë supë me lëng mishi, e cila do të përbëhet nga 150 gram gjethe të thata dhe lule infused në 1 litër ujë të valë. Koncentrohen filtruar plotësisht dhe derdhur në dush.

Elder në mjekësinë popullore në formën e teas dhe infuzione

Një nga kërkesat më të thjeshtë - një çaj brewing nga lule të thata të kësaj bime. Ju mund të krijoj freskëta, lule vetëm frustruar. Ky çaj, por edhe duke përdorur gjethet e boronicë ose të butë të njëjtë - kjo është goxha e ftohje serioze do të thotë për të ndihmuar të sjellë poshtë temperaturën ose ngrohjes.

Jo vetëm që është - për lulet e përmbajtura në këtë përbërje bimore - trupi fillon të rritet proceset e trajtimit djersitje që të përshpejtojë sëmundje. Paralelisht, në pije të tilla janë ende në një pak - një çikore pak e shtuar, i cili do të kontribuojë vetëm për kauzën e përbashkët që tundet shërim.

Gjithashtu, ju mund të bëjë supë me lëng mishi, e cila do të ndihmojë të merren me një dhimbje të fytit, por edhe të ndihmojë për të tërhequr mukusit akumuluara. Po, ju mund të marrë 250 gram ujë të valë dhe hedhin atë në rreth 6 - 8 gram lule të thata moshuar (kjo është një lugë gjelle e mirë).

Pastaj, ju mund të lënë dhe të marrë në si mbulesë për rreth 40 minuta dhe rrugën tonë e bërë.

Dhe në qoftë se ju merrni 2 lugë përfituar fonde për gjysmë ore para vaktit kryesor - kjo do të ndihmojë të shpëtoj trupin e gëlbazë në bronkit dhe ftohjet e tjera.

Kjo procedurë mund të kryhet për kohëzgjatjen e trajtimit të disa herë në ditë. Një shpëlarje zierje marrë nga 50-70 gramë, llokoçis me ujë të ngrohtë për pije përpara. Megjithatë, duhet të jenë të kujdesshëm.

A nuk mendoni se në qoftë se plaku në mjekësinë popullore është përdorur për një kohë të gjatë - ju duhet të jetë 100% të vetë-mjekoj. Metodat e mësipërme kanë të bëjnë më shumë për të rekomandimit, dhe mundësisht para se të trajtimit shtesë të konsultoheni me mjekun tuaj.